Neden Air Optix Aqua Lens Kullanmalıyız?

LensOptikal Lens Fiyatları, en iyi lens markaları

Air optix aqua lens kullanan hastaların  %100’e varan bir memnuniyet sağladığı söylenmektedir.  Air optix aqua lens  %33 su içeren lenslerden biridir.  Aynı zamanda silikon hidrojel yapıya sahiptir.  Şeffaf ve renksiz lens kategorisinde bulunur.  

Aynı zamanda lensin kullanıldığı gün boyu hiçbir sorun yaşamadan sağlıklı ve doğal bir kullanım olanağı sağlar.  Nem ve oksijen kombinasyonu gözün ihtiyacı olduğu oranda lensin takıldığı andan itibaren bu rahatlığı hissedebileceğiniz şekilde konforlu bir kullanım sağlamaktadır.  Aynı zamanda Air optix aqua lenslere nefes alan lenslerde denilmektedir.  Diğer lenslere oranla 5 kat daha fazla oksijen iletkenliği sağlar.  

Göz Sağlığını Tehdit Etmeyen Lens Türü

Göz sağlığını tam anlamıyla koruyacak bir maddeden yapılmıştır.  Dolayısıyla bu özellik daha net ve daha keskin bir görüntü kalitesi sunar.  Bunun yanı sıra gözyaşının serbestçe dolaşımını sağlar aynı zamanda kornea arasına sıkışan kirli gözyaşının da dışarı atılmasını sağlayan lenslerden biridir.  Lensin özelliği silikon hidrojen maddeden yapıldığı için göz sağlığı açısından son derece önemlidir.  Özellikle oksijen geçirgenliği sayesinde hiç çıkarmadan bir hafta boyunca kullanılabilme özelliği de sunmaktadır.

Lens Özellikleri

Air optix aqua lenslerin önemli özelliklerinden biri de nefes alabilir olmalarıdır.  Diğer geleneksel lenslere göre çok daha fazla oksijen geçirgenliğine sahiptir.  Göz açısından özellikle lens kullanımında gelişmiş oksijen ve nem son derece önemlidir.  Bu da bütün gün gözün nemli kalmasını sağlar.  Bu da hastaya olağanüstü bir konfor yaratır.  

Üstün Performanslı Lensler

Yapılan araştırmalara göre çok üstün performansa sahip lenslerden biridir.  Şeffaf lens özelliğinde olan Air optix aqua lensler tercihe göre günlük kullanımlık veya 1 haftalık uzatılmış kullanımlar içinde farklı seçenekleri ve çeşitleri bulunmaktadır.  Bu lensler günümüzde ideal bir kullanım konforu sağlamaktadır.  Oksijenin yüksek geçirgenliği uzun süre gözde kalma olanağını da sağlamaktadır.  Günümüzde kullanılan diğer hidrojel lenslerden bu anlamda 5 kat daha sağlıklıdır. Ayrıca oksijen kombinasyonu sağlar.  Aynı zamanda gözyaşının da serbest dolaşımına izin verir.  Dolayısıyla kullanıldığı süre boyunca hastaya son derece konfor sağlayan lenslerden biridir.

Yorumlar