Aylık ve Günlük Lens Farkı

Air Optix Night and Day Aqua lens

Aylık ve günlük lens farkı dışında, günlük ve aylık lens arasında avantaj açısından da farklılıklar bulunmaktadır. Yerine göre günlük lens daha avantajlı olabilirken, yerine göre de aylık lens daha tercih edilebilir olabilmektedir.

İndirim!
419.90 

Air optix plus hydraglyde kontakt lensler birinci günden otuzuncu güne kadar aynı konforu sağlayan lenslerdir.

İndirim!
399.90 

Purevision 2 HD lens, uzun süreli kullanım, aylık değişim sıklığı olan bu lens, lens kullanıcı yorumlarında kullanım rahatlığı ön plana çıkmaktadır.

İndirim!
399.90 

Air Optix Colors lensler dünyada tek silikon hidrojel renkli lensdir. Air optix colors 12 farklı renk seçeneğiyle ön plandadır. Günlük kullanım, aylık değişim sıklığı olan renkli lenslerdir.  

İndirim!
569.90 

Air Optix Plus HydraGlyde for Astigmatism ile görüşünüz çok daha net, gözleriniz daha konforlu olacak, ayrıca yüksek nem oranı sayesinde gözlerinizde lens yokmuş gibi hissedeceksiniz.

İndirim!
479.90 

Biofinity lens , kullanım kolaylığı sayesinde gözünüzün rahat hissetmesini sağlayarak, günlük ve aylık kullanımlar için ideal bir lenstir.

İndirim!
419.90 

Air Optix Aqua lensler, hipermetrop ve miyop rahatsızlıkları olanlar için tasarlanmış olup gözlerde oldukça sağlıklı, net görüşler sunmaktadır.

İndirim!
419.90 

Bausch and Lomb Ultra lens, aylık lens kullanıma uygun olarak tasarlanmış bir tür saydam lenstir. Ultra lens moistureSeal teknolojisi ile üretilmiştir.

İndirim!
319.90 

Freshlook colors blends numaralı renkli lensler ülkemizde lens sektöründe en çok sevilen ve tercih edilen bir ürün olmasıyla da ön plana çıkmaktadır.

İndirim!
539.90 

Acuvue Oasys 1 Day lens, oksijen geçirgenliği sayesinde günlük lens kullanımı için ideal bir dizayna sahip olup, akşam ve gündüz kullanımına uyumlu bir teknolojiyle tasarlanmıştır.

İndirim!
319.90 

Freshlook colors blends numarasız lensler hidrojel yapısı ile kullanımı oldukça rahattır. Gözleri renkli olanların bile rahatlıkla kullanabileceği bir ürün olan renkli lens lerdir.

İndirim!
1,049.90 

Air Optix Night and Day Aqua , 1 ay boyunca kullanılabilme özelliğine sahiptir. Yoğun iş hayatınızda lenslerinizi sürekli olarak her gün takıp çıkarma zorunluluğunu ortadan kaldırır.

İndirim!
649.90 

Silikon hidrojel lens içeriğine sahip dünya lideri markalardan biri olan Cooper vision biofinity toric (astigmatlı) lensler, keskin görüş sağlarken, göz sağlığınız için de ideal bir tasarıma sahiptir.

İndirim!
569.90 

Purevision 2 HD for Astigmatism lens, yüksek oksijen iletme becerisi ile gözü rahatlattığı ve günlük yaşamda lens kullanımını daha konforlu hale getirmektedir. 

İndirim!
759.90 

Air Optix Plus HydraGlyde Multifokal lensler, 30 günlük kullanım süresine sahiptir.  Yeni tasarımı ile mükemmel konfor sağlamaktadır. Genellikle 40-45 yas ve sonrası ortaya çıkan bir görme bozukluğu durumudur.

İndirim!
409.90 

Dailies Aqua Comfort Plus, Göz kırpışında salınan nemlendirici ajanlar sayesinde gözyaşı filminin stabilize edilmesine yardım eden günlük lens.

İndirim!
779.90 

Dailies Total 1 üretim aşamasında en iyi teknolojilerin kullanıldığı lenslerdir. Günlük kullanım ihtiyacını karşılamakta olan bu lensler, gün boyu rahatlık ve nem sunmaktadır.

Aylık ve Günlük Lens Farkı

Bazı kimseler gözlük kullanmaktan hoşlanmazlar ya da gözlüğü kullanışlı bulmayabilirler. Fakat göz problemi olan kimseler için gözlük kullanımı elzem bir durum. Bu sebeple gözlük kullanmak yerine lens kullanmayı da tercih edebilme seçeneğine sahipler. Gözlük yerine kullanılan lensler çeşitli özelliklere sahip oldukları gibi farklı kullanım sürelerine sahip olarak da üretilmiş contact lensler bulunmakta. Aylık, günlük gibi farklı zaman uzunluğunda kullanılabilen bu lenslerin de kendi aralarında farklı türleri bulunmakta. Peki aylık ve günlük lens farkı nedir, aralarında ne gibi farklılıklar bulunmaktadır?

Günlük Kullanılabilen Lens

Lens çeşitlerimiz arasında bulunan günlük kullanım yapılan lensler, kullan at lensler olarak bilinirler. Sadece bir gün kullanılabilir olup, günün sonunda çıkarılarak atılması gereken lens türüdür. Kullan at lenslerin tekrar kullanılmaması gerekmektedir.

