Akıllı Lens Nedir ve Nasıl Takılır?

LensOptikal astigmatlı lensler, Lens Satın Al, En iyi lens markası, kontakt lens nedir, alcon lens, zeiss lens, aylık lens, en iyi lens markaları

Akıllı Lens Nedir ve Nasıl Takılır?

Tüm bireylerde gözün uzak ve yakını rahat görebilmesi için doğal lens vardır. Bu lensler hem saydam hem de elastik bir yapıdadır. Bireyler yakına ve uzağa bakarken lensin esnekliği sayesinde bakılacak mesafeye göre şekil değiştir ve görüntü çok hızlı ve net bir şekilde görüntü sağlanır. Ancak yaş ilerlemesine bağlı olarak doğal lensler özelliğini kaybederek görüntünün buğulaşmasına ve net olmamasına neden olur. Bu da katarakt başlangıcının nedenidir. Ancak teknolojinin tıp alanında ileri derece ilerlemesi sayesinde göz ameliyatı ile doğal lens çıkarılarak yerine akıllı lens adı verilen yapay lensler yerleştirilerek bireylerin hem uzağı hem de yakına odaklanması sağlanır.

40 yaşını geçmiş ve katarakt sorunu yaşayan tüm bireyler akıllı lens seçeneği sunulmaktadır. Akıllı lens taktırmak isteyen bireyler öncelikle genel göz muayenesinden geçtikten sonra bir göz farklı günlerde yaklaşık 10 dakikalık işleme tabi tutularak gözler damla ile uyuşturulur. Operasyon sırasında lens yuvasına akıllı lens takılır. Ve daha sonrasında gözler bandaj yardımı ile kapatılır ve hasta bir gece o bandajlarla uyur. Ertesi gün bandaj alınır ve aynı gün hasta görmeye başlar.

Akıllı Lens Fiyatları

Kataraktsorunu yaşayan bireyler eğer akıllı lens taktırmak istiyorsa bazı maliyetleri de düşünmelidir. Akıllı lens fiyatları kullanıcılar için hep merak konusu olmuştur.  Çünkü akıllı lens taktırmak isteyen yetişkinler operasyonun yapılacağı yerin, doktorun, operasyon sırasında kullanılan malzemenin ve takılacak merceğin özelliği fiyatları doğrudan etkileyerek maliyetin artmasına neden olmaktadır. bu yüzden akıllı lensler oldukça maliyetli olması nedeniyle toplum tarafından günlük ve aylık kullanılan multifokal lensler daha çok tercih edilmektedir. Hem ucuz olması hem de sağlık açısında göze her hangi bir zararı olmaması en büyük tercih sebebidir.

Akıllı Lensin Dezavantajları

Akıllı lens taktıran kullanıcılar bazı yan etkilerle de karşılaşabilirler. Yan etkilerinden biri akşamları ışıkların etrafında hareli görme olmasıdır. Göze takılan lensler tek odaklı ve çok odaklı olarak ikiye ayrılır. Tek odaklı yani monofokal olanlar katarakt ameliyatı sırasında uzak gözlük kullanmayı bırakırken yakın gözlük kullanması gerekmektedir. Yani akıllı lensler hem maliyetli olması hem de yan etkilerinden dolayı toplum tarafından multifocal lensler tercih edilmektedir.

Her Kesime Uygun Multifakol Lensler

Uzak ve yakını görme sorunu yaşayan bireyler daha az maliyetli ve göz açısından oldukça sağlıklı multifakol lensler ile bu sorunları çözebilir ve katarakt sorunu sorun olmaktan çıkabilir. Bu konudan kendini ispatlamış markalar insan sağlığını düşünerek ve gözünüzde kontakt lens yokmuş gibi his veren lensler üretmiştir. Bu lensler sahip olmak istiyorsanız tek yapmanız gereken https://lensoptikal.com online sitesinden en avantajlı fiyatlara sahip olabilirsiniz.

Kendini ispatlamış olanalcon ciba vision markasını ürettiği lensler uzak ve yakını net görmeniz için tasarlanmış bir üründür. gözlerde her hani bir yan etki yapmadan aylık olarak kullanabilirsiniz.

Özellikle yaşlılarda görülen presbiyopi göz rahatsızlığı görülen hastalar için oldukça rahat kullanıma sahip  https://lensoptikal.com/urun/1-day-acuvue-moist-multifokal/  lenslere en avantajlı fiyatlarla sahip olabilir ve günlük kullan at lensler arasında en iyisi olmayı başarmış bir multifakol lenstir.

Uzak ve yakını göremeyen hastalar için biofinity multifocal lensler sayesinde görüntü oldukça net ve sağlıklıdır. Aylık kullanılan lensler istediğiniz göz numarasına göre sahip olabilirsiniz. Bu lenslere  https://lensoptikal.com/urun/biofinity-multifocal/  adresinden günün her saati sipariş verebilir ve en ucuz kontakt lens fiyat avantajı ile ürünü güven içinde kullanabilirsiniz.  

Günlük kullan at lenslerde en çok tercih ürünlerin başında gelen ve presbiyopi rahatsızlığı olan göz hastaları için oldukça sağlıklı lenslerden biriside Myday multifocal lenslerdir. Silikon hidrojel malzemesi ile göze zarar vermez ve uzak yakını net görme sağlar. En avantajlı fiyatlarla https://lensoptikal.com/urun/myday-multifocal/ ayrıcalığıyla sahip olabilirsiniz.

Daha hızlı alışveriş için mobil uygulamamızı kullanabilirsiniz.
UYGULAMAYI  AÇ
X

Lütfen bekleyin…