Numaralı Lens Kullanımı

LensOptikal Lens Fiyatları, en iyi lens markaları

İnsanlar yüzyıllar boyunca birçok hastalığa çözüm bulmuş ve çare bulmak için de birçok yöntem geliştirmiştir. Yıllar içinde birçok hastalık çeşidi türemekle beraber göz rahatsızlıkları da yaşa bağlı olarak ilerleyen hastalıklardan birisi olarak bilinmektedir. Gözün hasar sonucu görmemesi ya da yaşa bağlı olarak görme sorunlarının yaşanmasının ardından gelişen teknolojiyle birlikte insanlar gözlük ve kontakt lens adı verilen birçok yöntem geliştirmiştir. Bu yöntemlerden olan kontakt lens, insanın görmesine yarayan doğa harikası bir icat olarak bilinir.

Numaralı Lensler
Numaralı Lensler

Kontakt Lens Ne İşe Yarar?

Kontakt lensler, yumuşak bir yapıda olan şeffaf ürünlerdir. Sektör içerisinde zamanla fiyat aralığı da değişen kontakt lensler adından da anlaşılacağı üzere göz ile kontakt kurarak göze yerleştirilir. Çok hafif olan bu ürünler, şeffaf yapıda olması sayesinde de göz içerisinde hissedilmemekte ve rahatsızlık vermemektedir. İsteyen bu lenslerin hareli ve renkli çeşitlerini de tercih edebileceği gibi çoğu insan genellikle görme sorunlarına bağlı olarak numaralı lensleri tercih ederler. Kontakt lensler, hafif yapısı ve daire şeklindeki biçimiyle göze kolayca oturur ve görme problemleri ortadan kaldırır. Böylelikle kişi gününü oldukça rahat geçirir ve sanki gözünde hiçbir sorun yokmuşçasına rahat eder. Lensler, birçok açıdan insanların görme sorunlarını en aza indirir. Tedavi edici olmasa dahi refahı artırıcı özelliği vardır.

Numaralı Lenslerin Kullanımı Ne Şekildedir?

Öncelikle numaralı bir lens edinebilmek için bir doktor kontrolünden geçilmesi ve doktor reçetesi gereklidir. Bu iki husus olmadığı sürece kişi gidip kendi başına lens alamamaktaydır, Lens muayenesi sonucu gözlerinin lens siparişlerini kolayca verebilmekte ve rahat bir kullanım sağlanmaktadır. Numaralı lenslerin kullanımı, diğer lensler içinde en rahat olanıdır. Bunun nedeni, şeffaf lensler tercih edildiğinde gözde hissedilmemesidir. Numaralı lensler, doktor kontrolünden geçildikten sonra dereceye ve göz çapına uygun olarak seçilir, Daha sonra ilk paket açılarak lens solüsyonu ile temizlenir ve göze hafif hareketlerle oturtulur. Lens çıkarılmak istendiğinde de yine aynı şekilde eller temizlenir, lens hafif bir şekilde gözden çıkarılıp solüsyonun içerisine bırakılır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha hızlı alışveriş için mobil uygulamamızı kullanabilirsiniz.
UYGULAMAYI  AÇ
X