Aylık Lens Kaç Gün Gözde Kalabilir

Lens Fiyatları

Aylık Lens Kaç Gün Gözde Kalabilir

Teknolojinin sürekli kendini yenilemesi sayesinde kontakt lenslerin kullanım süresini de uzamasına neden olmuştur. Günlük kullan at kategorisindeki lenslerin çoğu zaman kullanıcılar tarafından zor olması nedeniyle uzun süreli kontakt lens kullanımına yönelmişlerdir. Aylık lensler uzun süreli gözde kalabilmesi sayesinde kullanıcılara kolay, konforlu ve pratik kullanım sunmuştur. Kullanıcılar tarafından en çok merak edilen ise aylık lens kaç gün gözde kalabilir sorusudur. Aylık lens normal şartlarda 1 ile 30 gün boyunca gözde kalabilmektedir. Ancak kontakt lens markaları tarafından geliştirilen ürünlere göre değişkenlik gösterdiği unutulmamalıdır.

Markaların yüksek teknolojide ürettikleri kontakt lensler uzun süreli kullanım için muhakkak doktor muayenesi sonucu kullanılmalıdır. Çünkü göz doktoru tarafından gözünüz derecesi ve göz kusuru belirlendikten sonra size uygun olan markanın ürünü tavsiye edilerek kullanılmalıdır. Aylık lensler aynı zamanda markanın özelliğine göre gece gözde kalabilen ya da gündüz olarak kullanılabilen özellikleri vardır. Bu yüzden sizin için hangi kontakt lens markasının tercih edileceğine göz doktorunuz ile karar vermeniz önemlidir. Aylık lenslerin kullanım durumu genellikle göz kusurlarının giderilmesinde gözlük kullanımına oranla daha çok tercih edilmektedir. Çünkü gözlük kullanımı dış görünüşte farklılığa yol açtığı için doğal görünmek ve sürekli kontakt lens çıkarıp takmak istemeyenlerin daima tercihi olmuştur. Aylık lens her ne kadar uzun süre kullanıma uygun olsa da gözyaşın ürettiği ve çevresel faktörlerinde etkisiyle bakteri ve mikroorganizma oluşumuna neden olur. Bu da aylık lenslerin ayda bir iki sefer çıkarılıp lens solüsyonu ile temizlenerek en üst düzeyde ve konforlu kullanıma devam edileceği hiçbir zaman unutulmamalıdır.

Aylık Lenslerin Faydaları

30 gün boyunca gözde kalabilen lensler günlük hayatta çoğu kullanıcılar için konforlu ve rahat kullanım sunan lenslerdir. Özellikle gözlük kullanımının önüne geçen ve teknolojinin insanlara sunduğu en büyük kolaylık olarak ön plana çıkan aylık lensler net, keskin görüşler sunan merceklerdir. Aylık lensler kullanıcılara şu faydaları sağlar.

  • İş hayatında yoğun tempoya ya da günlük zorlu yaşam tarzındaki kullanıcılar için geliştirilmiş aylık lensler ekstra rahatlık ve kolay kullanım sunması ile tanınmaktadır.
  • Uzak ya da yakını görememe göz kusuru olanlar için net ve canlı görüş sunar. Ve bu görüşü 1 ay boyunca stabil olarak kullanıcıya sunması nedeni ile tercih sebebidir.
  • Göz tembelliğinin kişide yarattığı yorgunluğun ve görüş bozukluğunun giderilmesinde etkilidir.
  • Aylık lens günlük ya da iki haftalık lens kullanımına göre kullanıcıya daha uygun maliyet sağlaması ile daha çok tercih edilmektedir.
  • Silikon hidrojel yapısı, yüksek derece de oksijen geçirgenliği ve merceğin büyük bölümünün sudan oluşması nedeni ile konforlu kullanımını daima kullanıcıya hissettirir.

30 Günlük Lenslerin Tercih Sebebi

Aylık lens kategorisinde yer alan mercekler hem Türkiye de hem de Avrupa da en sık kullanılan merceklerdir. Markaların yüksek teknolojide ürettikleri lensler 30 güne kadar gözde kalabilmesi sayesinde gözlük kullanımının önüne geçmiş ve kullanıcıya daima keskin, net görüşler sunması ile farkını ortaya koymuştur. Uzun süreli lens kullanımı için göz derecesinin bilinmesi oldukça önemlidir. Çünkü hassas olan göz yanlış tercih edilen lens yüzünden gözünüzün etkilenerek belirtileri dışa vurmasına neden olur. Bu da alerji, yanma, kızarıklık gibi belirtiler yüzünden rahatsız olmanıza neden olur.

Cooper Vision, Bausch+Lomb, Alcon, Zeiss, Johnson & johnson markalarının ürettiği aylık lenslere en uygun fiyatlarla Lensoptikal online sitesi ile sahip olabilirsiniz. Hızlı kargo ve sitenin verdiği güven ihtiyacınız olan aylık lensleri bir tıkla sipariş vererek kısa sürede size ulaşmasını sağlayarak çevrenize doğal gözlerle bakmanızı sağlayarak uzun süreli kullanımın rahatlığına kavuşabilirsiniz.

Tüm Kontakt Lens Ürünler : https://lensoptikal.com/

Twitter.com/lensoptikal Tıklayarak Twitter hesabımızdan bizi takip ederek sürekli yenilenen güncel yeni kontakt lens teknolojisi ve yeni ürün bilgilerini öğrenebilirsiniz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha hızlı alışveriş için mobil uygulamamızı kullanabilirsiniz.
UYGULAMAYI  AÇ
X