Lenslerin kullanım süresi birbirlerinden çok farklıdır. Günlük kontakt lensler, yıllık, aylık olarak hatta haftalık olarak kullanılan olan çeşitlere ayrılır. Günlük kontakt lensler genellikle yumuşak kontakt lenslerdir. Lensoptikal sitesinden güvenli ve garantili olarak ulaşabileceğiniz günlük lensler sabah takılıp akşam yatmadan önce çıkarılmalı ve asla 2. kez kullanılmamalıdır.

Acuvue Oasys 1 Day Günlük Lens benzersiz oksijen geçirgenliğiyle akşam ve gündüz kullanımlarına uygun yapıdadır. Göz doktorlarının önerdiği Acuvue Oasys marka lensler göz sağlığınıza zarar vermez. Göz yorgunluğunu engelleyen günlük lens ayrıca göze batma, göz ağrısı gibi sorunlara da izin vermez.

LENSLERİN KULLANIM SÜRESİ NE KADAR OLMALIDIR
LENSLERİN KULLANIM SÜRESİ NE KADAR OLMALIDIR

Aylık Lens Kullanımı ve Kullanım süresi

Aylık lensler sabah takılıp akşam çıkartılmalıdır. Günlük yaşamı daha kolay hale getiren aylık lenslerin kullanım süresi 30 gündür. Purevision 2 Hd lensler fiyat performans bakımından da bütçenize zarar vermez. Aylık lens kullanıcı yorumları konforlu lenslerinden oldukça memnundur. Lens Optikal güvenilir alışveriş sitesinin sizlere sunmuş olduğu fırsatları inceleyerek aylık lens seçeneklerine göz atabilirsiniz.

Lens son kullanma tarihi nedir?

Kontakt lens üreticileri ürünlerinin markalarına göre değişmekte olup, son kullanım tarihleri genelde 2 yıl ile 5 yıl arasında belirtilmektedir. Bu durum FDA onayı alınan ürünlerin testler sonucunda belirlenmiştir.

Lenslerin kullanım süresi neye göre değişir?

Lenslerin kullanım süresi, 2 haftalık, günlük ve aylık lensler olarak değerlendirilmektedir. Günlük lenslerin kullanım süresi ortalama 12 ile 16 saat arasında olup bu süre sonunda atılmalıdır. Aylık lenslerin kullanım süresi 30 gün olup, süresi dolan lens atılmalıdır. 2 haftalık lensler ise sürekli çıkarmadan kullanımda 7 gün, akşamları çıkarılırsa 15 gün kullanım süresi vardır.

Hiç açılmamış lens son kullanma tarihi geçmiş olan ürün kullanılabilir mi?

Son kullanım tarihi geçmiş bir lens kutusu hiç açılmamış olsa dahi kesinlikle kullanılmamalıdır. Aksi takdirde gözde komplikasyonlar meydana gelebilir.

Lenslerin son kullanma tarihi nerede yazar?

Lenslerde son kullanma tarihi genelde lens kutusunun arka tarafında yer almaktadır. Bazı lens kutularında ise, kutunun yan tarafında lensin derecesinin yazdığı kısmın bulunduğu yerde yazmaktadır.

Lensimin süresinin bittiğini nasıl anlarım ?

Lensi ilk açtığınız tarihi not alarak kullanım süresini mutlaka takip ediniz. Ayrıca bir süre sonra eğer lens gözünüzde batma yanma ve kuruluk gibi durum oluştuğunda yenisi ile mutlaka değiştirilmesi gerekmektedir.

Numaralı ve numarasız lenslerde kullanım ömürleri farklımı?

Numaralı yada numarasız lenslerde kullanım süreleri yine ürünün üretim durumuna bağlı olarak günlük, aylık olarak kullanım ömrü değişmektedir.

Kontakt Lenslerin Değişim Aralığı

Lensler üretildikleri materyallere göre farklı kullanım sürelerine sahiptir. Sert kontakt lensler materyali sağlam olduğu sürece kullanıma uygundur. Yumuşak lensler ise 9-12 ay kullanılabilir. Fakat bu dönem içerisinde lenslerinize haftada bir kez olmak üzere protein temizliği yapmalısınız. Lenslerin kutusunu açtığınız andan itibaren süre başlar. Hiç kullanmasanız bile lenslerinizi açtığınız tarihten sonraki günlerde lens kullanım süresi dolmuşsa göz ile temasından kaçınarak çöpe atmanız gerekir. Aylık lensler en çok kontakt lenslerin çok sık birikinti oluşturan gözler için çok önerilmez. Çünkü her defasında detaylı olarak protein temizliği yapılması gerekebilir.

Çok sık birikinti oluşturan gözler için haftalık lens kullanımı önerilmektedir. Lens piyasasında hem uygun fiyatlı ürünlerin hem de dünyaca ünlü lens markalarına Lensoptikal sitesinden bir tıkla ulaşabilirsiniz. Astigmat sorunlu gözler çok sık birikinti yapan göz grupları arasındadır. Bu yüzden astigmatlı gözleriniz için Acuvue Oasys For Astigmatism ürününü güvenle satın alabilirsiniz. İki kanıtlanmış teknolojiye sahip olan bu muhteşem lensler sanki gözde yokmuş gibi bir etki yaratır. Günümüzde göz hastalıkları üzerinde araştırmalar yapıldığında en sık karşılaşılan göz sorunu astigmattır. Özellikle Torik lensler sizlere oldukça net ve keskin bir görüş kazandırır. Acuvue Oasys For Astigmatism üstün lens teknolojisi ile gün içerisinde ve gece gözde kaldığında bir hafta, yalnızca gün içerisinde tercih edildiğinde ise 15 güne kadar rahatlıkla kullanıma uygundur.

Şeffaf Kontakt Lens Ürünleri : https://lensoptikal.com/urun-kategori/seffaf-lensler/

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir