Astigmatlı Lens Çeşitleri Nelerdir?

LensOptikal Lens Fiyatları, en iyi lens markaları

Göz kusurları arasında astigmat oldukça sık görülen bir durumdur. Göz merceğinde ya da korneada bulunan kavisin normalden farklı olduğu durumlarda, göze gelen ışık farklı bir ölçüde kırılarak görüntüde bulanıklık olmasına neden olur. Bu durum tedavisinde en çok kullanılan yöntemler arasında lensler gelmektedir. Astigmat sorunu yaşayan kişiler genellikle astigmatlı lens çeşitleri nelerdir diye bir arayışa girmektedir. Bu konuda kullanılabilecek çok sayıda lens vardır. Ancak lens kullanmadan önce mutlaka bir doktor muayenesinden geçmek, göz sağlığının korunması açısından hayati öneme sahiptir.

Acuvue Oasy for Astigmatism

Acuvue OASYS For Astigmatism

Astigmat tedavisinde kullanılan lens çeşitleri arasında Acuvue OASYS for Astigmatism lensler oldukça önemli bir yere sahiptir. Bütün günü aktif ve hareketli bir şekilde geçiren kişiler için ya da sürekli olarak araç kullanan kişiler için bu lens oldukça büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Tüm gün görüş netliğinin korunabilmesine ve daha iyi görüş kalitesinin elde edilmesine neden olan Acuvue OASYS for Astigmatism lensler ile gün boyu konforlu bir lens kullanımı mümkündür.

Air Optix for Astigmatism

Astigmatlı lens çeşitlerini nelerdir diye düşünenlerin işine en çok yarayacak lenslerden biri de Air Optix for Astigmatism lenslerdir. Gün boyu görüş netliği sağlamasının yanı sıra, gözlerde kuruluk oluşmasının da önüne geçen bu lensler, astigmat sorunu ile mücadelede büyük bir başarı sağlamaktadır. Lens seçiminde hayati öneme sahip olan konfor unsurunu bu lenste fazlası ile bulabilmek olanaklıdır.

Ultra for Astigmatism

Lens kullanan kişiler karanlıkta araç kullanma konusunda büyük zorluklar yaşamaktadır. Özellikle gözün ışığa adapte olması ve görüş netliğinin sağlanması bu konuda büyük öneme sahiptir. Astigmatlı lens çeşitleri nelerdir diye düşünenlerin en çok tercih ettikleri lens çeşitlerinden biri olan Ultra for Astigmatism, gün boyu rahat bir kullanım ve standart görüntü kalitesi sağlar. Uzun süre boyunca bilgisayar başında kalmak zorunda olan kişiler ya da geceleri araç kullanmak zorunda olan kişiler açısından bu lens oldukça faydalıdır. Ayrıca nemi üzerinde tutabilen yapısı sayesinde bütün gün boyunca göz kuruluğu durumunun yaşanmasının önüne geçer.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir