Multifokal Lens Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Lens Fiyatları

Multifokal Lens Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Multifokal lensler birden fazla dereceye sahiptirler ve bunları bir lenste barındıran özellikte üretilmiş olan lenslerdir. Prespiyopisi olan insanlar bu tür lensler ile görme problemlerini düzeltebilirler. Multifokal kontak lensler hem yumuşak lens materyallerinden hem de sert materyalden yapılmış olabilirler. Uzaktan yakına daha net bir görüş sağlarlar.

 

Dereceler arasında kolay geçiş sağlamaya yardımcı olurlar. Pek çok koşulda görme yeteneğine katkıda bulunabilirler. Multifokal kontak lenslerde hem uzak hem yakın dereceleri gözün merkezinde denk getirmek suretiyle gözdeki sapma noktalarını düzelterek iyi bir görüş kazandırırlar. Fazla gözlüğe gerek duymadan yüksek performans kabiliyetinde bir görme olanağı yaşatır.

 

Acuvue Moist Multifocal, multifocal lensler, 1 day acuvue moist multifocal
Multifokal Lens

 

Multifokal Lensler Kullanışlı Mıdır?

Multifokal lensler yapıldığı malzemeler dolayısıyla ve üretildikleri teknoloji sebebiyle diğer derslerden biraz farklı fiyat seçeneklerine sahiptirler. Ancak kullanan bireylerin yaşadıkları tecrübelerden bilindiğine göre kullanımları çok rahattır. Üretim teknolojisindeki yenilik sayesinde gözde hissedilmezler. Uzaktan yakına çeşitli mesafelerdeki ve derecelerde ki görme bozukluklarına aynı anda etki ederler.

 

Gözde bulunan dereceler arası geçişler çok çok az keskindir. Fark edilmezler. Ayrıca multifokal lensler yapım materyalinden kaynaklanan ve teknolojik özelliklerle donatılmış katmanlara sahiptirler. Bu katmanlar sayesinde gözlü biriken kirlerin toplanmasını ve atılmasını sağlarlar. Çok fazla oksijen geçirme özelliğine sahip olduklarından göze faydalıdırlar.

 

Multifokal Lens Fiyatları

Kaliteli lensler olmaları sebebiyle fiyatları diğer lensleri göre biraz daha üst seviyede seyretmektedir. Ancak sahip oldukları teknolojik özelliklere göre de diğer lenslerden ayrılmaktadırlar. Sahip oldukları kullanım kolaylığı ve göz kusuru iyileştirme performansına göre fiyatlarına hak etmektedirler. Yıllık, aylık, günlük gibi kullanımlar için fiyatları değişmektedir.Her şeyden önce lens kullanmadan önce bir göz doktoruna muayene olmak gerekmektedir.

 

Göz kusurlarına göre derecelendirilen multifokal lensler tüm çözümleri bir lenste barındırdıklarından  kullanmak için bir doktor tavsiyesi önem taşımaktadır. İnsanların en hassas yerlerinden biri olan gözleri için en kaliteli kontak lensleri tercih etmek gerekir. Lenslerin özelikleri ve işlevleri önemli olmalıdır. En trend lensler değil göz kusurlarına en iyi gelen kaliteli lensler kullanılmalıdır. Günlük, aylık  ve yıllık multifokal lens kullanımı sıklıkla önerilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha hızlı alışveriş için mobil uygulamamızı kullanabilirsiniz.
UYGULAMAYI  AÇ
X