Acuvue OASYS 1 Day Günlük Lens Nasıl Kullanılır?

Lens Fiyatları

Göz kusurları, bazen doğuştan bazen de sonradan insanların başına gelen kusurlardır. Bu kusurlarından dolayı kişilerin görüşlerinin net olmaması, uzağı görememeleri ya da yakını görememeleri gibi durumlar ile karşılaşılabilir. Bu sorunların üstesinden gelmek için genellikle gözlük ve lens gibi protezler tercih edilmektedir. Ancak gözlüklerin bazen yüze yakışmaması ve yüzde iz bırakması nedeni ile son zamanlarda lense olan ilgi artmıştır. En çok tercih edilen lens modellerinden biri de Acuvue OASYS 1 Day günlük lenslerdir. Acuvue OASYS 1 Day günlük Lens nasıl kullanılır diye merak eden kişiler, konu ile ilgili doktorlarından daha net bilgi alabilirler.

acuvue oasys 1 day

Acuvue Oasys 1 Day Günlük Lens

Acuvue OASYS 1 Day Günlük Lens Özellikleri

Günlük kullanıma uygun olarak üretilmiş olan Acuvue OASYS 1 Day lensler, çıkarıldıktan sonra tekrar kullanılmamalıdır. Nemliliği artırılmış ve göz yaşına benzer moleküller ile zenginleştirilmiş olan Acuvue OASYS 1 Day lensler, gün içerisinde konforlu bir kullanım sağlamaktadır. Gözün doğal yapısı ile büyük ölçüde uyum sağlayan bu lens, gözde yanma ya da batma gibi istenmeyen durumların yaşanmasının da önüne geçer. Acuvue OASYS 1 Day günlük Lens nasıl kullanılır sorusuna cevap arayan kişiler için söylemek gerekirse, bu lensin kullanımı oldukça kolaydır.

 

Lens Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Lens kullanmak isteyen kişiler bu konuda kesin karar için mutlaka doktora başvurmalı ve göz doktorunun tavsiyelerine göre hareket etmelidir. Doğrudan göz sağlığını ilgilendiren bir konuda kulaktan dolma bilgiler ile hareket edilmemelidir. Acuvue OASYS 1 Day günlük Lens nasıl kullanılır öğrenmek için de göz hekiminden destek alınabilir. Lensler kullanılmadan önce eller temiz bir şekilde yıkanılmalıdır. Aynı işlem, lenslerin çıkarılacağı zaman da tekrar edilmelidir. Daha sonra lens sağ elin işaret parmağına yerleştirilmeli ve sol elin orta parmağı ile de lensin takılacağı gözün göz kapağı yukarı kaldırılmalıdır. Daha sonra lens hafif bir dokunuşla göz bebeğinin üzerine yerleştirilmelidir. Yerini tam olarak bulabilmesi açısından el ile küçük düzeltmeler de yapılabilir. İlk kez lens kullanacak olan kişiler, kendilerini yavaş yavaş alıştırmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha hızlı alışveriş için mobil uygulamamızı kullanabilirsiniz.
UYGULAMAYI  AÇ
X

Lütfen bekleyin…