Neden Acuvue Oasys Transitions Lens Kullanmalıyız?

Lens Fiyatları

Bu lens çeşidi özellikle gözlerdeki yorgunluk hissinin ortadan kaldırılması konusunda son derece başarılı lenslerdir.  Ortamın kuru olması Acuvue Oasys Transitions lens için hiç önemli değildir.  Gözü sürekli nemli tutar ve gözün canlı kalmasını sağlar.  Özellikle teknolojik cihazlar kullanan kişilerde uzun saatler sonra göz kuruluğunun ortaya çıkması sigara dumanından etkilenen gözler ve klimalardan olumsuz olarak etkilenen gözlerdeki nemliliği 1 gün boyunca koruma özelliği bulunur.  Aynı zamanda oksijen geçişini sağlayan yumuşak ve esnek özelliğe de sahiptir.  Takıldığı süre içinde güneşin zararlı ultraviyole ışınlarına karşı %100 koruyucu özelliği vardır.  Dolayısıyla batma ve yanma hissini hasta kullandığı süre içinde oluşmaz.

 

Acuvue Oasys Transitions
Acuvue Oasys Transitions

Lenslerin Işığa Duyarlılığı

Bu lens bütün gün gözü dinlendiren rahatlatan ve çok net bir görüş sağlayan özelliğe sahip bir lens çeşidi olma özelliğine sahiptir. Ayrıca farklı ışık değişikliklerinde kısa sürede adaptasyon sağlar.  En son üretilen yeni nesil lenslerdendir.  Uzun yıllar araştırma yapılarak geliştirilen Acuvue Oasys Transitions lensler ışığın özellikle göz üzerinde yarattığı kırpma batma değişiklikleri karşısında lensin özelliği olan açıktan koyuya doğru adaptasyon anında sağlanır.  Gerek içeride gerekse dışarıda hızlı hareket durumunda kendi adaptasyonunu sağlama özelliğine sahiptir.  Gece araba kullanan hastalarda ışıkların parlaması ve yansımanın karşısında çok net bir görüntü sağlar.  

Acuvue Oasys Transitions Lens Özellikleri

Acuvue Oasys Transitions lens günlük kullanım seçenekleri ve gece gündüz gözde kalabilen çeşitleri bulunur. Gece gündüz gözde kalma süresi lenslerde maksimum 1 haftadır.  Gece çıkartılan ve sabah takılan lens ise maksimum kullanma süresi iki haftadır. Bu lens periyodik olarak düzenli kullanıldığında yaklaşık olarak 1 ay rahatlıkla kullanılmaktadır.  Aynı zamanda güneşin zararlı ultraviyole ışınlarına karşı olağanüstü bir koruma sağlar.  Diğer lenslere göre daha sağlıklı ve son derece konforlu bir kullanım sağlar.

Acuvue Oasys Transitions Lens Kullanım Rahatlığı

Acuvue Oasys Transitions lens kapalı mekânlarda ışığı son derece net bir biçimde filtreleme özelliğine sahiptir. Ayrıca dışarıda güneşin yaydığı zararlı ultraviyole ışınlarını %99’un üzerinde yani %100’e varan bir koruma ile engeller.  Gözün tam anlamıyla gördüğü ışığı ise yüzde yetmiş oranında engelleme özelliğine sahiptir.  Ayrıca parlak ışıklar da ışığı azaltır.  Parlak ışığın etkisini 5 saniyede normale döndürür.  Dolayısıyla gün boyu göz kısma zorunda kalmadığı için hastalara son derece konforlu bir görme sağlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha hızlı alışveriş için mobil uygulamamızı kullanabilirsiniz.
UYGULAMAYI  AÇ
X

Lütfen bekleyin…