İndirim!
1,169.00 
İndirim!
1,219.00 
İndirim!
1,169.00 
İndirim!
1,169.00 
İndirim!
İndirim!
1,169.00 
İndirim!
1,169.00 
İndirim!
İndirim!
1,219.00 
İndirim!
759.00 
İndirim!
759.00 
İndirim!
759.00 
İndirim!
759.00 
İndirim!
759.00 
İndirim!
759.00 
İndirim!
619.90 
İndirim!
619.90 
İndirim!
619.90 
İndirim!
619.90 

Ülkemizde ve Asya ülkelerinde çok daha nadir bulunan mavi göz, birçok insan için çekiciliğin bir sembolüdür. Bu da mavi renkli kontakt lensleri, sıklıkla aranan lensler arasında öne çıkarmaktadır. Koyulu ve açıklı birçok çeşidi bulunan mavi renkli lensler, görme bozukluğu olsun veya olmasın toplumun çoğu kesimi tarafından tercih edilmektedir. Limbal halkaların verdiği ekstra etki sayesinde mavi lensler, yeşil ve grinin tonları ile çok boyutlu bir görünüme sahip olmayı da mümkün hale getirmektedir. Şeffaf kontakt lensler ile aynı malzemeden üretilen yumuşak mavi lensler, oldukça kolay bir kullanım deneyimi sunmaktadır. Bütünleyici bir kozmetik ürün olmasının yanı sıra bu grup lensler, görme kalitesini artırıcı ve iyileştirici özellikte de üretilebilmektedir.

Mavi Renkli Lensler

Kişisel tarzına uygun, dikkat çekici bir göz rengine sahip olmak isteyenlerin tercihi renkli lensler kategorisinin olmazsa olmazı mavi kontakt lens çeşitleri ile aynı zamanda doğal bir görünüm ortaya çıkarmak da mümkündür. Her ne kadar herkes için uygun olmadığı ve birçok çeşidinde doğala yakın estetikte bir duruş sergilemediği düşünülse de doğru tonlarda seçilen bir çift mavi lensin göz kamaştırıcı bir etki yaratması her daim söz konusudur. Ancak bunun için profesyonel bir optisyen tarafından doğru yönlendirilmek de önemlidir. Alanında uzman Lens Optikal yetkilileri ise yüz tipinize, ten renginize ve göz yapınıza sizlere en uygun mavi lensi seçmeniz konusunda yardımcı olacaktır.

Mavi renkli lensler kimlere yakışır?

Çoğunlukla açık ten rengi ve açık renk saçlar ile mükemmel bir görünüm sunduğu bilinen mavi kontakt lensler, bu klasikleşmiş kombinin yanı sıra esmer ve kumral kişilerde de iyi bir performans ortaya çıkarabilmektedir. Burada önemli olan kullanıcı için en doğru tonu ve çeşidi seçmektir. Buna göre, kişinin kendi göz rengi dikkate alınarak aşağıdaki özelliklerde mavi lensler denenebilir:

  • Açık kahverengi ve ela göz rengine sahip kullanıcılar için mavi tonu belirgin olan renkli lenslerin kullanımı önerilmektedir.
  • Siyaha yakın göz rengine sahip kullanıcıların tercih edeceği mavi lensler daha açık tonlu olmalıdır. Bu sayede mavi ve siyahın birleşimi sonucu ortaya çıkan lacivert ağırlıklı rengin önüne geçilebilir.
  • Tıpkı siyah gibi daha koyu kahve göz rengine sahip kullanıcılar da parlak mavi tonlarını tercih edebilir. Açık mavi lensler, koyu renk gözler ile daha doğal ve kontrast bir geçiş oluşturabilmektedir.
freshlook renk katalogu, hareli gri, hareli mavi, hareli yeşil
Air Optix Colors numaralı, renkli lens al, renkli numaralı lens, Air optix Lens Renkleri

Mavi renkli lensler neden daha popülerdir?

Renkli kontakt lensler içerisinde popülerliğini asla kaybetmeyen mavi lensler, özellikle ilk defa renkli lens kullanacak kişiler tarafından başlangıçta mutlaka denenmektedir. Temelde tüm renkli lensler irisin görünümünü değiştirse de oldukça geniş bir ton skalasına sahip olan mavi lenslerin benzersiz bir görünüm yaratması çok daha kolaydır. Öte yandan ülkemizdeki bir algıya göre mavi gözün çok daha dikkat çekici olduğu kabul edilmektedir. Ayrıca yine ülkemizdeki koyu renk gözlü kişilerin oranı dikkate alındığında, mavi lensin yaratacağı etkiyi tercih edenlerin sayısının arttığı da görülmektedir. Mavi lens söz konusu olduğunda öne çıkan hareli seçenekler, bu renk lensin daha doğal durmasında da bir etkendir.

Mavi lensler aynı zamanda numaralı olabilir mi?

Renkli kontakt lensler, kullanıcıların tarzını güçlü ve doğal bir etki ile yenilemenin yanı sıra görme bozukluklarını giderme özelliklerine de sahip olabilmektedir. Buna göre mavi lenslerin, ihtiyaca yönelik olarak görüş kalitesini artırıcı derecede numaralı olarak üretilmesi de söz konusudur. Bu her iki işlevin tek üründe sunulduğu durumlarda ise görme bozukluğuna uygun çeşidin seçilmesi oldukça önemlidir.

Halihazırda numaralı şeffaf lens takmaya alışkın olan kişiler için bu grup reçeteli mavi lensler de gözün iris bölgesine oturarak rahat bir kullanım deneyimi sunmaktadır. Lensin temas alanları, gözün doğal sıvısı ile sabitlenmektedir. Mavi renkli kısım ise doğal irisin üzerine denk gelerek, renk değişikliği yanılsaması sunan büyülü bir görünüm oluşturmaktadır.

Hipermetrop veya miyopi gibi kırma kusuru bulunan kullanıcıların yalnızca ton arayışı içerisinde olmamalı, bunun yanı sıra görüş netliği kazandıracak en doğru kontakt lensi seçmeleri her daim tavsiye edilmektedir. Böyle bir durumda ise Lens Optikal çatısı altında yer alan geniş ürün skalası ile ideal lens çeşidine sahip olmak mümkündür. Reçetenize uygun, doğru özellikli ve dilediğiniz mavi tonundaki lensi satın almak için siz de www.lensoptikal.com adresimizi ziyaret edebilirsiniz.

Air Optix Colors Numarasız Kampanya

Erkekler mavi lens seçiminde nelere dikkat etmelidir?

Kadınlar arasında oldukça sık tercih edilen mavi renkli kontakt lensler, ülkemizde ve dünyada birçok erkek kullanıcının da dikkatini çekmeyi başarmıştır. Bununla birlikte kadınlar ve erkekler için ayrı lensler, herhangi bir dünya markası tarafından üretilmemektedir. Bu durumda erkek kullanıcıların saç rengine, ten rengine ve genel görünümüne uygun bir ton seçerek doğal bir görünüm yakalaması beklenmektedir. Öyle ki diğer tüm lens çeşitlerinde olduğu gibi mavi kontakt lensler de tamamıyla işlevsellikleri göz önünde bulundurularak çeşitlendirilmektedir.

Diğer renkli lenslere oranla mavi tonlu lenslerin çok daha çarpıcı bir görünüm sunduğu bilinmektedir. Bu da birçok insan için doğal olmayan bir görüntü anlamına gelebilir. Bu sebeple özellikle erkek kullanıcıların, mavi renkli lens seçimine dair tüm hususları özenle göz önünde bulundurması tavsiye edilmektedir. Göz ve saç rengi, ten rengi, göz şekli, yüz tipi ve benzeri tüm kriterlere uygun seçeneğin bulunması ile mükemmel sonucun alınması ise kaçınılmazdır. Buna göre hareli modellerle ve ortalama veya ortalamanın daha altında bir mercek çapına sahip mavi lensler ile erkek kullanıcılarda doğallığı yakalamak mümkün olmaktadır. Grafik çapı 14mm veya daha düşük olan mavi kontakt lensler, daha gerçekçi bir etki yaratmak adına iyi bir tercih olabilir.

Kadınlar mavi lens seçiminde nelere dikkat etmelidir?

Doğru kullanıldığı takdirde tamamen güvenilir olan ve kolay bir deneyim sunan mavi renkli kontakt lensler, global çapta kadınlar tarafından özellikle tercih edilmektedir. Safir mavisi, koyu mavi, açık mavi, hareli, gri mavi ve benzeri birçok lens çeşidi bugün için kadınların ortak ilgi alanları arasında yerini almaktadır. Hangi mavi lensin daha doğal ve güzel duracağını seçerken dikkate alınması gereken başlıca faktör ise cilt tonudur. Ten renginin sıcak veya soğuk oluşu, bu süreçte belirleyicidir. Öte yandan kadınların makyaj tercihleri de lensin mavi tonunu çok daha göz alıcı hale getirebilmektedir. Mükemmel bir çift mavi lens seçerken yapılan en büyük hata ise tanınmış bir kişinin kullandığı tonun aynısını rastgele olarak almaktır. Öyle ki bazen hiç beklenmeyen bir ton kullanıcı için en uygun seçenek olabilmektedir.

Buna göre koyu kahverengi ve siyaha yakın göz rengine sahip kadınların daha açık mavi tonlarını tercih etmesi önerilmektedir. Elaya yakın, açık kahverengi gözlere sahip kadınlar ise mavinin daha parlak versiyonları ile hazırlanmış kontakt lensleri kendilerine yakıştırabilir.

Mavi kontakt lensler hangi renk saç ile güzel görünür?

Mavi lens kullanan ve birbirinden çok farklı saç renklerine sahip olan kişilerin varlığından söz etmek elbette ki mümkündür. Burada önemli olan cilt renginin de değişken olduğu muhteşem uyumu yakalayabilmektir. Doğal güzelliklerini öne çıkarmak isteyen herkes için vazgeçilmez bir aksesuar haline gelebilen mavi kontakt lensler, onunla çarpıcı bir kontrast oluşturacak saç renkleri ile kusursuz görünebilmektedir. Buna göre sarı, kahverengi, bal rengi, karamel gibi sarının ve kahverenginin tonları saçların yanı sıra doğru seçilmiş bir mavi renk lens tonunun siyah saçlarla da oldukça iyi uyum sağlayabildiği bilinmektedir.

Oldukça tanıdık hale gelen ve klasikleşmiş bir görünüm sunan sarı saç-mavi göz kombinasyonuna uygun lens kullanımlarının yanı sıra ayrıca, siyah saç rengine sahip kişilerin daha açık mavi lensler ile benzersiz bir etki yaratacağı da söylenebilir.

Mavi lensler hangi ten renginde daha doğal görünür?

Cilt tonu sıcak renklere yakın olan kullanıcılar için tavsiye edilen renkli kontakt lensler çoğunlukla kahverengi ve tonları, yeşil ve eladır. Öte yandan mavi renkli lens kullanacakların daha soğuk bir cilt tonuna sahip olması, doğal bir görünüm elde etmek açısından önemlidir. Nihai göz rengine yakın opak tonlar tercih edildiğinde ise çok daha saf ve dikkat çekici bir kombinasyon sağlanmış olur. Ayrıca, mavi ve yeşil ya da mavi ve gri tonlarının aynı anda yer aldığı çok renkli lensler de bu grup kullanıcıların iyi bir sonuç almalarına yardımcı olacaktır. Doğru renk seçimi konusunda kararsız hissettiğiniz her anda www.lensoptikal.com adresimize göz atabilir ve her konuda uzmanlarımızdan destek alabilirsiniz.