2 Haftalık Lensler Nasıl Kullanılır?

LensOptikal Lens Fiyatları, en iyi lens markaları

Gözlüklere alternatif olarak görme bozukluklarının giderilmesinde yardımcı olan lensler, özelliklerine göre farklı kullanım dilimlerine sahiptir. Lenslerden yüksek derecede verim alabilmek ve gözde oluşabilecek problemlerin önüne geçebilmek açısından, lensler kullanım sürelerinden sonra da kullanılmaya devam edilmemelidir. Lens kullanımı doğrudan göz sağlığı ile alakalı bir durum olduğundan dolayı, doktor tavsiyesi olmadan seçim yapılmamalı ve doktorun tavsiye etmiş olduğu lens gelişigüzel değiştirilmemelidir. Ayrıca 2 haftalık lens nasıl kullanılır konusunda da doktorun verdiği tavsiyelere uyulmalıdır.

Geçişli Acuvue Oasys

Acuvue OASYS

Lens kullanan kişilerin en çok karşılaştıkları sorunlardan biri göz kuruluğudur. Lensin gözde kuruluk yapması, istenmeyen ve rahatsız edici bir durumdur. Bu sorun ile karşılaşmamak adına Acuvue OASYS lensler oldukça kullanışlıdır. Yüksek oranda nemliliğe sahip olan bu lensler sayesinde gün boyu bilgisayar başında çalışmak ya da klimalı ortamlarda bulunmak zorunda olan kişilerin, gözlerinde kuruluk yaşanması sorunun önüne geçilmektedir. 2 haftalık lens nasıl kullanılır sorusuna en iyi yanıtı almak için doktora başvurmak gereklidir.

Acuvue OASYS Geçişli

Lens kullanan kişilere büyük avantajlar sunan lens türlerinden biri de Acuvue OASYS With Transitions lenslerdir. Akıllı ışık teknolojisine sahip olan bu lensler, 2018 yılında Time Dergisi tarafından yılın en iyi buluşları arasında gösterilmiştir. Gün boyu değişen ışık miktarlarına karşı kendisini ayarlayabilen bu lens hem uzun yollarda hem de bilgisayar başında kullanıma oldukça uygundur. Ayrıca güneşli ortamlardan birden karanlık ortamlara geçilmesi durumunda yaşanan renk kaybı da bu lens ile önlenebilmektedir.

Astigmatizm için Acuvue OASYS

Daha çok astigmat olan kişilerin tercih ettiği ancak miyop ve hipermetrop olan kişilerin de rahatlıkla kullanabileceği Acuvue OASYS For Astigmatism lensler, inceltilmiş yapısı ile göz kapağında rahatsızlığa neden olmaz. Ayrıca sürekli olarak sabit bir görüntü sunarak, göze ulaşan görüntünün daima net olmasına olanak tanır. 2 haftalık lens nasıl kullanılır diye merak edenlerin en çok tercih ettiği lensler arasında yer alan Acuvue OASYS For Astigmatizm lensler sayesinde gün boyu her türlü aktivitede rahat bir kullanım olanağına kavuşmak mümkündür.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir