Air Optix Aqua Lens Nasıl Kullanılır?

LensOptikal Lens Fiyatları, en iyi lens markaları

Göz kusurları bazen doğuştan gelen ve bazen de sonradan ortaya çıkan kusurlardır. Bu kusurların giderilmesi amacı ile en çok başvurulan yöntem gözlük kullanımıdır. Ancak gözlük kullanmak istemeyen kişiler tarafından lensler de sıklıkla tercih edilmektedir. Genellikle retinanın dış yüzeyin yapıştırılmak suretiyle kullanılan lensler, görme konusunda gözlüklerden geri kalır herhangi bir dezavantaja sahip değildir. Lensmodelleri arasında Air Optix Aqua lensler, sağlamış olduğu kolaylıklar ve avantajlar nedeni ile oldukça önemli bir yere sahiptir. Air Optix Aqua Lens nasıl kullanılır diye merak edenler için söylemek gerekirse, bu lensin kullanımı oldukça kolaydır. Lens takılmadan önce eller temiz bir şekilde yıkanmalı ve daha sonra kutusundan çıkarılan lens sağ elin baş parmağına yerleştirilmelidir. Sol elin orta parmağı ile de göz kapağı yukarı doğru kaldırılmalıdır. Sonrasında ise lens göz bebeğinin önüne yerleştirilmeli ve el ile tam ortaya gelmesi sağlanmalıdır.

Air Optix Aqua

Air Optix Aqua Lens Özellikleri

 

Lens kullanımı oldukça hassas bir olaydır. Doğrudan göz ile temas ettiğinden dolayı, rastgele lens seçimi yapmak doğru değildir. Bu konuda, Air Optix Aqua Lens nasıl kullanılır diye soran kişilere, öncelikle bu lensin özelliklerinden bahsetmek gereklidir. Yüksek hava geçirgenliği sayesinde gözde kızarıklık ya da havasızlık gibi durumların önlenmesine neden olan Optix Aqua lensler, göz yaşının serbest dolaşımına izin verdiği için sağlıklı bir kullanım sunmaktadır. 30 güne kadar rahatlıkla kullanılan bu lensler, silikonlu yapısı sayesinde uyurken de gözde kalabilmektedir.

Lens Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Lensler genel olarak göz kusurlarının giderilmesi için kullanılan protezlerdir. Ancak zaman zaman aksesuar olarak, göz rengini değiştirmek için de kullanıldığı görülebilir. Her ne amaçla olursa olsun lens kullanmadan önce mutlaka doktor ile görüşülmeli ve uygun lens reçete edilmelidir. Ayrıca Air Optix Aqua Lens nasıl kullanılır konusunda da bilgi edinilmelidir. Lens kullanmak isteyen kişiler, bunun gözlük kullanımına göre daha zahmetli olduğunu bilmelidir. Lens kullanılırken yavaş yavaş göz lense alıştırılmalı ve oluşabilecek reaksiyonlar gözlenmelidir. Lensler gözde yanma, batma, sulanma gibi sorunlara yol açabilirler. Bu gibi durumlarda mutlaka tekrardan doktora başvurulmalıdır.

Yorumlar