Neden Bausch And Lomb Ultra Lens Kullanmalıyız?

LensOptikal Lens Fiyatları, en iyi lens markaları

Miyop hipermetrop astigmat gibi hastalıklar göz hastalıklarının bilinen en yaygın olanlarıdır. Miyopi anlamı kapalı göz demektir. Yani insanlar görmek için gözlerini kısar ve kırparlar. Dolayısıyla gözde zorlama oluşur. Lens kullanımının artmasının en önemli sebebi lenslerin göz kırpmasını azaltması olarak gösterilir.

Miyop tıpta uzağı görememe hastalığıdır. Bunun tam tersi olarak da hipermetrop yakını görememe rahatsızlığıdır yâda bulanık görmedir.  Bu tür görme bozuklukları yaşa bağlı olarak olduğu gibi genetik yatkınlığı bağlı olarak da gelişir.  Aynı zamanda özellikle günümüzde çok fazla bilgisayar ve mobil telefonların kullanması ile göz kuruluğu çok yaygın olarak artmıştır.  Bu da bir göz hastalığıdır.   

Özellikle son zamanlarda buna bağlı olarak da lens kullanımı gözlüğün çok daha önüne geçmiş ve genellikle göz rahatsızlıklarında lens kullanım oranı  %60 artmış durumdadır.  Lens kullanımının artmasının en önemli sebeplerinden biri lenslerin göz kırpmasını azaltması olarak gösterilir.  Göz kırpması gözün kuruluğundan kaynaklandığı için lens gözde ki kurumayı önlediği için daha fazla hekimler ve hastalar tarafından da tercih edilmektedir.

Bausch And Lomb Ultra Lens Avantajları

Bausch And Lomb Ultra Lens göz bozukluklarını önlemesi ve tedavi etmesinin yanı sıra gözün göz kuruluğunu da tedavi edici bir alternatif oluşturur.  Dolayısıyla göz kurulduğunu azaltması gözdeki kırpmayı da ortadan kaldırır. 

Kontakt lensler her zaman gözlüğe oranla gözün nem oranını tutmaları ile bilinmektedir.  Aynı zamanda göz bozukluklarını da tedavi etmektedir.  Lens göz yüzeyinde nemi tuttuğu için gözlük kullananlara göre daha konforludur. Özellikle son yıllarda kontakt lens kullanımı buna bağlı olarak da oldukça artmıştır.

Bausch And Lomb ULTRA™ Kontak Lenslerin Özellikleri

Oksijen geçirgenliğine fazlasıyla sahip lenslerdir. Bausch And Lomb Ultra Lensler gerek miyop, gerek hipermetrop astigmat veya göz kuruluğu gibi hastalıkları tedavi ederken aynı zamanda gözün doğal yapısının nem oranını da sağlamaktadır.  Lensler özelliği gereği esnek olduğu için aynı zamanda ciddi anlamda bir konfor sağlamaktadır.  

Bausch And Lomb Ultra Lenskullanıldığı süre içinde gözün nem oranını %95 oranında korur.  Aynı zamanda düşük ısılarda ışık parlamalarını ortadan kaldırarak daha net bir görüş alanı sağlar. Özellikle dijital cihazların çok fazla kullanımı göz rahatsızlıklarını son yıllarda daha fazla öne çıkardığından son teknolojik olarak geliştirilen lensler özellikle bu konuda oluşan göz kuruluğunu ve yorgunluk hissini de ortadan kaldırmaktadır.

Yorumlar