Lens İle Havuza Girilir Mi?

Lens İle Havuza Girilir Mi?

Lens İle Havuza Girilir Mi?

Havaların ısınması ile havuz ve deniz sezonu da açılmaya başlıyor. Bu günlerde de en çok sorulan sorulardan biri lens ile havuza girilir mi sorusu. Gireceğiniz deniz veya havuz suyu ne kadar temiz olursa olsun lens ile bu alanlara girmeniz önerilmez. Deniz suyu ya da havuz suyunun lens ile temasıyla kısa süreli de olsa görme bozukluğu meydana gelebilir.

Bunun yanı sıra günlük kullanımda lens gözünüzden düşmezken deniz suyu ve havuzdaki aşırı basınç ile lensiniz gözünüzden düşebilir, kaybolabilir. Lens ile havuza, denize girmenin zararları bu kadarla sınırlı da değildir. Suda bulunan virüsler lens ile temas ederek göz enfeksiyonlarına yol açabilir. Havuz suyu yada deniz suyu ile temas eden lensler temizlenip tekrar kullanılamaz. Bu lenslerin atılması en doğru harekettir. Lens kullanma zorunluluğunuz varsa da su geçirmeyen gözlük mutlaka kullanmalısınız. Bilinçsiz yapılan her hatanın göz sağlığınıza kalıcı zararlar verebileceğini unutmamak gerekir. Bu yüzden lens kullanımı konusunda hijyen ve kullanım kurallarına uyulması, bilinçli davranılması gerekmektedir.

Tüm Kontakt Lens Ürünler : https://lensoptikal.com/

Twitter.com/lensoptikal Tıklayarak Twitter hesabımızdan bizi takip ederek sürekli yenilenen güncel yeni kontakt lens teknolojisi ve yeni ürün bilgilerini öğrenebilirsiniz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha hızlı alışveriş için mobil uygulamamızı kullanabilirsiniz.
UYGULAMAYI  AÇ
X

Lütfen bekleyin…