Sayıca fazla oldukları ve her güne ayrı bir lens gerektirdiği için aylık kullanılan lenslere göre maliyeti daha yüksektir. Kutu içerisinde aylık, iki aylık veya üç aylık olacak şekilde 30’lu, 60’lı, 90’lı seçenekleri bulunabilmektedir. Aylık ve günlük lens farkı açısından bakıldığında bir diğer husus da, günlük kullan at lensler, gözleri hassas olanlara önerilmektedir. Ayrıca lensin düşüp kaybolmasından endişe edenler de günlük kullan at lens tercih edebilmektedir.

Air Optix Night and Day Aqua lens
Acuvue Oasys 1 Day Günlük Lens en ucuz

Aylık Kullanılabilen ve Günlük Takılan Lensler

Günlük kullanılabilen lensin aksine aylık kullanım ömrüne sahip lens çeşitleri de bulunmaktadır. Bu aylık lensler iki çeşittir. Biri, bir ay boyunca her gün takıp akşam çıkarılmak suretiyle bir ay boyunca kullanılabilen lens çeşididir. Aylık ve günlük lens farkı olarak, günlük lens gibi çıkarıldıktan sonra atılmayıp, bununla beraber her akşam çıkarıldığında saklama kabına solüsyon ile temizlenerek konulması gerekmektedir.

Diğer aylık ve kalıcı lensten farklı olarak, geceleri bu lens ile uyunmaması gerekmektedir. Bir sonraki gün yeniden kullanılabilmekte, 8 saat ile 12 saat arası gözde kalabilmektedir. Fiyatları değişkenlik göstermekte olup, farklı fiyatlarda satışa sunulmaktadır. Aylık lens çeşitlerini lensoptikal.com üzerinden inceleyebilirsiniz.

Uzun Süreli Kullanılabilen Aylık Lensler

Aylık kullanılan lensin diğeri de her gün çıkarılması gereken lensten farklı olarak gece de gözde kalabilen lens türüdür. Gün sonunda çıkarılması gereken lensler, gözyaşı değişimi uyurken azalmış olduğu için gerekli oksijeni kornea tabakasına vermemektedir. Fakat bu uzun süreli kullanım yapılabilen aylık lensler, gözün kornea tabakasının oksijen ihtiyacını daha fazla karşılamak için daha fazla oksijen geçirmekte olup, hidrojel ham maddeden üretilmektedirler.

Markası ve hammaddesine bağlı olarak gözde kalma süresi 4 gün ile 30 gün arasında değişmektedir. Yine diğer çeşidi olan ve günlük kullanılan aylık lenste olduğu gibi, bu uzun süreli kullanılan aylık lens de solüsyon temizliği yapılması gereken lens çeşididir.

contact day 30 spheric yüksek numara

Günlük Lens Avantajları Nelerdir?

Aylık ve günlük lens farkı dışında, günlük ve aylık lens arasında avantaj açısından da farklılıklar bulunmaktadır. Yerine göre günlük lens daha avantajlı olabilirken, yerine göre de aylık lens daha tercih edilebilir olabilmektedir. Günlük lensin avantajlarından biri, bilhassa vakti olmayan ya da uğraşmayı sevmeyen kimseler için, kullan at özellikte olmasından dolayı günlük lenslerin solüsyon bakımına ihtiyacının olmamasıdır. Ayrıca kullan at lensler aylık lenslere göre hijyen açısından daha güvenilirdir. Kendi kutusundan çıkarılarak kullanılır ve kullanım süresi dolduktan sonra atılır. Aylık lensler ise her ne kadar solüsyon ile temizlenip kutusunda saklansa da mikrobiyal kontaminasyon riski taşırlar.

Aylık Lens Avantajları Nelerdir?

Aylık ve günlük lens farkı merak edilmekle birlikte, aylık ve günlük lensin birbirlerine göre avantajları da merak edilebilmektedir. Aylık lensler günlük lensler gibi her gün değiştirilmedikleri için, çevreye gereksiz atık bırakmaktan hoşlanmayanlar için çevre dostu bir tercih olabilir. Ayrıca her gün sabahları lens takmak ve akşam lens çıkarmak ile uğraşmak istemeyenler ya da günlük kullan at lensini akşam gözünde unutan kimseler için de aylık lenslerin uzun süreli kullanıma sahip olanları alternatif olabilmektedir.

Lens Seçimi ve Lens Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Aylık ve günlük lens farkı dışında, lens seçimi ve kullanımı sırasında dikkatli olunması da önem taşımaktadır. Lens seçimi esnasında evvela lensi kullanacak olan kişinin ihtiyacı ve lens kullanma sebebi belirleyici olmaktadır. İster göz rengini değiştirme amaçlı olsun, ister görme problemini düzeltmek için gözlük yerine kullanılacak olsun, lensin seçiminin kişinin göz yapısına uygun olacak şekilde yapılması önemli bir husustur.

Lens kullanımında esnasında ise, göz sağlığı açısından lensin temizliği ve saklanmasına özenle dikkat edilmesi gerekmektedir. Tercihinizi lensten yana kullanıyorsanız ve lens arayışında iseniz lensoptikal.com adresini ziyaret edebilir, ihtiyacınıza uygun lens çeşitlerini inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha hızlı alışveriş için mobil uygulamamızı kullanabilirsiniz.
UYGULAMAYI  AÇ
X

Lütfen bekleyin…