Lens Kullanmak Kolay Mı?

Lens Kullanmak Kolay Mı

Lens Kullanmak Kolay Mı?

Günümüzde lens kullanımı oldukça arttı. Peki lens kullanmak kolay mı? Lens kullanmaya başlamadan önce mutlaka uzman göz doktoru tarafından muayene olmak gerekir. Muayene sürecinde de en çok sorulan soru budur. Lens kullanımı başlarda çok zor gelebilir. Fakat ortalama 10 gün içerisinde kişi lense alışır rahat bir şekilde lensini çıkarıp takabilecek hale gelir.

Göz muayenesi ile lens muayenesi farklı işlemlerdir. Fakat mutlaka ikisi de yaptırılmalı ve çıkan sonuçlara göre en uygun lens reçetesi yazılmalıdır. Yazılan lens reçetesi ile optiklerden lens temin edebilirsiniz.

Lens muayenesini kişinin lens kullanıp kullanamayacağına karar verebilmek için yapılır. Bu muayenede kişinin göz yetisi değerlendirilir. Göz yaşı muayenesi yapılır ayrıca kornea haritası çıkarılır bu sayede göz numarası belirlenir.

Lens kullanımı kadar bakımı da kişileri zorlamaktadır. Lens kullanıcılarının lens bakımına önem vermesi gerekir. Lenslerini takarken ve çıkarırken mutlaka el hijyenine önem verilmelidir. Bunun yanı sıra lens solüsyonu kullanım talimatlarına da dikkat edilmesi gerekir. Doğru lens solüsyonu seçimi yapmakta lens kullanımı kadar önemli bir noktadır.

 

Tüm Kontakt Lens Ürünler : https://lensoptikal.com/

Twitter.com/lensoptikal Tıklayarak Twitter hesabımızdan bizi takip ederek sürekli yenilenen güncel yeni kontakt lens teknolojisi ve yeni ürün bilgilerini öğrenebilirsiniz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha hızlı alışveriş için mobil uygulamamızı kullanabilirsiniz.
UYGULAMAYI  AÇ
X

Lütfen bekleyin…