Lens Gözde Kaç Gün Kalabilir?

Lens Gözde Kaç Gün Kalabilir

Lens Gözde Kaç Gün Kalabilir?

Lensler geniş üretim yelpazesi olan ürünlerdir. Peki ama lens gözde kaç gün kalabilir? Lens alırken uygun lensin bulması gerekmektedir. Lenslerin kullanım sürelerine göre günlük lensler, haftalık kullanıma uygun lensler, 30 günlük kullanıma uygun lensler şeklinde sıralayabiliriz. 30 gün kullanıma uygun üretilmiş lensler gözde 1 – 30 gün arası kalabilmektedir. Lensinizi her çıkardığınızda mutlaka lens solüsyonuna koyulmalıdır. Gözde en uzun kalabilen lenslerde bu lenslerdir.

Lens alırken dikkat edilmesi gereken özelliklerden ilki, gözün fizyolojik yapısını bozmuyor olması. Ayrıca aldığınız lensin oksijen geçirgenliği de fazla olmalıdır.

En önemlisi de kullanım açısından rahat olmalı ve bakımı, temizliği kolay olmalıdır. Yüzeyinde oluşan birikintileri kolay temizlenmesi lazım ve kullandığınız zaman rahat hissetmeniz gerekmektedir

Lens kullanacaksanız göz sağlığınıza zarar vermemek için mutlaka doktor tavsiyesi ile lens alınız. Aynı zamanda alınan lenslerin sürekli kontrol ve değişimleri yapılmalıdır. Lens takma süreniz de doktorun belirlediği süre olmalıdır. Lens kullanmaya başladığınızda hissettiğimiz en ufak rahatsızlıkta bile doktorunuzu bilgilendirmelisiniz.

Tüm Kontakt Lens Ürünler : https://lensoptikal.com/

Twitter.com/lensoptikal Tıklayarak Twitter hesabımızdan bizi takip ederek sürekli yenilenen güncel yeni kontakt lens teknolojisi ve yeni ürün bilgilerini öğrenebilirsiniz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha hızlı alışveriş için mobil uygulamamızı kullanabilirsiniz.
UYGULAMAYI  AÇ
X