Alcon Kontakt Lensler Hakkında

LensOptikal astigmatlı lensler, Lens Satın Al, En iyi lens markası, kontakt lens nedir, alcon lens, zeiss lens, aylık lens, en iyi lens markaları

Alcon kontakt lensler

Göz sağlığınız için en iyi görüş rahatlığını sağlayan Alcon kontakt lens çeşitleri, farklı rahatsızlıklar için özel tasarımlar sonucunda üretilmektedir. Parlak bir görüş alanı sunmak için yola çıkmış olan marka, istenileni her daim vermektedir. Her geçen gün özel teknolojileri ile görüş alanlarında net bir görüntüyü kullanıcılarına sunmaktadır. Lens kullanımı esnasında var olabilecek her sorunun tamamen önüne geçen bir tasarıma sahiptir. Hemen hemen her lens çeşidinde farklı seçenekleri kullanıcıları ile buluşturmaya devam etmektedir. Alcon üretimi esnasında sadece kullanıcılarının doğal bir görüş alanı elde etmesini amaçlamaktadır. Çalışmaları da bu doğrultuda her dönem gelişmektedir. Özenli ve titiz çalışmanın sonucunda da yoğun olarak tercih edilen lens markaları arasında yer almaktadırlar.

Rahat Kullanım

Alcon kontakt lens, kornea yüzeyinde rahat bir kullanım ile gözde var olan sorunların tedavisinde kullanılmaktadır. Hipermetrop, miyop ve astigmat tedavilerinde kullanılmaktadır. Her sorun için özel olarak tasarlanmış olan kontakt lensler kullanılmalıdır. Alcon Kontakt Lensler üretici firmasında hemen hemen her göz durumu için lens çeşidi bulunmaktadır. Aynı zamanda numarasız ve renkli lens seçenekleri de yer almaktadır. Planlı değişim lensler, günlük lensler, toric lensler, uzak ve yakın bir arada tasarımla üretilen lensler, tüm gece gözde kalabilen lensler, afak lensler ve yüksek numaralar için lensler arasından en uygun lens seçeneğini kullanabilirsiniz. Gözde var olan sorunlara yönelik lens seçeneği belirlenmelidir. Bu durumda en doğru tespit uzman doktorlar tarafından yapılmaktadır.

Doktor Tavsiyelerine Göre Lens Kullanımı

Alanında uzman bir doktora muayene olduktan sonra lens tercihinizi belirlemelisiniz. Doktorunuzun talimatları doğrultusunda lenslerinizi kullanmalısınız. Lenslerin üretildiği maddeler, kullanılacağı süre, değiştirilme sıklıkları ve tasarımına göre kullanımında farklılıklar olmaktadır. Kullanmak istediğiniz özellikler doğrultusunda Alcon kontakt lens seçenekleri arasından en uygun seçeneği bulabilirsiniz. Uzman bir hekim tarafından kişinin görme keskinliğinin değerlendirilmesi ve göz numarasının tespiti sonucunda lens numaraları belirlenmelidir. Yapılan değerlendirmeler sonucunda kişinin kullanacağı lens türü ve numaraları belirlenir. Muayene olmadan lens kullanmak farklı göz sorunlarına neden olabileceği gibi istenilen net görüntüyü de sağlamamaktadır.

Lenslerde Kullanışlılık

Lens kullanım aşamasında da hijyenik olmak önemlidir. Alcon kontakt lens kullanışlı olması nedeniyle ilk tercihler arasında yer almaktadır. Alcon tarafından üretilen kontakt lensler, kapalı blister ambalajlarda sunulmaktadır. Lens ambalajı eğer zarar görmüş ise; aldığınız yere durumu bildirmeli ve lensleri değiştirmeniz gerekmektedir. İki gözde farklı dereceler söz konusu ise; doğru derecelerde lenslerin kullanılması önemlidir. Sağ ve sol göz lensleri karıştırılmamalıdır. İki gözün farklı derecelerinde lens siparişi oluşturulmalıdır. Lens kullanım esnasında lensleri karıştırmadan aynı göz için kullanılmalıdır. Sağ göz lensi, sol gözde kullanıldığında arzu edilen rahat görüşü sağlamayacaktır. Gün içinde de rahatsız olmanız söz konusu olacaktır.

Lenslerde Hijyen

Lens kullanımı süresinde hijyen olması önemlidir. Lensleri kullanırken hijyen kurallarına dikkat edilmelidir. Hekim tarafından belirlenen talimatlara uygun olarak kullanılmalıdır. Gözlerde herhangi bir sağlık problemi olduğunda lens kullanımına devam edilmemelidir. Uzman bir hekim tarafından gözlerde var olan sorun tedavi edilmelidir. Tedavi edildikten sonra tekrar lens kullanımına devam edilebilir. Lens kullanımı esnasında gözlerde; kızarıklık, yanma, bulanıklık, kaşınma gibi sorunlar olduğunda da lens kullanıma ara verilmelidir.

Uzun Süreli Kullanıma Uygun Alcon Kontakt Lens

Alcon kontakt lens seçenekleri arasında uzun süreli kullanıma uygun lens seçenekleri de bulunmaktadır. 30 günlük, aylık ya da günlük kullanıma uygun lens seçenekleri bulunmaktadır. Bazı durumlarda doktorlar tarafından uzun süreli lens kullanımı da uygun görülmektedir. Uzun süreli lensler ile sadece gün içinde değil gece de net bir görüş sağlanmaktadır. Uyurken bu lensleri kullanmanız bir sorun yaratmayacaktır. Ancak günlük kullanıma uygun olan lenslerin, gün sonunda çıkarılması gerekmektir. Lens kullanım süresini belirleyecek olan en önemli etken uzman hekiminizdir. Hekim talimatlarına uygun ve belirlediği sürelerde lens kullanımını gerçekleştirmelisiniz. Alcon lens seçenekleri arasında farklı sürelerde kullanıma uygun pek çok seçeneğe erişebilirsiniz. Size en uygun lensi rahat bir şekilde bulabilirsiniz.

Yüksek Teknoloji Ürünü Olan Alcon Kontakt Lens

Alcon üretici firması tarafından kullanıma sunulan lensler ile gün boyu rahat bir şekilde görüş alanına sahip olabilirsiniz. İçerdiği yüksek su oranı ve özel teknolojisi ile gün boyu nemli bir rahatlık sunmaktadır. Alcon kontakt lens her duruma uygun farklı lens seçeneklerini sizlerle buluşturmaktadır. Dünyada ilk defa kullanılan özel teknolojileri ile eşsiz lensler üretmektedir. Gözlükte olduğu gibi kısıtlanmadan hayata bakışınızı değiştirebilirsiniz. Kusursuz bir görüş alanına lensler ile kavuşabilirsiniz. Göz hareketleri ile uyumlu olan lensler, gün boyunca gözlerde varlığını hissettirmemektedir. Berrak bir görüş ve rahat bir kullanım avantajını kontakt lensler ile elde edebilirsiniz.

Alcon Kontakt Lens Çeşitleri

Alcon kontakt lens seçenekleri arasında en uygun olanını seçmek için öncelikli olarak uzman bir hekime muayene olmanız gerekmektedir. Uzman hekim tarafından gözlerinizde belirlenen sorun sonrasında en uygun lens seçeneğinden faydalanabilirsiniz. Doğru lens kullanımı; rahat bir görüş elde etmek için oldukça önemlidir. Yanlış lens seçeneği ile gözlerde farklı sorunlar meydana gelebilir aynı zamanda istenilen net görüntüden de bu şekilde uzaklaşılmaktadır.

Ürünler