İndirim!
569.90 

Acuvue Oasys lens , göz sağlığınız için gün boyu nemlilği sağlayan ve ıslanabilir pürüzsüz yüzeyi ile silikon hidrojel malzemeden yapılmıştır.

İndirim!
569.90 

Air optix plus hydraglyde kontakt lensler birinci günden otuzuncu güne kadar aynı konforu sağlayan lenslerdir.

İndirim!
539.90 

Purevision 2 HD lens, uzun süreli kullanım, aylık değişim sıklığı olan bu lens, lens kullanıcı yorumlarında kullanım rahatlığı ile ön plana çıkmaktadır.

İndirim!
549.90 

Bausch and Lomb Ultra lens, aylık lens kullanıma uygun olarak tasarlanmış bir tür saydam lenstir. Ultra lens moistureSeal teknolojisi ile üretilmiştir.

İndirim!
769.90 

Biofinity lens , kullanım kolaylığı sayesinde gözünüzün rahat hissetmesini sağlayarak, günlük ve aylık kullanımlar için ideal bir lenstir.

İndirim!
719.90 

Acuvue Oasys 1 Day lens, oksijen geçirgenliği sayesinde günlük lens kullanımı için ideal bir dizayna sahip olup, akşam ve gündüz kullanımına uyumlu bir teknolojiyle tasarlanmıştır.

İndirim!
569.90 

Ultra one day, gün boyunca optimum göz konforu ve görme bozukluklarını düzeltmesi sağlayan Bausch + Lomb firması tarafından üretilen bir günlük lensleridir.

İndirim!
1,269.90 

Air Optix Night and Day Aqua , 1 ay boyunca kullanılabilme özelliğine sahiptir. Yoğun iş hayatınızda lenslerinizi sürekli olarak her gün takıp çıkarma zorunluluğunu ortadan kaldırır.

İndirim!
869.90 

Dailies Total 1 üretim aşamasında en iyi teknolojilerin kullanıldığı lenslerdir. Günlük kullanım ihtiyacını karşılamakta olan bu lensler, gün boyu rahatlık ve nem sunmaktadır.

İndirim!
669.90 

Dünyayı kasıp kavurun precision 1, alcon'un imzası olan SmartSurface teknolojisi sayesinde, bu lenslerin oksijen geçirgenliğinin yüksek olması ile mükemmel görüntü ve konfor sağlar.

İndirim!
539.90 

Soflens 59 kontakt lensleri, aylık değişim için günlük kullanım sağlayan mükemmel performans, konfor ve görsel keskinliği bir araya getirir.

İndirim!
569.90 

Dailies Aqua Comfort Plus, Göz kırpışında salınan nemlendirici ajanlar sayesinde gözyaşı filminin stabilize edilmesine yardım eden günlük lens.

İndirim!
569.90 

Myday günlük lensler, oksijen geçirgenliği sağladığı için gözlerde kuruluk ve yanma yapmayacaktır. Günlük olarak kullanıp atabileceğiniz bu lensler sayesinde yoğun hayatınız çok daha kolaylaşır.

Hipermetrop Lens Kullanımı

Hipermetrop miyop göz rahatsızlığının tam tersidir. Temel olarak gözün yakını bulanık az görme sorunudur. 40 yaş sonrası için hem yakın hem de uzağı görememe sorunu olarak ortaya çıkar.  Normalde tam bir retinanın üzerine düşmesi gereken ışınlar, hipermetrop gözde kırıcılığın çok olması ya da gözün küçük olması sebebiyle retinanın arka tarafına düşerek bulanık bir görüntü oluşur. Hipermetropi artı numaralı camlarla ve hipermetrop lens ile tedavi edilir. Bebeklerin neredeyse hepsi hipermetrop olarak dünyaya gelir. 10 yaş civarına doğru yavaş yavaş azalarak kaybolur. Bazı insanlarda ise bu durum gizli hipermetrop olarak devam eder.

Gizli Hipermetropi Nedir?

35-40 yaşına kadar oldukça aktif olan bir uyum fonksiyonu vardır. Gözler çok aktif dokulardır. Bu yüzden uzağa bakıldığında farklı bir uyum, yakına bakıldığında daha farklı bir uyum yapmaktadırlar. Tıpkı fotoğraf makinelerinin odaklama ve zoom fonksiyonlarına benzerler. Genç yaşlarda uyum fonksiyonları sayesinde düşük hipermetrop numaralarını insanlar fark edemez. Bu duruma da gizli hipermetropi denilir.

Gizli hipermetropi özellikle çok yoğun çalışmada, uzun süreli okumada göz ağrıları göz yorgunları, baş ağrıları gibi şikayetler ortaya çıkar. Bu durumda hem pratik hem de sorunu çözecek olan uygun hipermetropi lensler doktor reçetesiyle lensoptikal üzerinden temin edebilirsiniz. Göz değerlerine uygun çaplı BC değerinde ki tüm lensleri kolayca görebileceğiniz online site de ayrıca kampanyalı lens paketlerinde de satın alabilirsiniz.

40 yaş üzeri hipermetrop göz kusurunda hem yakında hem de uzakta görme sorunlarına yol açar. Bu durumda hastalar uygun gözlükler tercih edebileceği gibi hipermetrop lenslerle düzelebilmektedir. Miyopun aksine hipermetrop rahatsızlığında lazer tedavisi yüz güldüren sonuçlar vermez. Bu nedenle hipermetrop hastaları lazer tedavisinde uzak durmalıdırlar.

1 acuvue moist for astigmatism blister
Biomedics 55 Uv Evolution

Hipermetrop Lens Seçimi

Göz doktorunun detaylı muayenesi sonucunda teşhisi konulan hipermetrop rahatsızlıklarında dünyaca ünlü markaların üstün performans sergileyen bir çok lens seçeneklerine göz atabilirsiniz. Lens Optikal bu konuda sizlere birçok seçenek sunarken, en uygun fiyat garantisi de verir.

Air Optix plus hydraglyde ürünü hipermetrop göz rahatsızlığı için tercih edilmektedir. Net görüşlerle kullanıcılarını yanıltmayan bu lensler, hipermetrop lens kullananlar tarafından da tam not almayı başarmıştır. Detaylıca ve uzman göz doktoru tarafından yapılan muayene sırasında BC değerlerine de bakılarak, göze uygun lens reçetesi yazılacaktır. Göz BC değeri göre birçok seçeneğin yer aldığı ürünlerden seçim yapabilirsiniz.

Üstün nem teknolojisiyle dikkatleri üzerinde toplayan Biomedics 55 Uv Evolution hipermetrop göz rahatsızlıklarında kullanılmaktadır. Aylık lens kategorisinde bulabileceğiniz lensler göz gibi hareket eder. Gözlük kullanımına göre oldukça konforlu olan lensler yüksek seviyede nem oranı, sorunsuz oksijen geçirgenliği, esnek ve yumuşak hatları, yuvarlak kenarlı ve ayrıca güneş ışınlarına karşı koruma sağlayacaktır.

Günlük kullanımda, konforu ve kalitesiyle ortaya çıkan bir diğer lens ise  Acuvue Oasys hipermetrop lenslerdir. Doktor reçetesiyle satın alabileceğiniz lensler üst düzeyde incelik ve esnekliği sayesinde şeffaf lens özelliğindedir. Kontakt lensler gözünüz gibi davranmakla kalmayıp aynı zamanda net görüşünü sunar. Hidrojel ve silikona yer veren lens teknolojisiyle üretilen aylık lensler seçeneğine kaliteli bir şekilde sahip olmak lensoptikal.com sayesinde çok kolaydır. Bir tıkla ulaşabileceğiniz sitede hipermetrop gözler için özel olarak üretilen markaların tüm ürünlerine ulaşarak dilediğinizi satın alabilirsiniz.

Hipermetrop lens ve diğer tüm göz kusurlarında kullanılabilecek lenslere, hızlı kargo ve güvenilir alışverişin adresi lens optikal de bulabilirsiniz.

acuvue oasys for astigmatism kutu