1,169.00 

Contact life lensleri tasarımından dolayı gözde stabilite ve yüksek miktarda oksijen iletimi sağlamaktadır. Lensin dış kenar kesimi ve eğilimi dolayısıyla mükemmel düzeyde temizlenme sağlamaktadır.

İndirim!
429.90 

Freshlook colors blends numarasız lensler hidrojel yapısı ile kullanımı oldukça rahattır. Gözleri renkli olanların bile rahatlıkla kullanabileceği bir ürün olan renkli lens lerdir.

İndirim!
2,769.90 

1 Day Acuvue Moist Set 6 Kutu, hidrojelden elde edilen esnekliği ve yumuşaklığıyla görüşünüzü konforlu bir hale getiren, iç ve dış işaretleri sayesinde kullanım kolaylığı da tanımaktadır.

İndirim!
2,869.90 

Ultra for astigmatism set 4 kutu yıllık lens paketi solüsyon hediyeli. En uygun ultra for astigmatism lens fiyatları ile...

İndirim!
2,839.90 

Acuvue oasys for astigmatism kampanya 4 kutu lensler, astigmat teşhisi konulmuş olan kişiler için ekonomik lens paketi.

İndirim!
2,019.90 

Acuvue Oasys 1 Day 90 lı kutu, günlük lens kullanımda ideal bir lens markası olup, kutu içerisinde 90 adet bilister bulunmaktadır.

İndirim!
469.90 

Dailies Aqua Comfort Plus, Göz kırpışında salınan nemlendirici ajanlar sayesinde gözyaşı filminin stabilize edilmesine yardım eden günlük lens.

119.90 

All in one light 360 ml lens solüsyonu sayesinde kontakt lensler göz kuruluğu, yanma ve batma problemleri yaşatmadan konforlu bir kullanım sağlamaktadır.

İndirim!
549.90 

Bausch and Lomb Ultra lens, aylık lens kullanıma uygun olarak tasarlanmış bir tür saydam lenstir. Ultra lens moistureSeal teknolojisi ile üretilmiştir.

İndirim!
1,049.00 

Desio attitude quarterly renkli lensler, doğal görünümlü benzersiz bir tasarıma sahip olup Irresistible Blue, Charming Green, Tender Hazel, Precious Grey olmak üzere 4 farklı renk...

İndirim!
569.90 

Ultra one day, gün boyunca optimum göz konforu ve görme bozukluklarını düzeltmesi sağlayan Bausch + Lomb firması tarafından üretilen bir günlük lensleridir.

969.00 

Contact Day 30 (yüksek dioptri), Gün boyu yüksek konfor ve uzun süreli uyum isteyen yüksek göz dioptrilerine sahip aylık kontakt lens kullanıcıları için ideal bir seçenektir.

İndirim!
669.00 

Adore Bi Tone Numarasız renkli lensler, italyan teknolojisi ile doğallık yansıtan renkli lensler üç farklı renk tonlamaları ile 7 adet renk ( Yellow, Aqua, Blue, Gray, Green, Hazel, Honey ).

İndirim!
539.90 

Purevision 2 HD lens, uzun süreli kullanım, aylık değişim sıklığı olan bu lens, lens kullanıcı yorumlarında kullanım rahatlığı ile ön plana çıkmaktadır.

399.00 

Kontakt lenslerin dezenfeksiyonunda, nemlendirilip ısıtılmasında ve muhafaza edilmesinde kullanılmak amacıyla wöhlk aufbewahrung sert lens solüsyonu olarak üretilmiştir.

Air Optix Multifocal üretimi durdurulmuş olup yerini aynı parametrelerde yeni teknolojisiyle Air Optix Hydraglyde Multifocal olarak satışa sunulmuştur.

Kontakt Lens Reçetesi Ne Şekilde Okunur?

Genel anlamda kontakt lens reçetelerinin okunması oldukça uzmanlık gerektirmekte olan bir işlemdir. Bu işlem firmamız tarafından oldukça üst düzey uzman kadrolarımız tarafından siz değerli müşterilerimize sunulmaktadır.

Uzmanlar, lenslerinizin hekiminizin reçetelediği kuvvet, ölçü ve markada olması gerektiği konusu ile ilgili hemfikirdir. Bununla beraber, kontakt lens reçetenizdeki sözcükleri ve rakamları deşifre etmek ilk sırada çetin olabilir. Tipik olarak, bir kontakt lens reçetesi bir marka adı, lens tabanı eğrisi, lens gücü ve lens çapı içerir, bu sayede doğru düzeltici lensleri basitçe sipariş edebilirsiniz. Araştırmalar, aldığınız insanların, takmadan önce hekiminizin reçete ettiği insanlarla aynı olup olmadığını iki kez kontrol etmenin mühim olduğunu gösterecektir.

Lens Reçetesini Okumak

Lens reçetenizi okumak için önce reçetenizi bulun;   Göz hekiminiz size ziyaretinizin evraklarını verdiğinde, reçetenizi size verecektir. Bu, göz bakımı evraklarınızda bir grafik ya da tablo biçiminde gelir. Bu standart form olduğu halde grafiğin sütunlarında ya da eksenlerinde bulunan terimler hekiminizin seçimine göre değişir.

Kontakt lens reçetesini incelediğinizden emin olunuz. Bu, tam anlamıyla ne tür lensler alacağınızı anlayabilmenizi temin etmek içindir. İki tablo benzer kısaltmalar içerebilir yalnız rakamlar farklılık gösterir.

Air Optix Night and Day Aqua lens
Acuvue Oasys 1 Day Günlük Lens en ucuz

Genel Bilgileri Tanıyın

FDA, bütün kontakt lens reçetelerinin, lensleri vermekte olan optometrist ve bunları alan hasta ile ilgili kimi temel bilgiler sağlamasını gerektirir. Muayene tarihini, hastanın adını reçetenin son kullanma tarihini, reçetenin veriliş tarihini ve optometristin adını, telefon numarasını, adresini ve faks numarasını gerektirirler.   Lens gücü ile ilgili bilgiler ayrıyeten reçetede ve herhangi bir özel emirta ya da marka ihtiyaçlarında yer almalıdır. Bu durum lens reçetesi nasıl okunur sualinde dikkat edilmesi gereken bir konudur.

Ana Terimleri Anlayın

Her bir kontakt lens reçetesi nasıl okunur sorusu oldukça önemlidir. Bir Lens reçetesi er göz için lüzumlu gücü listeler.  Her iki gözünüz de aynı reçeteye gereksinim duyuyorsa, oculus uterque ya da OU terimini göreceksiniz, yani reçete her iki göz için de geçerli olmaktadır.  Kontakt lens reçeteleriyle alakadar çoğu terim, bir lensin m cinsinden odak uzunluğunun karşılığına eşit bir kırılma gücü birimi olmakta olan diyoptri cinsinden ölçülür. Dioptri genelde D olarak kısaltılır.

contact day 30 spheric yüksek numara

Güç (PWR) ya da Küre Terimini Bulun 

Bu rakamlar genelde OD ve OS satırlarının ya da sütunlarının yanı sıra listelenen ilk sayı kümesidir. Söz mevzusu göz için ya da OU listelenmişse her iki göz için gereklilik gösteren revizyon gücünü göstermektedirler.

Örnek olarak, OD altındaki alan-3.50 D ise, bu sağ gözünüzde 3,5 diyoptri miyopluk olduğunu göstermektedir. OD altındaki alan +2.00 ise, bu sağ favori 2.00 diyoptri ileri görüşlülüğünüz olduğunu göstermektedir.

Düzeltmenin sağ ve sol göz içinde değişiklik göstermesi sık görülür. Plano manasına gelen PL terimini bulursanız, bu sayının 0 olduğu ve söz mevzusu göz için herhangi bir revizyonye gerek olmadığı manasına gelir.  Lens reçetesi nasıl okunur makalemizde bu durumlar genel anlamda detaylı bir şekilde ele alınmıştır.

Temel Eğriyi (Bc) Anlayın 

Bu terim, lensin arasındaki eğriliğin ne şekilde olması icap ettiğini açıklar. Bu, lensin gözünüze tam anlamıyla oturması ve korneanızın biçimine uyması için ölçülür. Diğer rakamların çoğunluğunun aksine, bu sayı mm cinsinden ölçülür.  Bu sayı tipik olarak 8 ila 10 içinde değişir. Bu sütun ya da satırdaki sayı ne denli düşükse, merceğin eğriliği o denli dik olmaktadır.

Çapı (DIA) Bulun 

Çap, kontakt lensin merkezinden geçen düz bir çizginin boyutudur. Kontakt lenslerinizi üreten insanın, gözünüze uyması için kontaklarınızın ne denli büyük olması icap ettiğini bilmesini sağlar. BC gibi, DIA da mm cinsinden ölçülür.  Bu oldukça önemli bir ölçüdür. Kapalıysa lensleriniz gözünüzde tahrişe ya da sıyrıklara yol açabilir. Lens reçetesi nasıl okunur makalemizi dikkatli okumak bunların önüne geçebilir.

Doğru Markayı Alın 

ABD’nde, optometristleriniz her vakit ihtiyacınıza İdeal kontak markalarını belirtecektir. Bu markaları listeledikten sonra, bağlantılarınızı sağlayan perakendecinin size bu markalardan birini tedarik etmesi, öbürlerini sağlamaması yasadır.  Doğal markaların yanında sadece göz sağlığı eksperleri kısmından satılmakta olan özel etiketli lensler için ikame yapılabilir. Bu durum lens reçetesi nasıl okunur sorusunda dikkat edilmesi gereken hususlardan biri olmaktadır.

Bir lens denklemini keşif edin; Bazen kontakt lens reçeteniz de kolay bir denklem formunda yazılabilir.  Lens denkleminizi tam anlamıyla ne şekilde okuyacağınızdan emin değilseniz, hekiminizden bunu sizler için çevirmesini isteyin. Sizin için en uygun ve en güvenilir yol bu olmaktadır. Bu halde yanılma payınız ortadan kalktığı gibi tamamıyla güvenilir bir biçimde lensinizi kullanmaya ve İçiniz rahat bir şekilde lensinizin ömrünü uzatmaya yönelik adımlar atabilirsiniz.

Bu durum genel anlamda uzman doktorlar tarafından da önerilmekte olan bir uzman görüşü olması ile dikkat çekmektedir. Bu durum lens reçetesi nasıl okunur sorusunun en net cevaplarından biridir.  Genel hatları ile kontakt lens reçetelerinin okunması işlemi bu şekilde uzman kadrolarımız tarafından değerlendirilmektedir. Bu oldukça önemli hizmet firmamız tarafından oldukça hızlı ve bir o kadar kaliteli şekilde siz değerli müşterilerimize sunulmaktadır.