Kontakt Lens Nasıl Takılır

LensOptikal astigmatlı lensler, Lens Satın Al, En iyi lens markası, kontakt lens nedir, alcon lens, zeiss lens, aylık lens, en iyi lens markaları

Kontakt Lens nasıl takılır?

Kontakt lens nasıl takılır ve nasıl çıkarılır soruları, göz hastalıklarına sahip olan ve lens ile yeni yeni tanışanlar için oldukça önemlidir. Böylesine hayatı kolaylaştıran bir teknolojinin ne şekilde verimli olarak kullanılacağı da bilinmeli elbette. Sizler için basit bir şekilde kontakt lens nasıl takılır, nasıl çıkarılır sorularını cevapladık. Hadi hemen göz atalım!

Öncelikle kontakt lens kullanımının ilk adımı olan nasıl takılacağı konusuna değinelim.

İlk iş olarak lensi kutudan çıkarın ve iç yüzeyinin dışa dönmediğinden emin olun. Kenarları yukarı bakıyor olmalıdır. Sol orta parmağınız ile göz kapağınızı yukarıya doğru çekerken sağ orta parmağınız ile de aşağıya doğru çekip, sağ işaret parmağınızın üzerine aldığınız lensi gözünüze bırakmalısınız. Bu hareketinizi bozmadan aşağıya ve yukarıya bakarak lensin yerine oturmasını sağlamalısınız. Her iki göz için de aynı işlemi tekrarlamalısınız. Zamanla eliniz alışacak ve hızlıca lensinizi takabileceksiniz.

Ancak bir de kontakt lens çıkarma konusu var… Hiç endişelenmeyin ve strese girmeyin. Kontakt lens ince ve narin bir yapıya sahip olsa da, kullandıkça zamanla göreceksiniz ki çok pratik bir şekilde takılıp çıkarılabiliyor. Kontakt lens kullananların yorumlarına baktığımızda en dert edilmeyecek konunun bu olduğunu görüyoruz. Kontakt lensi çıkarmak için öncelikle ellerinizi yıkayıp temiz olduğundan emin olmalısınız. Tabi bu durum lensinizi takarken de geçerli. Daha sonra ise yukarıya doğru bakarken sol eliniz ile göz kapağınızı yukarıya kaldırıp, sağ orta parmağınız ile alt göz kapağını sabit tutmalı ve sağ işaret parmağınız ile de lensi göz bebeğinizden aşağıya doğru kaydırıp, başparmağınızın desteği ile iki parmağınızın arasına almalısınız. Anlatırken ne kadar karmaşık görünse de uygulamada son derece basit 1 – 2 saniyelik bir iş.

Kontakt Lens Kullanan Yorumları

Kontakt lens kullananların, takma ve çıkarma konusundaki yorumları gayet olumlu. Ancak merak edilenlerden biri olan lens fiyatlarına da göz atmamız gerek. Kontakt lens fiyatlarının markalara ve de ürünlerin niteliğine göre değiştiğini görüyoruz. Bu noktada özellikle AlconBausch+LombWöhlk ZeissCooper Vision ve Johnson&Johnson markaları dikkat çekerken, Air Optix Color Numaralı ve Acuvue Oasys gibi ürünler de en çok tercih edilenler arasında yer alıyor.