PureVision 2 Multifocal Lens Nasıl Kullanılır?

LensOptikal Lens Fiyatları, en iyi lens markaları

Lensler son dönemlerde gözlüklerin yerine sıklıkla tercih edilmeye başlanan protez ürünlerdir. Uzağı görememe, yakını görememe ya da astigmat gibi durumlarda görme kusurlarının giderilmesi için lensler büyük kolaylıklar sunmaktadır. Gözlüklerin yüzde iz bırakmasına karşın lenslerde böyle bir sorun yoktur. Ayrıca lensler gözlükten daha güzel bir görünüme sahip olmaları nedeni ile de avantajlıdır. Farklı amaçlarla üretilmiş olan çok sayıda lens vardır. Bu lens modelleri arasında PureVision 2 Multifocal lensler ayrı bir yere sahiptir. En çok tercih edilen lens türleri arasında yer alan bu lensi kullanmak isteyen kişilerin en çok merak ettiği noktalardan biri de PureVision 2 Multifocal Lens nasıl kullanılır sorusudur. 

Purevision 2 Multifocal

Lens Özellikleri

Aylık kullanılan lensler arasında yer alan PureVision 2 Multifocal lensler, yeni nesil teknoloji kullanılarak üretilmektedir. Bu yüzden de büyük ölçüde inceltilmiş bir yapıdadır. İnceltilmiş yapısı sayesinde göze tam uyum sağlar ve rahatsız etmez. Ayrıca hem uzak hem de yakın için kullanılabilen bu lensler, odaklanma sorunu yaşamadan hızlı bir geçiş yapılabilmesine imkân vermektedir. PureVision 2 Multofocal Lens nasıl kullanılır diye bilgi arayan kişiler, bu lensi gönül rahatlığı ile kullanabilirler. HD görüş özelliğine sahip olması nedeni ile keskin bir görüş sağlamaktadır.

Lens Kullanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Lens kullanımında yapılacak olan hatalar, gözde geri dönüşü mümkün olmayan sorunların ortaya çıkmasına neden olabilirler. Bu tür durumlarla karşı karşıya kalmamak için lensler kullanılmadan önce mutlaka doktor tavsiyesi alınmalıdır. Ayrıca PureVision 2 Multifocal Lens nasıl kullanılır diye doktordan bilgi almak da faydalı olacaktır. Dikkat edilmesi gereken hususların başında lensler takılırken ve çıkarılırken ellerin temiz olması gelmektedir. Temiz olmayan eller ile lense dokunmak mikrop bulaşmasına ve bu mikrobun daha sonra da göze geçmesine yol açabilir. Bazı lensler her ne kadar gece uyumak için uygun olsa da bu tavsiye edilen bir durum değildir. Çünkü ne kadar gelişmiş olursa olsun lensler göze giren oksijen miktarını belirli bir oranda azaltmaktadır. Bu yüzden de geceleri gözlerin hava alabilmesi açısından lensler çıkarılmalıdır.

Yorumlar