Gözlük Reçetesi İle Lens Alınır Mı?

Gözlük Reçetesi İle Lens Alınır Mı

Gözlük Reçetesi İle Lens Alınır Mı?

Optiklerden lens alabilmeniz için reçeteniz olması gerekiyor. Peki gözlük reçetesi ile lens alınır mı?

Gözlük reçetesinde gözlük numarası yer alır ve bu reçeteyle lens almak yapılan en büyük hatadır. Renkli gözlü görünmek isteyenlerden dolayı lens kullanımı günden güne artmaktadır. Bu kitlenin bilinçsiz şekilde kullanılan lensin göze vereceği zarar hakkında bir bilgisi olmadığı da aşikar. Gözlük reçetesi ile lens alınmamalıdır ve lensin markası, çapı, modeli değişir değişmez lensin doktor tarafından incelenmesi gerekir. Zaten günümüzde optiklerde reçete olmadan kontakt lens satışı yasaktır. Dış piyasadan da doktor kontrolüne girmeden, güvenirliliği bile olmayan lenslerin alınıp kullanılmaması gerekir.

Numarasız lens ya da numaralı lens kullanacak olan kişilerin mutlaka doktor kontrolünden geçmesi gerekmektedir. Uzman doktor kişinin göz yapısının lense uygun olup olmadığını inceler. Gözdeki kornea tabakası oksijen ve gözyaşı ile beslenmektedir. Bilinçsiz kullanılan lensler korneanın beslenmesini engellediğinden ciddi zararlara yol açabilmektedir. Bu rahatsızlıkların başında gözlerde iltihaplanma, kornea damarlarının beyazlaması  gelmektedir.

Tüm Kontakt Lens Ürünler : https://lensoptikal.com/

Twitter.com/lensoptikal Tıklayarak Twitter hesabımızdan bizi takip ederek sürekli yenilenen güncel yeni kontakt lens teknolojisi ve yeni ürün bilgilerini öğrenebilirsiniz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha hızlı alışveriş için mobil uygulamamızı kullanabilirsiniz.
UYGULAMAYI  AÇ
X

Lütfen bekleyin…