Renkli Lens Göze Zarar Verir mi?

Lens Fiyatları

Renkli Lens Göze Zarar Verir mi?

Teknolojinin hızla gelişmesi lens sektöründe de yenilikleri beraberinde getirdi. Gözünüzde sorun olsun ya da olmasın numaralı renkli lens, numarasız renksiz lens seçenekleri arasından dilediğiniz rengi seçebilirsiniz. Fakat bu seçim öncesinde mutlaka göz doktorunuza başvurarak yapılan göz muayenesi sonucunda reçetenizle birlikte lens satın almalısınız. Göz sağlığınıza zarar verecek seçimler yapmamak için orijinal markaların ürünlerini güvenilir alışveriş sitelerinden satın alabilirsiniz.

Gelelim Renkli Lens Göze Zarar Verir mi ? Sorusunun cevabına;

Renkli lensler kontrolsüz kullanımda göze birçok zarar verir. Kısa süreli görme kaybından, göz kapağında aşırı çapaklanma ve gözün güneş ışığına olan hassasiyeti gibi sorunlara yol açar.

Renkli Lens Kullanımı

Renkli lens kullananlar lens satın almadan önce uzun araştırmalar yaparlar. Renkli lens kullanılırken öncelikle lens kadar kendi doğal göz renginizde lensin duruşunu etkileyecektir. Lensin renk tonunun kalitesi, göz renginiz, makyajınız ve tam olarak ne istediğinize bağlı olarak seçimlerinizi yapabilirsiniz.

Renkli lensin kalitesi konusuna gerektiği önemi vermediğinizde, çizgi film karakteri gibi gözükmeniz an meselesidir. Kalitesiz lens kullanımında renkler çok yapay ve görünüm hiç hoş olmamakla birlikte uzun süreli kullanımda göz sağlığınızda tehlikeye girmektedir. Kaliteli ve lens alışverişinin adresi www.lensoptikal.com üzerinden yapacağınız tüm renkli lens alışverişlerinizde, kullanılan renkler daha üstün ve doğala yakındır. Örneğin Freshlook One Day Numarasız ürünü hem göz sağlığı hem de kozmetik açıdan sıklıkla tercih edilir. Saf ela, gri, yeşil ve mavi lens gibi seçenekleri bulunur. Freshlook one day günlük kullanılır ve gözlerde herhangi bir alerjiye neden olmaz.

Air Optix Colors (Numaralı) dünya da tek hidrojel renkli lens olma özelliğini taşıyan bu lensler doğallığı yansıtır. Gözlerinizle lens yokmuş hissi vererek, yüksek oksijen geçirgenliğiyle batma gibi sorunlara yol açmaz. Numaralı lensler arasında memnun olabileceğiniz bu teknoloji harikası lens 12 farklı renk seçeneğine sahiptir.

Lens tercih edilmeden önce yapılan muayene ile doktorunuzla ortak karar vermelisiniz. Gözler insan vücudunda hassas, narin yapıdadır. Bu yüzden uzun vadede gözlerinize zarar verecek renkli lens kullanımından kaçınmalısınız. Birde göz rahatsızlıklarınız varsa muhakkak güvenilir adresten numaralık lens alışverişinizi yapmalı, kaliteli lensler seçmelisiniz. Kaliteli lens seçimi yalnızca lensle değil uygun lens solüsyonu seçimiyle de doğrudan ilgilidir. Çünkü günlük lensler hariç diğer tüm lensler gerekli hijyeni sağlaması için lens solüsyonuyla yıkanmalı. Lens solüsyonu lensleri proteinlerden temizlerken lensi de koruyarak uzun süreli kullanım hakkı sunar. Gözünüzün mikrop kapması bu şekilde engellenir.

Göz Renginin Önemi

Renkli lensler kadar önemli olan göz rengi, lensin gözünüzde nasıl duracağını belirler. Günümüzde lens kullanan ya da renkli lens kullanmak isteyen kişiler kendi göz renklerini umursamadan seçim yapmaktadırlar. Bu durum ise beraberinde istenilen renge ulaşılamama, memnuniyetsiz gibi sorunlara yol açar. Lens renginin göz ile uyumlu olması gerekir. Örneğin göz renginiz oldukça koyu tonlarda ise daha açık tonlar tercih edilebilir. Ya da göz renginizin daha doğal olmasını istiyorsanız kendi göz renginize yakın renkler tercih ederek dünyaya istediğiniz renkten bakabilmeniz mümkündür.

Renkli Lens Kullanımında Makyaj Nasıl Olmalı?

Gözlerinin daha büyük ve dikkat çekici olmasını isteyen kadınların kullandığı yöntemler arasında lens kullanımı yer alır. Gözleri olduğundan daha büyük daha sivri göstermenin yollarından bir tanesi de kesinlikle yapılan makyajdır. Renkli lensiniz ile birlikte doğru tekniklerle makyaj yapıldığı zaman büyüleyici, keskin bakışlara sahip olabilirsiniz.

Tüm Kontakt Lens Ürünler : https://lensoptikal.com/

Twitter.com/lensoptikal Tıklayarak Twitter hesabımızdan bizi takip ederek sürekli yenilenen güncel yeni kontakt lens teknolojisi ve yeni ürün bilgilerini öğrenebilirsiniz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.