Neden Acuvue Oasys 1 Day Günlük Lens Kullanmalıyız?

LensOptikal Lens Fiyatları, en iyi lens markaları

Akıllı lensler gözlerde oluşan yorgunluk ve kuruluğu azaltan ve bunun üzerinden konfor sağlayan özelliğe sahiptir.  Ayrıca kişinin kendi gözyaşından esinlenilerek tasarlanmıştır ve gözlerin nefes aldığı hissedilmektedir.

Acuvue Oasys 1 Day Günlük Lens Özellikleri

Günlük kullanıp takılabilen lens özelliğine sahip Acuvue Oasys 1 Day Günlük lens son derece sağlıklı ve net görüş kazandırır.  Ayrıca 1 günlük takıp çıkarma durumunda yeni ve farklı bir mükemmel performansı vardır.  Özellikle yoğun iş temposunda ve hareketli yaşama sahip insanların günlük ihtiyaçlarını üst düzeyde karşılayan teknolojik özelliklere sahiptir. UV koruması ile Güneş’in zararlı ışınlarını bloke ederek geçişine izin vermez ve gözleri korur.  Ultraviyole ışınlarını %99 oranında tutar. Kullanıldığı süre boyunca gözün nemini sağlayan ve oksijen akışıyla korneaya oksijeni ulaştırabilmek özelliğine sahiptir.  Hidrolik teknolojisi ile üretilmiştir.  

Doktorlar Tarafından Önerilen Acuvue Oasys 1 Day Günlük Lensler

Kullanıcı memnuniyeti ve doktorların da tercih ederek reçete ettiği lensler özellikle hassas göz yapısına sahip olan ve alerjik rinit rahatsızlığı bulunan gözler de dâhil hiçbir sorun oluşturmadan görme konforunu en üst düzeyde gerçekleştiren lenslerden biridir.  Günlük kullanım dâhil gözünde bir lens taşıdığını hissettirmeyen aynı zamanda gözün yapısını koruyan ve göz kuruluğunu önleyen özelliklere sahiptir.  Genellikle kullanıcıların sıkça yaptıkları hatalardan biri lensi gözünde unutup uyumaktır.  Birçok lenste gözde lens unutup uyunduğunda ertesi gün sıkıntılı belirtileri ile rahatsızlık başlar.  Ancak Acuvue lensler gözde unutup uyuduğunda hiç bir hiç bir alerjik reaksiyon görülmez.  Göz kuruluğu konusunda kullanıcı memnuniyeti üst düzeydedir. Göz kuruluğu yapmadığı gibi göz kuruluğu olan hastalarda göz kuruluğunu tedavi ettiği ve gözü olağanüstü nemlendirmesi ile de ayrıca konforlu özelliğine sahiptir.  

Günlük Lens Nasıl Kullanılır?

Acuvue Oasys 1 Day Günlük lens tercihi yapmadan önce doktor tarafından önerilmesi çok daha sağlıklı bir karar olacaktır.  Göz doktorlarının özellikle tercih ettiği ancak öncesinde göz muayenesi yapılması gereklidir.  Kontakt lens kullanmadan önce gözüne tam olarak oturduğundan emin olmak gerekir.  Dolayısıyla bunun içinde göz muayenesinde göz yüzeyinin ölçüleri alınarak hangi lensin kullanılması gerektiğini doktorun size reçete etmesi gerekir.  Onun dışında nasıl takılacağı konusunda hiçbir sorun yaşanmaz. Lensleri satın almadan önce deneme lensleri takarak lensin gözünüze tam olarak oturup oturmadığını anlamanız gerekir.  

Yorumlar