Lensin Kullanım Süresi Geçerse Ne Olur?

Lensin Kullanım Süresi Geçerse Ne Olur

Göz problemi nedeni ile kimi hastalar gözlük kullanırken kimisi de lens kullanmayı tercih ediyor. İkisini de kullanmak istemeyen kişiler ise operasyon geçirmektedir. Lens kullanmak isteyen kişilerin mutlaka doktorlarına danışmanı gerekmektedir. Aynı zamanda ilk defa lens kullanacak kişiler,  lensin kullanım süresi geçerse ne olur sorusunu merak etmektedir. Sizin için lens hakkındaki tüm bilgileri bir araya topladık.

Lens kullanan kişiler lenslerini takarken ve çıkarırken mutlaka el hijyeninin sağlamalıdır. Sağlık açısından çok önemli olan ayrıntıyı birçok lens kullanıcısı önemsememekte. Bunun yanı sıra uyunabilen lensler de, geceleri yatarken lenslerin çıkarılmasını önerilmektedir.

Lenslerde kullanım süresi varmı?

Lens kullanıcılarının yaptığı iki önemli hata bulunmaktadır. Bunlardan birincisi süresi dolan lensi kullanmak, diğeri ise lens kabındaki solüsyonu yenilememek. Bu iki hata da çok büyük sorunlara neden olabilir. Lens kullanıldıkça yüzeyinde mikroplar birikir. Süresi dolduğu halde kullanılan lensler temizlenemediği için birçok problemi beraberinde getirir. Her markanın kullanım süreleri farklılık arz eder. Lenslerin kullanım süreleri günlük, 2 haftalık ve aylık olarak değşiklik göztermektedir. Sizin göz yapınıza göre kullanım süresi en uygun lensi göz hekiminizin onayı ile tercih etmelisiniz.

Lensin kullanım süresi geçerse ne olur?

Bunlardan birincisi alerjik rahatsızlıklar ortaya çıkmasına neden olabilir. Üstelik süresi dolmuş lenslerin görüş kalitesi de oldukça azalır. Daha büyük sorunlar yaşamamak için lens kullanım sürelerine dikkat edilmesi gerekir. Ayrıca lens kutularının üzerinde ve içerisindeki lens blisterlerinde son kullanım tarihleri yazmaktadır.

Tüm Kontakt Lens Ürünler : https://lensoptikal.com/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha hızlı alışveriş için mobil uygulamamızı kullanabilirsiniz.
UYGULAMAYI  AÇ
X

Lütfen bekleyin…