İndirim!
219.90 
İndirim!
489.90 
İndirim!
İndirim!
155.90 
İndirim!
255.90 
İndirim!
289.90 
İndirim!
189.90 
İndirim!
189.90 
İndirim!
269.90 
İndirim!
229.90 
İndirim!
1,179.90 
İndirim!
899.40 
İndirim!
199.90 
İndirim!
199.90 

Lens Kullanımı Ve Avantajları

Lens gözün dış yüzeyine yerleştirilir ve bu şekilde kullanılır. Hem gözlüğe alternatif olarak kullanılır hem de bazı hastalıkların tedavisi için tercih edilir. Lens kullanımı ve avantajları birçok kişi tarafından merak edilir. Özellikle görünüm açısından oldukça avantajlı olan lensler, gözlük kullanmak istemeyen kişiler için de oldukça avantajlıdır. Eğer bir görme rahatsızlığınız varsa ve gözlük kullanmak size sıkıcı geliyorsa, doktor kontrolünde lens tercih edebilirsiniz. Bunlara Kontak lens adı verilir.

Bilindiği üzere gözlüklerin geçmişi çok eski yıllara dayanır. 900 yıllık bir geçmişi vardır ve kontakt lenslerin ortaya çıkması ile gözlük kullanımı azalmaya başlamıştır. Lens kullanımı ve avantajları daha fazladır. Kontakt lensin yanı sıra lazer cerrahisi de yaygınlaşmıştır. Yine de gözlük kullanan kişi sayısı oldukça fazladır. Gözlüğe alışmak kolaydır ve daha kolay bir kullanımı vardır. Göz sağlığı için bir risk oluşturmaz. Üretimi daha ucuzdur. Lens optikal sitesinden bilgi alabilirsiniz.

Kontakt lensler, daha zor alışılan bir üründür. Alışması zaman alsa da alışılsa da aslında alışınca kullanımı daha kolaydır. Günlük hayatı daha kolay hâle getirir. Kullanılırken en dikkat edilmesi gereken şey, hijyenik bir şekilde kullanılmalıdır. Özellikle estetik olarak görünümü güzel hale getirir ve görüş Olarak da daha geniş bir açı sunar.

Lens Kullanımı Ve Avantajları

Lens kullanımı ve avantajları şu şekilde sıralanabilir;

  • Estetik olarak gözlük kullanmayı tercih etmeyen kişiler, lensi tercih edebilir.
  • Görüş açısı çok daha geniştir.
  • Lens takınca buharlanma sorunu oluşmaz bundan dolayı kışın kullanımı da daha avantajlıdır. Gözlük de genel de buharlanma oluştuğu için, rahatsız edici durumlar ortaya çıkabilir.
  • Numara sorunu olmaz. Her türlü güneş gözlüğü rahatlıkla kullanılır. Numaralı güneş gözlüğü takmaya gerek kalmaz.
  • Birçok göz sorunu olan hastaya hitap eder.
  • Yumuşak lenslerin de piyasaya sürülmesi ile üretim maliyeti daha az olma başlamıştır.
  • Kullan at şeklinde lenslerin piyasaya sürülmesi ile birlikte hijyen sorunu da ortadan kalkmıştır. Uzun süre kullanıma bağlı olarak mikrop kapma gibi sorunlar oluşmaz.
  • Lens kullanımı gözlüğe göre daha iyi görüş sağlar.
  • Şeffaf lenslerle birlikte renkli lensler de tercih edebilir.
air optix aqua 4 kutu
oasys 1 day 90 lı kutu

Kontakt Lens Nedir?

Lens kullanımı ve avantajları birçok kişi tarafından merak edilir. Kontakt Lens de günümüzde oldukça yaygındır. Kontakt Lens kornea denilen kısma takılır ve göz bebeğini kaplar. Gözlüğe alternatif olarak tercih edilir. Mercek şeklindedir. Göz rengini değiştirmek için renkli lenslerin kullanımı da yaygındır. Özellikle kornea hastalıkları için tercih edilir. Lenslerin hem ön hem de arka kısmı bulunur.

Lensin çeşidine göre farklı çap uzunlukları bulunabilir. Korneaya yerleştirilen kısım lensin arka tarafıdır. Ön kısım ise karıma problemleri için kullanılır. Kusurları daha iyi hale getirir. Çoğu kişi lens taktığı zaman, gözünde batma gibi bir his olup olmadığını merak eder. Kontakt lenslerde böyle bir durum söz konusu olmaz. Lensin kalitesi bu konuda çok önemlidir. Rahat olması için eğimlerinin denk bir şekilde olması önemlidir. Her lens her gözle uyumlu olmaz. Bu yüzden herkes kendi göz çapı ile uyumlu lensler kullanmaya özen göstermelidir.

Lens Nasıl Kullanılır?

Lensler ince ve hassas bir yapıya sahiptir. Takip çıkarırken dikkatli olmak gerekir. İlk kez lens kullanılacaksa kişinin lensi iyi bir şekilde incelemesi gerekir. Özellikle keşfetmek, kullanım açısından daha fazla avantaj sağlar. Genel de göze işaret parmağı ile yerleştirilir. Gözü iyi bir şekilde açmak önemlidir. Lens yerleştikten sonra, aşağıya doğru bakarak, lensin tam olarak oturması sağlanır.

Lensi çıkarırken de yine gözü tam olarak açmak gerekir. Baş parmak ne işaret parmağı ile kolay bir şekilde alabilirsiniz. Çıkarırken, tırnakların temiz ve uzun olmaması gerekir. Tırnaklar korneaya zarar verebilir. Bu konuda özellikle dikkatli davranmak gerekir. Doğru kullanım ile lens kullanımı ve avantajları oldukça fazladır 

Labella Milano Haresiz Numarasız

Lens Bakımı Nasıl Yapılır?

Gözlerde herhangi bir enfeksiyon ya da komplikasyon olmaması için, lenslerin bakımı da oldukça önemlidir. Özellikle lens takıp çıkarırken, hijyen kurallarına dikkat edilmesi çok önemlidir. Kontakt lensler için, özel solüsyonlar kullanılır. Gerektiği zaman, lensin hem arka yüzü hem de ön yüzü bu solüsyon ile özenli bir şekilde ovularak temizlenmelidir. Lens kullanmak isteyen kişiler buna kendi başına karar vermemelidir. Doktor kontrolünde kullanmak daha doğrudur. Lens kullanımı ve avantajları hakkında lens optikal sitesinden bilgi alabilirsiniz.