Lens Gözde Kayar Mı?

Lens Gözde Kayar Mı

Lens Gözde Kayar Mı?

Lensler korneanın üzerinde duracak şekilde tasarlanmış ürünlerdir. Peki ama lens gözde kayar mı kaymaz mı? En çok merak edilen soruların başında bu soru yer alıyor.

Lensler gözün ön kısmına yapışarak durur. Gözün açılıp kapanması esnasında göz kapağı lensin yüzeyinde kayar. Aynı zamanda bu hareket ile lens yüzeyinin temizlenmesi sağlanır. Sıkı lensler gözde hiç hareket etmez ve bu durum hassasiyet oluşumuna neden olabilir. Bunun aksine gevşek lenslerde gözde aşırı hareket eder. Çok hareket etmesi nedeni ile gözün kapanıp açılmasından sonra görüntü bulanıklaşır. Lens kaydığı için alt göz kapağı lensi çok hisseder ve bu hareketlilik sonucu lensin kenarları da kıvrılabilir.

Sizin için en uygun lens göze iyi ortalanmış olup korneayı tam anlamı ile sarar. Doğru olan lensin hafif hareket etmesidir. Lens 1 mm dikey yönde hareket edebilmelidir.  Çok sert yada çok gevşek lensler önerilmemektedir.

Kullandığınız lens rahat hissettirmeli, göz kırpma anında görüş netliğinizi bozmamalı ve göze baskı yapmamalıdır.

Tüm Kontakt Lens Ürünler : https://lensoptikal.com/

Twitter.com/lensoptikal Tıklayarak Twitter hesabımızdan bizi takip ederek sürekli yenilenen güncel yeni kontakt lens teknolojisi ve yeni ürün bilgilerini öğrenebilirsiniz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha hızlı alışveriş için mobil uygulamamızı kullanabilirsiniz.
UYGULAMAYI  AÇ
X

Lütfen bekleyin…