İndirim!
189.90 
İndirim!
239.90 
İndirim!
179.90 
İndirim!
199.90 
İndirim!
199.90 
İndirim!
219.90 
İndirim!
199.90 
İndirim!
145.90 
İndirim!
229.90 
İndirim!
İndirim!
219.90 
İndirim!
145.90 
İndirim!
699.90 

Lens

Lensoptikal geniş lens portföyü ile ihtiyacınız olan tüm ürün çeşitlerinde hızlı, güvenilir ve sadece reçeteli teslimatlar sağlamaktadır.

Görme kusurlarına sahip olan kişilerde bu kusurları gidermek adına lens kullanımı yapılıyor. Genel olarak farklı görme kusurları mevcut olduğundan dolayı kullanılan lenslerin de değişkenlik gösterdiğiniz belirtmekte fayda var. Aynı zamanda piyasada kullanıma sunulan farklı lens modelleri bulunuyor. Lens adı verilen ürünler göz kusurlarını gidermenin yanı sıra kornea hastalıklarını tedavi etmek ya da göz rengini değiştirmek amacı ile de kullanılır.

Göz problemleri günümüzde birçok insanda ortaya çıkıyor. Bu problemler hem yaşam kalitesini etkiler hem de önemli sorunlar olması ile ön plana çıkar. Gözlük kullanmak istemeyen kişiler için lensler oldukça etkili ve kullanışlı bir çözüm olarak gösterilebilir. Belirtmek gerekir ki pek başta göz kusurlarını düzeltmek olmak üzere çeşitli amaçlarla lenslerin kullanılması mümkündür.

Lens Neden Kullanılır?

Lensler, farklı amaçlar ile kullanılabilen ürünlerdir. En yaygın kullanım nedenlerinden bir tanesi görme bozukluğuna sahip olan kişilerde bu sorunların düzeltilmesidir. Yani kişinin gözündeki miyop, hipermetrop ve benzeri göz kusurlarını düzeltmek amacı ile lens kullanılmasına ihtiyaç duyulur. Günümüzde pek çok insanın gözlük yerine lens kullanmayı tercih ettiğini belirtmekte fayda var. Bazı kornea hastalıklarını tedavi etmek için de lenslerin kullanımı yaygın olarak yapılıyor.

Aynı zamanda insanlar göz renklerinin daha farklı olmasını isterse de bu ürünlerin kullanımını gerçekleştiriyor. Belirtmek gerekir ki ihtiyaç duyulan her renkte lensler mevcuttur ve kullanımı yapılabilir. Kullanıma sunulan lensler hem özellikleri ile hem de çeşitleri ile birbirinden ayrılır. Göz doktoru tarafından yapılan muayene sonrasında hangi lenslerin gerekli olduğu ve göz yapısına uygun lenslerin nasıl olması gerektiği kişiye bildirilir. Daha sonra ise lensler satın alınarak kullanılmaya başlanır.

Contact day one
air optix aqua + air optix for astigmatism lens

Göz Yapısına Uygun Lens Nasıl Bulunur?

Lensler, kişinin korneasının üzerinde durur. Genel olarak açıklamak gerekirse gözyaşı zarına yapışır ve göz kapaklarının sağladığı basınçla birlikte yerine durur. Lenslerin çok sıkı ya da çok gevşek olması çeşitli sorunlara neden olabilir. Bu nedenle de kaliteli ve kullanışlı lensleri tercih etmek önemli bir konudur. Tercih edeceğiniz lens modellerinin kaliteli olması sayesinde hem daha sağlıklı hem de daha rahat bir şekilde kullanım yapılabilir.

Genel olarak lens markalarının farklı olmasından dolayı tercih edilen lens markasına ve çeşidine göre ödenmesi gereken ücretler de değişkenlik gösteriyor. Bu nedenle herkesin farklı fiyat seçenekleri ile farklı lensleri satın alması mümkün oluyor.

Lens Kullanacak Olanlar Nelere Dikkat Etmelidir?

Lens kullanacak olan kişilerin dikkat etmesi gereken çeşitli unsurlar bulunuyor. Genel olarak kullanıcılar kaliteli bir lens tercih etmeye özen göstermelidir. Aynı zamanda tercih edilen lenslerin göze uygun olmasına da dikkat edilmelidir. Herhangi bir göz kusurunu gidermek istendiğinde doktor tarafından yazılan reçeteye göre uygun lensin alınması gerekiyor. Aksi takdirde göz sorunlarına neden olması mümkündür.

Göz kırpıldıktan sonra kişinin görüşünde bir değişme meydana gelmemelidir. Böyle bir durum olması lensin kişinin gözüne uymadığı anlamına gelebilir. Aynı zamanda lenslerin gözde sürekli olarak batma ve yakma hissi yaratması durumunda yanlış lens almış olabileceğinizi bilmeniz gerekir. Lens satın almak isteyen kişiler bunun için doktor tavsiyesi kapsamında profesyonel bir yerden alım yapmalıdır. Aynı zamanda satın alınan lensin kaliteli olmasına da özen gösterilmelidir.

biofinity lens 4 kutu set

Lens Nasıl Takılıyor?

Lensler takılırken hijyenik olmaya özen gösterilmelidir. Aynı zamanda bu ürünler uygun koşullarda saklanmalıdır. Genel olarak lensleri saklamak için solüsyonlu özel kapları bulunuyor. Lensleri gözünüze takmadan önce ellerinizi yıkamayı ve iyi bir şekilde kurulamayı unutmamanız gerekir. Birkaç kere taktıktan sonra alışırsınız ve sonrakilerde daha kolay ve hızlı bir şekilde takabilirsiniz. Lens satın alacak olan kişiler için birbirinden farklı ürün seçenekleri bulunuyor.

Bu ürün seçenekleri kapsamında da herkes farklı markalar ait olan farklı ürün seçeneklerini satın alabilir. Aynı zamanda fiyatların da değişken olduğunu tekrar belirtmekte fayda var. Her lensin belirli bir kullanım ömrü vardır ve bu kullanım ömrünün dolması durumunda değiştirilmesi gerekir. Lensleri, kullanım ömründen daha uzun süre kullanmamaya dikkat etmelisiniz.

Lens Nereden Alınır?

Lens satın almak isteyen kişiler bunu internet üzerinden kolay bir şekilde yapabilir. İnternetten lens alacak olanların en fazla dikkat etmesi gereken şeylerden bir tanesi güvenilir ve kaliteli bir site tercih etmektir. Bu sayede kaliteli lens çeşitlerine sahip olmak mümkün oluyor.

lensoptikal.com sitemizde sizlere bu konuda profesyonel hizmetler sunuyoruz. Pek çok farklı markaya ait olan kaliteli lens çeşitlerine firmamızdan hizmet alarak sahip olabilirsiniz. Üstelik uygun fiyatlar ile hizmet vererek kaliteli lensleri ekonomik fiyatlar ile almanızı sağlarız.