Kontakt lens kullanımı ve bakımı

LensOptikal astigmatlı lensler, Lens Satın Al, En iyi lens markası, kontakt lens nedir, alcon lens, zeiss lens, aylık lens, en iyi lens markaları

Kontakt Lens Bakımı

Kontakt lens kullanımı oldukça yaygın… Bugün görme bozukluğuna sahip ve normal şartlarda gözlük kullanması gereken pek çok kişi lensi tercih ediyor. Çünkü lens, çok daha pratik, çok daha konforlu ve gözlüğe iyi bir alternatif… Ancak önemli bir detay var ki, lenslerin bakımı çok önemli ve hassas bir konudur. Hem lens temizliğine çok dikkat etmek gerekiyor, hem de genel anlamda kontakt lens bakımını doğru bir şekilde yapmak gerekiyor. Peki, kontakt lens bakımı nasıl yapılırKontakt lens kullananların, lenslerinden maksimum verimi alabilmeleri için gerekli bakımı da yapıyor olmaları gerekir. Yani lens temizliğinde uygun bir solüsyon kullanmalısınız ve çeşme suyu ile lens temizlemeye kalkmamalısınız. Ayrıca lenslerinizi ifade edilen süreler boyunca kullanmalısınız. Örneğin; 2 haftalık bir lensi 3 hafta kullanmaya çalışmak sizi çok üzücü durumlar ile karşı karşıya getirebilir.

Lens bakımında dikkat edilmesi gerekenler

Lens bakımının altın kurallarından biri, lensinizi başkaları ile paylaşmamaktır. Bu durum mikropların yayılmasına sebep olabileceğinden kesinlikle önerilmez. Kontakt lenslerin bakımında solüsyon ile temizleme aşamasında, 5 – 20 saniye boyunca tırnakları değdirmeden iki parmak yardımı ile lensin ovulması yeterlidir. Bu şekilde kolayca lens bakımı yapılabilir. Uzun süreli lenslerden söz ediyorsak ise lenslerinizi uyumadan önce çıkarmayı unutmamalısınız. Uyumadan önce lenslerin çıkarılmaması, enfeksiyon başta olmak üzere pek çok rahatsızlığı beraberinde getirebilir. Bu da daha fazla göz hastalığı anlamına gelecektir.

En İyi Markalar

Eğer siz de lens bakımı yapmak için çeşitli ürünlere ihtiyaç duyuyor, doğru solüsyonu arıyorsanız, en iyi markaları bir arada bulabileceğiniz doğru adrestesiniz. Johnson&JohnsonBausch+Lomb ve Cooper Visionbaşta olmak üzere, Alcon ve Wöhlk Zeiss gibi markaları da burada bulabilirsiniz. Üstelik çokça tercih edilen bazı ürünleri de hatırlatalım. Wöhlk Enzym Sert Lens Tableti, inatçı protein birikintilerinin temizlenmesinde etkili bir üründür ve bu özelliği ile adından çokça söz ettirir. Diğer taraftan Dailies Aqua Comfort Plus Multifokal ile de lens kullanımınız çok daha konforlu ve sorunsuz hale gelebilir. Doktorunuzun önerdiği her bir ürünü, lensi ya da solüsyonu, burada bulabilir, reçeteniz ile birlikte kolayca sipariş edebilirsiniz.

Daha hızlı alışveriş için mobil uygulamamızı kullanabilirsiniz.
UYGULAMAYI  AÇ
X