Günlük Lens Kaç Saat Gözde Kalmalı?

Günlük Lens Kaç Saat Gözde Kalmalı

Günlük Lens Kaç Saat Gözde Kalmalı?

Günümüzde lens kullanımı oldukça popüler bir hal almıştır. Peki ama günlük lens kaç saat gözde kalmalı?

Kullanıcı istatistiklerine göre kontakt lensler arasında aylık lens ve günlük lens kullanımı diğer lenslere göre daha ön planda yer almaktadır. Gözünüze en uygun lensi bulabilmek için mutlaka doktorunuza danışmalısınız. Lens çok hassas bir konudur. Direk göz sağlığınızı etkileyeceği için bilinçsizce hareket etmemek gerekir. Özelliklede bu hata günlük lens kullanımında oldukça fazla yapılmaktadır.

Her lensin gözde kalış süresi farklılık gösterebilir. Bu nedenle lens alırken kullanım sürelerine dikkat etmek gerekir. Örneğin bebeklere takılan lensler oksijen geçirgenliği daha fazla olduğu için ortalama bir aya kadar çıkarılmadan kullanılabilir.

Lensler günlük kullanıma uygun, haftalık kullanıma uygun ve aylık kullanıma uygun şekilde bulunmaktadır.

Lenslerin gözde az kalması verimlilik açısından çok önemlidir. Uzun süre kullanılan lensler göz yapısına zarar verebilir. Günlük lensler kullanıcıların yaşam programına göre daha uzun ya da daha kısa süre gözde kalabilir. Fakat ortalama 13-14 saat kullanılmaktadır. Lenslerde doğru kullanım çok önemlidir.

Tüm Kontakt Lens Ürünler : https://lensoptikal.com/

Twitter.com/lensoptikal Tıklayarak Twitter hesabımızdan bizi takip ederek sürekli yenilenen güncel yeni kontakt lens teknolojisi ve yeni ürün bilgilerini öğrenebilirsiniz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha hızlı alışveriş için mobil uygulamamızı kullanabilirsiniz.
UYGULAMAYI  AÇ
X

Lütfen bekleyin…