Kontakt Lens Tarihi

LensOptikal astigmatlı lensler, Lens Satın Al, En iyi lens markası, kontakt lens nedir, alcon lens, zeiss lens, aylık lens, en iyi lens markaları

Kontakt Lensin Merak Edilen Tarihi

Kontakt Lens Tarihi boyunca gözlük camları, yıllar önce göze takılabilir konuma getirilme amacıyla şekil değiştirerek, kontakt lensin ilk örneklerini vermiştir. Camdan yapılmış olan bu ilk kontakt lensler, gözün tamamını kaplayabilecek büyüklükteydi. Daha sonra sadece renkli kısma takılarak da görüşün düzelebildiği fark edilerek daha küçük boyutlarda kontakt lens üretimine geçildi.

Camdan Yumuşak Materyale

Cam sağlıklı olsa da kullanışlı değildi. Gözde rahatsızlık veren bir maddenin bulunmasının, gözlerde yaşarma ve lensin düşmesine neden olması, insanlığın yeni bir hammadde arayışına girmesine neden oldu. Gelişen teknoloji ve sağlık alanındaki iyileşmeler sayesinde, kontakt lensler çok daha hafif olan pleksiglas malzemeden üretilmeye başlandı. Böylece gözde çok daha uzun süre kalabiliyor ve gözü yormuyordu.

Hava Geçiren Lensler

Kontakt Lens Tarihi zaman içinde yeni kimliğine kavuşan kontakt lenslerin ilk mucidinin Leonardo da Vinci olduğu düşünülmekteydi. Çizimlerini yaptığı mercekler, dönemin şartlarında insanların gözlerine yerleştirilemediği için zaman içinde tekrar keşfedilmeyi bekledi. Günümüzde kullandığımıza en yakın ve benzer olan kontakt lens, Prag’da üretilmiştir. En ileri düzeyde teknolojiye eriştikten sonra insanlar, kontakt lenslerin oksijen geçirgenliğini artırmaya yönelik çalışmalar da yapmıştır. Bu çalışmalarda en tanınan adım Florosilikon hidrojel ile üretilmiş yumuşak ve hava geçiren lenslerdir.

Kontakt Lens Çeşitleri

Kontakt lensler daha sonra insanların ihtiyaçlarına göre sınıflandırılmaya ve üretilmeye başlanmıştır. Miyop ve hipermetrop hastalıklarda kullanılan yumuşak, astigmatlı gözlerde kullanılan toric, yaşlanmaya bağlı görme bozukluklarında kullanılan biofocal ürünler de teknolojiyle birlikte üretilmiştir.

Her Zaman Bizden Destek Alabilirsiniz

Lens Ürünleri %100 orjinal ürünler olmakla birlikte distribütör firmaların garantisi altındadır. Bir çok çeşit içeren web sayfası içerisinde lens fiyatları hakkında bilgi edinebilirsiniz. Lensoptikal.com web sitesi üzerinde kullanıcılar tarafından en çok tercih edilen ürünler acuvue oasys ve air optix aqua olarak açıklanmıştır. Lens optikal web sitesi üzerinden kredi kartı ile alışveriş imkanıda sunulmaktadır. Ayrıca bonus karta vade farkı olmadan 2 taksit imkanıda sunmaktadır.

Daha hızlı alışveriş için mobil uygulamamızı kullanabilirsiniz.
UYGULAMAYI  AÇ
X