Lensin Kullanım Süresi Geçerse Ne Olur?

Lensin Kullanım Süresi Geçerse Ne Olur

Lensin Kullanım Süresi Geçerse Ne Olur?

Göz problemi nedeni ile kimi hastalar gözlük kullanırken kimisi de lens kullanmayı tercih ediyor. İkisini de kullanmak istemeyen kişiler ise operasyon geçirmektedir. Lens kullanmak isteyen kişilerin mutlaka doktorlarına danışmanı gerekmektedir. Aynı zamanda ilk defa lens kullanacak kişiler,  lensin kullanım süresi geçerse ne olur sorusunu merak etmektedir. Sizin için lens hakkındaki tüm bilgileri bir araya topladık.

Lens kullanan kişiler lenslerini takarken ve çıkarırken mutlaka el hijyeninin sağlamalıdır. Sağlık açısından çok önemli olan ayrıntıyı birçok lens kullanıcısı önemsememekte. Bunun yanı sıra lenslerle uyunabilsede, geceleri yatarken lenslerin çıkarılmasını önerilmektedir.

Lens kullanıcılarının yaptığı iki önemli hata bulunmaktadır. Bunlardan birincisi süresi dolan lensi kullanmak, diğeri ise lens kabındaki solüsyonu yenilememek. Bu iki hata da çok büyük sorunlara neden olabilir. Lens kullanıldıkça yüzeyinde mikroplar birikir. Süresi dolduğu halde kullanılan lensler temizlenemediği için birçok problemi beraberinde getirir.

Bunlardan birincisi alerjik rahatsızlıklar ortaya çıkmasına neden olabilir. Üstelik süresi dolmuş lenslerin görüş kalitesi de oldukça azalır. Daha büyük sorunlar yaşamamak için lens kullanım sürelerine dikkat edilmesi gerekir.

Tüm Kontakt Lens Ürünler : https://lensoptikal.com/

Twitter.com/lensoptikal Tıklayarak Twitter hesabımızdan bizi takip ederek sürekli yenilenen güncel yeni kontakt lens teknolojisi ve yeni ürün bilgilerini öğrenebilirsiniz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha hızlı alışveriş için mobil uygulamamızı kullanabilirsiniz.
UYGULAMAYI  AÇ
X