Lens Almak İçin Doktor Muayenesi Gerekir Mi?

Lens Fiyatları

Lens Almak İçin Doktor Muayenesi Gerekir Mi?

Kontakt lens göz kusurlarının giderilmesinde gözlüklerin alternatifi için üretilmiş merceklerdir. Çoğu insan gözlüklerin dış görünüşüne zarar verdiği düşüncesi ile gözlük kullanmayı tercih etmezler. Bu da bozuk olan gözlerin derecelerinin daha ilerlemesine ve net görüşlerin engellenmesine neden olur. Teknolojinin de gelişmesiyle kontakt lensler üretilmiştir. Kontakt lensler dış görünüşe zarar vermediği gibi kullanıcıların gözlerinin doğal hareket etmesine ve canlı net görüşler ile konforlu kullanım sunmaktadır.

Peki, göz kusurlarının giderilmesinde etkili olan kontakt lensler için doktor muayenesi gerekli midir? Kontakt lenslerin doğru kullanımı için doktor muayenesi gereklidir. Çünkü göz kusurlarının giderilmesinde tercih edilen lensler için BC ve Dia değerleri önemlidir. Miyop, hipermetropi, presbiyobi ya da astigmat gibi göz kusurlarının giderilmesinde göz değerleri önemlidir. Ayrıca unutulmamalıdır ki iki göz ayrı BC ve Dia değerlerine sahip olabilir. Bu da gözün net görebilmesi için size uygun kontakt lens ancak doktor muayenesi ile mümkündür.

Günümüzde kontakt lens kullanımı sırasında yapılan yanlışlıklardan biriside gözlük reçetesi ile kontakt lens almaya kalkmaktır. Gözlük mercekleri ile lens mercekleri arasında farklılıklar olduğu gibi doktor tarafından verilen ikisi arasındaki değerler de birbirinden farklıdır. Bu sebepledir ki gözlük reçetesi ile kontakt lens alınmaz. Doğru kontakt lensi kullanabilmek adına muayene sırasında lens kullanacağınızı dile getirmeli ve doktorunuz da uygun gördüğü taktirde size vereceği lens reçetesi ile kontakt lens kullanımını daha doğru olacaktır. Verilen lens numaraları ile size uygun markanın ürününe Lensoptikal farkı ile temin edebilirsiniz. Kontakt lensler tercihinize bağlı olarak günlük, iki haftalık ya da aylık olmak üzere size uygun olanı temin edebilirsiniz.

Doktor Muayenesi Yaptırmadan Lens Kullanmayın!

Kontakt lens hayatımızı kolaylaştıran, dış görünüşümüzü etkilemeden çevremize doğal gözlerle bakmamızı sağlayan materyallerdir. Ancak bilinçsizce alınarak kullanılan lensler göz bozukluklarının ilerlemesine, göz ve baş ağrılarına, alerjiye, kızarıklığa ve yanmalara sebep olacağı için siz kullanıcıların ihtiyacı olan konforu verememesine neden olur. Bc ve Dia göz derecesine öğrenerek kullanacağınız kontakt lensler size en iyi performansı sunarak gününüzün doğal ve rahat geçmesini sağlar. Bu konforu yakalamak adına da doktor muayenesi önemli etkendir.

Doktor muayenesi sırasında şikâyetlerinizi söyledikten sonra doktorunuzun gerekli ölçümleri yapmasını beklemelisiniz. Bu sırada kontakt lens kullanmak istediğinizi doktorunuza muayene sırasında muhakkak söylemelisiniz. Çünkü gözlük kullanımı ile lens kullanımı farklı şeylerdir. Çünkü doktorunuzun size vereceği gözlük numarası ile lens numarasının aynı olmadığını hiçbir zaman unutmamalısınız.

Bilinçsiz Kontakt Lens Kullanma!

Kontakt lenslerin bilinçsizce kullanımı kişilerin gözlerinde bir takım tepkimelerin oluşumuna neden olur. Göz kusuru yaşayan kişilerin kontakt lens kullanımı için doktor muayenesi önemli faktördür. Bilinçsiz kullanılan kontakt lensler göz enfeksiyonlarının yanı sıra göz kapağı sorunlarını da beraberinde getirebilir. Bu durumda kornea duyarsızlaşabilir, lens batması sorunu hissedilmesine neden olabilir. Yine kontakt lenslerin kullanım sürelerinden fazla kullanılması göz derecelerinin ilerlemesine neden olurken net ve canlı görüşlerin yok olmasına neden olur. Kullanım süresinden fazla kullanmak ya da lensin özelliği olmamasına rağmen gece gündüz lensin kullanılması göz kuruluğuna neden olur. Bu da gözlerde alerji, kızarıklık ya da yanma durumlarının oluşmasına neden olur.

Kontakt lensler insan hayatını kolaylaştıran, doğal görünüşünüze zarar vermeyen merceklerdir. Bu sebeple kontakt lensten almak istediğiniz konforu alabilmek adına doktor muayenesi sonrası size uygun olan kontakt lens kullanmalısınız. Kontakt lensler göz kusurlarının giderilmesinde etkili ve gözlük yerine daha çok tercih edilen mercek olması sebebiyle en iyi performansı alabilmek adına kullanım talimatında yazan sürelerden farklı kullanmamak önemlidir. Yine kontakt lens kullanımı sırasında hijyene önem verilmelidir.

Tüm Kontakt Lens Ürünler : https://lensoptikal.com/

Twitter.com/lensoptikal Tıklayarak Twitter hesabımızdan bizi takip ederek sürekli yenilenen güncel yeni kontakt lens teknolojisi ve yeni ürün bilgilerini öğrenebilirsiniz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha hızlı alışveriş için mobil uygulamamızı kullanabilirsiniz.
UYGULAMAYI  AÇ
X