Numaralı Lensler Nasıl Kullanılır?

LensOptikal Lens Fiyatları, en iyi lens markaları

Görme bozukluklarının tedavi edilmesinde lensler oldukça önemli bir yere sahiptir. Kötü görünüm yaratmaması ve yüzde iz bırakmaması nedeni ile lensler çok sayıda kişi tarafından tercih edilmektedir. Göz kusurlarının giderilmesi amacı ile kullanılan lensler genellikle numaralı lenslerdir. Numaralı lens kullanacak olan kişiler, bu işlemi doktor tavsiyesi olmadan yapmamalıdır. Aksi halde göz sağlıklarında istenmeyen durumlar ile karşılaşılması söz konusu olabilir. Numaralı lensler nasıl kullanılır diye merak eden kişiler, bu konu ile ilgili en net bilgilere doktorlarından ulaşabilirler.

freshlook colors haresiz numarasız

Acuvue OASYS Lensler

Lens kullanan kişilerde göz kuruluğu sık görülen bir durumdur. Özellikle bilgisayar başında çalışmak zorunda olan kişilerde bu durum daha sık görülmektedir. Acuvue OASYS lensler bu durumun üstesinden gelebilmek amacı ile üretilmiştir. Hem uzağı görme konusunda hem de yakını görme konusunda kullanıma müsait olan Acuvue OASYS lensler, yüksek oranda nemlilik sağlar ve bu sayede gün boyunca göz kuruluğu sorunu yaşamadan kullanılabilir.

Air Optik Plus HydraGlyde Lensler

Aylık lensler arasında yer alan Air Optix Plus HydraGlyde lensler, 30 günlük kullanıma kadar büyük bir göz konforu sağlar. Göze rahat bir şekilde oturan ve göz kapağına rahatsızlık vermeyen bu lensler sayesinde gün boyu rahat bir kullanım mümkündür. Numaralı lensler nasıl kullanılır diye düşünen kişiler açısından bu lensler oldukça kullanışlıdır. İçerdiği nem matrisi sayesinde ortamda bulunan nemi üzerine çekerek gözlerin tüm gün nemli kalmasına olanak sağlar.

Biofinity Saydam Lensler

Günün büyük bir kısmında aktif olmak zorunda kalan kişiler, sıradan lensler ile gün sonuna doğru zorluk çekebilir. Ancak esnek yapısı ve kolay kullanımı nedeni ile Biofinity Saydam lensler bu tür sorunların önüne geçer. Yüze 48’e varan su oranı ile gözün gün boyunca nemli kalmasına ve tüm gün rahatsızlık hissettirmeden kullanılabilmesine imkan tanıyan bu lensler numaralı lensler nasıl kullanılır konusunda araştırma yapan kişiler için oldukça idealdir. Gözün doğal yapısı ile mükemmel bir uyum sağlayan Biofinty Saydam lensler sayesinde lens kullanmanın avantajlarından sonuna kadar yararlanmak olanaklıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir