Hipermetrop Lens

Lens Fiyatları

Hipermetrop Lens

Hipermetrop miyop göz rahatsızlığının tam tersidir. Temel olarak gözün yakını bulanık az görme sorunudur. 40 yaş sonrası için hem yakın hem de uzağı görememe sorunu olarak ortaya çıkar.  Normalde tam bir retinanın üzerine düşmesi gereken ışınlar, hipermetrop gözde kırıcılığın çok olması ya da gözün küçük olması sebebiyle retinanın arka tarafına düşerek bulanık bir görüntü oluşur. Hipermetropi artı numaralı camlarla ve hipermetrop lens ile tedavi edilir. Bebeklerin neredeyse hepsi hipermetrop olarak dünyaya gelir. 10 yaş civarına doğru yavaş yavaş azalarak kaybolur. Bazı insanlarda ise bu durum gizli hipermetrop olarak devam eder.

Gizli Hipermetropi Nedir?

35-40 yaşına kadar oldukça aktif olan bir uyum fonksiyonu vardır. Gözler çok aktif dokulardır. Bu yüzden uzağa bakıldığında farklı bir uyum, yakına bakıldığında daha farklı bir uyum yapmaktadırlar. Tıpkı fotoğraf makinelerinin odaklama ve zoom fonksiyonlarına benzerler. Genç yaşlarda uyum fonksiyonları sayesinde düşük hipermetrop numaralarını insanlar fark edemez. Bu duruma da gizli hipermetropi denilir.

Gizli hipermetropi özellikle çok yoğun çalışmada, uzun süreli okumada göz ağrıları göz yorgunları, baş ağrıları gibi şikayetler ortaya çıkar. Bu durumda hem pratik hem de sorunu çözecek olan uygun hipermetropi lensler doktor reçetesiyle lensoptikal üzerinden temin edebilirsiniz. Göz değerlerine uygun çaplı BC değerinde ki tüm lensleri kolayca görebileceğiniz online site de ayrıca kampanyalı lens paketlerinde de satın alabilirsiniz.

40 yaş üzeri hipermetrop göz kusurunda hem yakında hem de uzakta görme sorunlarına yol açar. Bu durumda hastalar uygun gözlükler tercih edebileceği gibi kontakt lenslerle düzelebilmektedir. Miyopun aksine hipermetrop rahatsızlığında lazer tedavisi yüz güldüren sonuçlar vermez. Bu nedenle hipermetrop hastaları lazer tedavisinde uzak durmalıdırlar.

Hipermetrop Lens Seçimi

Göz doktorunun detaylı muayenesi sonucunda teşhisi konulan hipermetrop rahatsızlıklarında dünyaca ünlü markaların üstün performans sergileyen kontakt lens seçeneklerine göz atabilirsiniz. Lens Optikal bu konuda sizlere birçok seçenek sunarken, en uygun fiyat garantisi de verir.

Air Optix Aqua ürünü hem miyop hem de hipermetrop göz rahatsızlığı için tercih edilmektedir. Net görüşlerle kullanıcılarını yanıltmayan lensler hipermetrop lens kullananlar tarafından da tam not almayı başarmıştır. Detaylıca ve uzman göz doktoru tarafından yapılan muayene sırasında BC değerlerine de bakılarak, göze uygun lens reçetesi yazılacaktır. Göz BC değeri göre birçok seçeneğin yer aldığı sitede seçim yapabilirsiniz.

Üstün nem teknolojisiyle dikkatleri üzerinde toplayan Biomedics 55 Uv Evolution hipermetrop göz rahatsızlıklarında kullanılmaktadır. Aylık lens kategorisinde bulabileceğiniz lensler göz gibi hareket eder. Gözlük kullanımına göre oldukça konforlu olan lensler yüksek seviyede nem oranı, sorunsuz oksijen geçirgenliği, esnek ve yumuşak hatları, yuvarlak lens kenarlı ve ayrıca güneş ışınlarına karşı koruma sağlayacaktır. Kolayca takabileceğiniz ve çıkarabileceğiniz hipermetrop lens en iyi kontakt lens olma özelliğini taşır.

Günlük kullanımda farkını konforu, kalitesiyle ortaya koyan bir diğer lens ise  Acuvue Oasys hipermetrop lenslerdir. Doktor reçetesiyle satın alabileceğiniz lensler üst düzeyde incelik ve esnekliği sayesinde şeffaf lens özelliğindedir. Kontakt lensler gözünüz gibi davranmakla kalmayıp aynı zamanda net görüşünü sunar. Hidrojel ve silikona yer veren lens teknolojisiyle üretilen aylık lensler seçeneğine kaliteli bir şekilde sahip olmak lensoptikal.com sayesinde çok kolaydır. Bir tıkla ulaşabileceğiniz sitede hipermetrop gözler için özel olarak üretilen markaların tüm ürünlerine ulaşarak dilediğinizi satın alabilirsiniz.

Hızlı kargo ve güvenilir alışverişin adresi lens optikal  hipermetrop lens ve diğer tüm göz kusurlarında kullanabilecek lenslerle, kozmetik lensleri bulabileceğiniz en güvenilir platformdur.

Tüm Kontakt Lens Ürünler : https://lensoptikal.com/

Twitter.com/lensoptikal Tıklayarak Twitter hesabımızdan bizi takip ederek sürekli yenilenen güncel yeni kontakt lens teknolojisi ve yeni ürün bilgilerini öğrenebilirsiniz!

Hipermetrop Lens” te bir düşünce

  1. CANAN ÇALIŞKAN diyor ki:

    Merhaba
    Ben lens kullanmak istiyorum yalnız çekiniyorum numaram +2,75 yıllar önce aldım çok iri gözlerimi gösterdiği için kullanamadım.Gözlükler gibi lenslerde de inceltme oluyor mu acaba dönüş yaparsanız çok sevinirim.
    Teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha hızlı alışveriş için mobil uygulamamızı kullanabilirsiniz.
UYGULAMAYI  AÇ
X

Lütfen bekleyin…