En Çok Kullanılan Lens Çeşitleri

LensOptikal Lens Fiyatları, en iyi lens markaları

Bazen doğuştan kaynaklanan problemlerden dolayı ve bazen de sonradan yaşanan durumlardan dolayı gözlerde görme kaybı ya da bozukluğu yaşanması sıklıkla görülen bir durumdur. Bu durum karşısında uygulanan bazı tedavi yöntemleri de vardır. Görme bozukluklarının ortadan kaldırılması amacı ile en yaygın kullanılan yöntem gözlüktür. Ancak kaba görünümü ve yüzde bıraktığı izler nedeni ile son dönemlerde yaygınlığını yitirmeye başlamıştır. Bunun yerine lens kullanımı oldukça yaygın bir hale gelmiştir. Lens almak isteyen kişilerin en çok merak ettikleri konulardan biri de en çok kullanılan lens çeşitleri konusudur. Piyasada çok fazla lens markası ve çeşidi vardır. Hal böyle olunca da lens almak isteyen kişiler açısından kafa karışıklığı yaşanabilmektedir.

Air Optix Aqua Lens

En çok kullanılan lens çeşitleri arasında Air Optix Aqua lensler oldukça önemli bir yere sahiptir. Uzun süreli lensler arasında yer alan Air Optix Aqua, silikonlu yapısı ile geceleri uyurken de gözde kalmak için oldukça uygundur. Ayrıca gözde alerji, yanma ve batma gibi olumsuz durumlar ile karşılaşılma ihtimalinim de en düşük seviyeye indirmektedir.

Air Optix Aqua

Dailies Total 1 Lens

Günlük lensler arasında yer alan Dailies Total 1 lensler, yüzde yüze yakın oranda su içerikleri ile gözün yapısına oldukça uygundur. Kullan at olarak tasarlanan bu lensler, miyop ve hipermetrop görme bozuklukları için kullanılmaktadır. Gözü rahatsız etmeyen dokusu nedeni ile bu lensler son dönemlerin en çok tercih edilenleri arasındadır.

Dailies Total 1

Acuvue OASYS

Miyop ve hipermetrop görme bozuklukları için kullanılan Acuvue OASYS lenslerin en büyük avantajı, göz kuruluğu yapmaması ve gün boyunca nemli kalabilmesidir. Uzun saatler boyunca bilgisayar başında kalan ya da klimaların bulunduğu kuru ortamlarda yer alan kişiler açısından Acuvue OASYS oldukça kullanışlıdır.

Acuvue Oasys

Biofinity Saydam Lens

En çok kullanılan lens çeşitleri arasında yer alan Biofinity saydam lensler, gözde gün boyunca sorunsuz bir şekilde kalabilir. Su içeriğinin yüksek olması ve gözdeki oksijen miktarını sürekli olarak dengede tutması nedeni ile bu lensler kullanışlıdır. Ancak yine de doktor tavsiyesi olmadan gelişigüzel lens kullanımından kaçınılmalıdır.

Biofinity Saydam Lens

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir