749.00 

La Bella Milano Serisi olarak bir çok  farklı renk seçeneği (Diamond, Dimgrey, Emerald, Iceberg, Lazord, Oliva, Zircon, Giallo, Marine, Pearl, Coco, Lemon,Pixie Blue,Pixie grey...

İndirim!
3,019.60 

Biofinity kampanya 4 kutu lens, yıllık lens paketi olup, en uygun yıllık lens fiyatlarını online sipariş verebilirsiniz.

369.90 

Systane Hydration, göz kuruluğunu önlemek için yalnızca temiz havanın akıllı bir silikon filtreden tekrar girmesine izin veren patentli Pure Flow® teknolojisi ile tasarlanmıştır

İndirim!
3,569.90 

Precision 1 Set 6 Kutu günlük tek kullanımlık kontakt lensler olup, bunları sabah takmanız ve günün bittiğinde çıkarılıp atılmalıdır. 

İndirim!
3,269.90 

Moist Astigmatism 6 kutu lens, ekonomik olarak, günlük astigmatlı lens kullancıları arasında en çok tercih edilen lenslerdir.

İndirim!
1,169.00 

Desio Sensual Beauty renkli lensler, doğal görünümlü benzersiz bir tasarıma sahip olup Icy Blue, Desert Dream, Caramel Brown olmak üzere 3 farklı renk olarak satışa sunulmuştur.

İndirim!
759.00 

Adore Tri Tone Numaralı renkli lensler, italyan teknolojisi ile doğallık yansıtan renkli lensler üç farklı renk tonlamaları ile 7 adet renk ( Blue, Light Blue, Gray, Green, Hazel, Light Gray, Light Green ).

İndirim!
1,219.00 

Desio Coffee Collection renkli lensler, doğal görünümlü benzersiz bir tasarıma sahip olup Espresso, Cappuccino, Cherry Coffee, Black Coffee olmak üzere 4 farklı renk

İndirim!
549.90 

Bausch and Lomb Ultra lens, aylık lens kullanıma uygun olarak tasarlanmış bir tür saydam lenstir. Ultra lens moistureSeal teknolojisi ile üretilmiştir.

İndirim!
529.90 

Proclear 1 day lensler, Günlük kullan at lensler sayesinde hem kullanım kolaylığı, hem de daha sağlıklı gözler. 12 saatten daha fazla kullanılabilir.

İndirim!
569.90 

Air Optix Aqua lenslerin satışı Alcon firması tarafından kaldırılmış olduğundan, vermiş olduğunuz sipariş stokta var ise gönderilecektir. Stok da olmaması durumunda yerine aynı firmanın Air Optix Hydraglyde gönderimi için, sizden teyit almak amaçlı müşteri hizmetlerimiz arayacaktır.

İndirim!
2,169.90 

Air Optix Aqua kampanya 4 kutu, oksijen geçirgenliği yüksek kontakt lenslerdir. Air optix aqua, silikon hidrojel malzemeden üretilmiş lenslerdir. Çok fazla nem içeren uzun süreli numaralı kontakt lenslerdir.

İndirim!
1,169.00 

Desio Two Shades Of Grey Numarasız renkli lensler, doğal görünümlü benzersiz bir tasarıma sahip olup Darker Grey, Lıghter Grey olmak üzere 2 farklı renk olarak satışa sunulmuştur.

949.00 

El Amore numarasız renkli lensler doğal görünüm ve sıra dışı inanılmaz renk seçeneklerinin ile en ucuz renkli lens fiyatları LensOptikal.com da. Bu ürün kutu içerisinde, 1 çift (2 adet) vardır.

İndirim!
759.00 

Adore Tri Tone Numarasız renkli lensler, italyan teknolojisi ile doğallık yansıtan renkli lensler üç farklı renk tonlamaları ile 7 adet renk ( Blue, Light Blue, Gray, Green, Hazel, Light Gray, Light Green ).

İndirim!
2,869.90 

Astigmatlı ve astigmatsız kampanyalı lens paketi solüsyon hediyeli. En uygun lens fiyatları ile LensOptikal.com da.

Kontakt Lens Reçetesi Ne Şekilde Okunur?

Genel anlamda kontakt lens reçetelerinin okunması oldukça uzmanlık gerektirmekte olan bir işlemdir. Bu işlem firmamız tarafından oldukça üst düzey uzman kadrolarımız tarafından siz değerli müşterilerimize sunulmaktadır.

Uzmanlar, lenslerinizin hekiminizin reçetelediği kuvvet, ölçü ve markada olması gerektiği konusu ile ilgili hemfikirdir. Bununla beraber, kontakt lens reçetenizdeki sözcükleri ve rakamları deşifre etmek ilk sırada çetin olabilir. Tipik olarak, bir kontakt lens reçetesi bir marka adı, lens tabanı eğrisi, lens gücü ve lens çapı içerir, bu sayede doğru düzeltici lensleri basitçe sipariş edebilirsiniz. Araştırmalar, aldığınız insanların, takmadan önce hekiminizin reçete ettiği insanlarla aynı olup olmadığını iki kez kontrol etmenin mühim olduğunu gösterecektir.

Lens Reçetesini Okumak

Lens reçetenizi okumak için önce reçetenizi bulun;   Göz hekiminiz size ziyaretinizin evraklarını verdiğinde, reçetenizi size verecektir. Bu, göz bakımı evraklarınızda bir grafik ya da tablo biçiminde gelir. Bu standart form olduğu halde grafiğin sütunlarında ya da eksenlerinde bulunan terimler hekiminizin seçimine göre değişir.

Kontakt lens reçetesini incelediğinizden emin olunuz. Bu, tam anlamıyla ne tür lensler alacağınızı anlayabilmenizi temin etmek içindir. İki tablo benzer kısaltmalar içerebilir yalnız rakamlar farklılık gösterir.

Air Optix Night and Day Aqua lens
Acuvue Oasys 1 Day Günlük Lens en ucuz

Genel Bilgileri Tanıyın

FDA, bütün kontakt lens reçetelerinin, lensleri vermekte olan optometrist ve bunları alan hasta ile ilgili kimi temel bilgiler sağlamasını gerektirir. Muayene tarihini, hastanın adını reçetenin son kullanma tarihini, reçetenin veriliş tarihini ve optometristin adını, telefon numarasını, adresini ve faks numarasını gerektirirler.   Lens gücü ile ilgili bilgiler ayrıyeten reçetede ve herhangi bir özel emirta ya da marka ihtiyaçlarında yer almalıdır. Bu durum lens reçetesi nasıl okunur sualinde dikkat edilmesi gereken bir konudur.

Ana Terimleri Anlayın

Her bir kontakt lens reçetesi nasıl okunur sorusu oldukça önemlidir. Bir Lens reçetesi er göz için lüzumlu gücü listeler.  Her iki gözünüz de aynı reçeteye gereksinim duyuyorsa, oculus uterque ya da OU terimini göreceksiniz, yani reçete her iki göz için de geçerli olmaktadır.  Kontakt lens reçeteleriyle alakadar çoğu terim, bir lensin m cinsinden odak uzunluğunun karşılığına eşit bir kırılma gücü birimi olmakta olan diyoptri cinsinden ölçülür. Dioptri genelde D olarak kısaltılır.

Contact Day 30 (yüksek dioptri)

Güç (PWR) ya da Küre Terimini Bulun 

Bu rakamlar genelde OD ve OS satırlarının ya da sütunlarının yanı sıra listelenen ilk sayı kümesidir. Söz mevzusu göz için ya da OU listelenmişse her iki göz için gereklilik gösteren revizyon gücünü göstermektedirler.

Örnek olarak, OD altındaki alan-3.50 D ise, bu sağ gözünüzde 3,5 diyoptri miyopluk olduğunu göstermektedir. OD altındaki alan +2.00 ise, bu sağ favori 2.00 diyoptri ileri görüşlülüğünüz olduğunu göstermektedir.

Düzeltmenin sağ ve sol göz içinde değişiklik göstermesi sık görülür. Plano manasına gelen PL terimini bulursanız, bu sayının 0 olduğu ve söz mevzusu göz için herhangi bir revizyonye gerek olmadığı manasına gelir.  Lens reçetesi nasıl okunur makalemizde bu durumlar genel anlamda detaylı bir şekilde ele alınmıştır.

Temel Eğriyi (Bc) Anlayın 

Bu terim, lensin arasındaki eğriliğin ne şekilde olması icap ettiğini açıklar. Bu, lensin gözünüze tam anlamıyla oturması ve korneanızın biçimine uyması için ölçülür. Diğer rakamların çoğunluğunun aksine, bu sayı mm cinsinden ölçülür.  Bu sayı tipik olarak 8 ila 10 içinde değişir. Bu sütun ya da satırdaki sayı ne denli düşükse, merceğin eğriliği o denli dik olmaktadır.

Çapı (DIA) Bulun 

Çap, kontakt lensin merkezinden geçen düz bir çizginin boyutudur. Kontakt lenslerinizi üreten insanın, gözünüze uyması için kontaklarınızın ne denli büyük olması icap ettiğini bilmesini sağlar. BC gibi, DIA da mm cinsinden ölçülür.  Bu oldukça önemli bir ölçüdür. Kapalıysa lensleriniz gözünüzde tahrişe ya da sıyrıklara yol açabilir. Lens reçetesi nasıl okunur makalemizi dikkatli okumak bunların önüne geçebilir.

Doğru Markayı Alın 

ABD’nde, optometristleriniz her vakit ihtiyacınıza İdeal kontak markalarını belirtecektir. Bu markaları listeledikten sonra, bağlantılarınızı sağlayan perakendecinin size bu markalardan birini tedarik etmesi, öbürlerini sağlamaması yasadır.  Doğal markaların yanında sadece göz sağlığı eksperleri kısmından satılmakta olan özel etiketli lensler için ikame yapılabilir. Bu durum lens reçetesi nasıl okunur sorusunda dikkat edilmesi gereken hususlardan biri olmaktadır.

Bir lens denklemini keşif edin; Bazen kontakt lens reçeteniz de kolay bir denklem formunda yazılabilir.  Lens denkleminizi tam anlamıyla ne şekilde okuyacağınızdan emin değilseniz, hekiminizden bunu sizler için çevirmesini isteyin. Sizin için en uygun ve en güvenilir yol bu olmaktadır. Bu halde yanılma payınız ortadan kalktığı gibi tamamıyla güvenilir bir biçimde lensinizi kullanmaya ve İçiniz rahat bir şekilde lensinizin ömrünü uzatmaya yönelik adımlar atabilirsiniz.

Bu durum genel anlamda uzman doktorlar tarafından da önerilmekte olan bir uzman görüşü olması ile dikkat çekmektedir. Bu durum lens reçetesi nasıl okunur sorusunun en net cevaplarından biridir.  Genel hatları ile kontakt lens reçetelerinin okunması işlemi bu şekilde uzman kadrolarımız tarafından değerlendirilmektedir. Bu oldukça önemli hizmet firmamız tarafından oldukça hızlı ve bir o kadar kaliteli şekilde siz değerli müşterilerimize sunulmaktadır.