Aylık Lensler Nasıl Kullanılır?

LensOptikal Lens Fiyatları, en iyi lens markaları

Göz kusurlarının giderilmesi amacına yönelik kullanılan lenslerde, farklı kullanım süreleri vardır. Geçmişe oranla günümüzde lenslerin kullanım ömrü ve dayanıklılığı daha yüksek hale gelmiştir. Öyle ki bazı lensler gözden çıkarılmadan 7 gün boyunca kalabilmektedir. Ancak bu çok tavsiye edilen bir durum değildir. Gözün havasız kalmasına ve alerjik reaksiyon göstermesine neden olabilir. Bu yüzden de uzun süreli lens kullanılsa bile geceleri çıkarılması önerilmektedir. Aylık lensler, bu konuda en çok tercih edilen lens türlerindendir. Aylık lensler nasıl kullanılır diye merak eden kişiler için söylemek gerekirse, diğer lenslerden farklı bir kullanıma sahip değildir. Ancak dayanıklılığı daha yüksektir ve gözü rahatsız etmez. Özellikle su oranı yüksek olan lensler, gözler ile mükemmel uyum sağlamaktadır.

Aylık Lens

Air Optix Aqua Lensler

Aylık lensler arasında oldukça saygın bir yere sahip olan Air Optix Aqua markalı lensler, gözün orijinal yapısına birebir uyum sağlamaktadır. Yüksek hava geçirgenliğine sahip olan bu lensler, gözde yaşanabilecek alerjik reaksiyonların engellenmesi açısından oldukça yararlıdır. Aylık lensler nasıl kullanılır konusunda bilgisi olmayan kişiler, bu lensi kullanırken kendilerini yavaş yavaş alıştırmalıdır. İlk defa lens kullanacak olan kişiler, çıkarmadan peş peşe birkaç gün kullanma yolundan uzak durmalı. Gün sayısı yavaş yavaş artırılmalıdır.

Biofinity Lens

Yüzde 48 su içeriğine sahip olan Biofinity lensler, gün içerisinde en uzun süre gözde kalabilen lensler arasındadır. Gözde meydana gelebilecek her türlü olumsuzluğa karşı maksimum koruma sağlayan bu lensler, silikonlu yapısı sayesinde geceleri yatarken de kullanılabilir. Ayrıca hava alabilmesi ve oksijeni göze eşit dağıtabilmesi nedeni ile de göz kuruluğunun önüne geçmektedir.

PureVision 2 HD Lens

 Aylık lensler nasıl kullanılır diye merak eden kişiler açısından en iyi lenslerden biri de PureVisioon 2 HD lenslerdir. En ince lens çeşitlerinden biri olan PureVision 2 HD, gözde rahatsızlık hissi yaratmadan uzun süre kullanılabilir. Ayrıca araç kullanırken ya da bilgisayar başında çalışırken gözlerin daha net görmesine olanak sağlar. HD kalitesinde görebilmeyi mümkün hale getiren bu lensler ile gece uyunabilmesi de uygundur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir