Lens, günlük yaşantımızda sıkça kullanmış olduğumuz sağlık ürünlerinden biridir. Aynı zamanda uzun süre kullanım yapılabilmesi açısından da özellikle bayanlar tarafından tercih edilmektedir. Numaralı olarak piyasaya sürülen lensler arasında en çok kullanılanlar şüphesiz ki Acuvue moist ile oasys 1 day ürünleridir. Bu ürünler kendi kategorilerinde en çok kullanılan sağlık ürünleridir.

Acuvue Logo
Acuvue

Acuvue moist nedir?

Acuvue moist lensler günlük olarak kullanılan numaralı lens çeşitlerinden biridir. Tüm hastaların rahatlıkla kullanabileceği ürünler arasında olan Acuvue moist lensleri kullan at lenslerdendir. Aynı zamanda günlük olarak gözlerdeki yorgunlukları ve kuruluğu azaltmaya yardımcı olan bir üründür. Müşteriler arasında yapılan araştırmalar sonucunda %100 müşteri memnuniyeti sağlamıştır. Uzun süre kullanımlar için uygun değildir.

Kullan at lensler kategorisinde yer almaktadır. Bir dünya devi tarafından üretilen bu lens çeşidi fiyatlandırma olarak diğer lens çeşitlerine göre daha uygun fiyatlara piyasada yer almaktadır. Numarası ve astigmat durumuna göre fiyatlandırmaları farklılık gösterebilmektedir.

Oasys 1 day nedir?

Günlük olarak kullanılabilinen lens çeşitlerinden biri olan Oasys 1 day ürünü aynı zamanda tüm zamanların en çok kullanılan ürünlerinden biridir. Diğer lenslere oranla silikon yapısı ve hidrojel oranı ile daha çok tercih edilir. Daha sağlıklı kullanım için gece yatarken kullanılması önerilmez. Uzun süre kullanılabilen bir özelliğe sahip değildir, günlük kullan at kategorisindedir. Aynı zamanda yüksek oranda UV blokajına sahip olduğundan dolayı yansımaları en aza indirmek için tasarlanmıştır.

Oasys 1 day kontak lensler arasında fiyatlandırma olarak uygun olan ürünlerden biridir. Hem miyop hem de hipermetrop olarak istenilen her numaraya uygun olacak şekilde tasarlanabilir. Temizlenmesi kolaydır. Gözde rahatsızlık vermez. İnce yapısı sayesinde kuruluğa iyi gelir. Göz nefes alacağından günboyu kullanım için en uygun lens çeşitlerinden biridir.

Johnson and johnson tarafından üretilen bu iki günlük lenslerdir. Moist 1 day çok daha önce satışa sunulmuş bir ürün olup oasys 1 day üretimi bu üründen çok daha sonra piyasaya sürülmüştür.  Bc değerleri her iki üründe de aynıdır. Moist çok eski bir ürün olduğundan eski kullanıcıları aynı ürünler devam etmektedir. Oasys 1 day daha sonraki yıllarda yeni teknoloji ile üretilmiş olup memnuniyet oranı çok yüksektir. Her iki üründe de ultra viole koruması mevcuttur.

Benzer Lens Çeşitleri 

Bu tür kontak lensler arasında genellikle çok fazla fark bulunmaz fakat bu iki lens arasında belirgin olarak söylenebilecek fark kesinlikle incelikleri ve silikon yapıları sayesinde uzun süre rahatsızlık vermeden kullanılabilecek olmasıdır. Işıkları kırdıkları için gece kullanımları için uygundur.  Acuvue lens fiyatları hemen hemen aynıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir