Air Optix Multifocal Lens Nasıl Kullanılır ve Özellikleri

LensOptikal Lens Fiyatları, en iyi lens markaları

Görme kusurlarının giderilmesi konusunda oldukça etkili bir yöntem olan lenslere olan ilgi son dönemlerde giderek artar hale gelmiştir. Akıllı teknolojiler kullanılarak üretilen lensler, gözlük ile hayal edilmeyecek kadar kaliteli görüntü sağlayabilmektedir. Ayrıca kötü görünümden de uzaktır. Bu konuda üretilmiş olan en etkili lenslerden biri de Air Optix Multifocal lenslerdir. Uzak görüşü koruyarak yakın görüşü iyileştiren bu lensler, gözün doğal yapısı ile uyumludur. Air Optix Multifocal Lens nasıl kullanılır ve özellikleri nelerdir diye merak eden kişiler bu lensi gönül rahatlığı ile kullanabilir. Yüzde 33 oranında suya sahip olan bu lensler göz kuruluğu, yanma ve batma gibi sorunların yaşanmaması için de oldukça kullanışlıdır.

Air Optix Multifocal

Lens Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Lens seçimi, kişinin kendisinin verebileceği bir karar değildir. Lens kullanımına karar vermek için mutlaka bir doktordan tavsiye alınmalı ve öncesinde de iyi bir muayeneden geçilmelidir. Doğrudan göz sağlığını ilgilendiren bu konuda kulaktan dolma bilgiler ile hareket etmek ya da bilinçsiz davranışlar sergilemek, geri, dönüşü mümkün olmayan sorunların yaşanmasına neden olabilir. Lens kullanmak isteyen kişiler günlük, haftalık ya da aylık kullanıma uygun olan lenslerden kendilerine en uygun olanını seçmelidir. Ayrıca seçilecek lensin kaliteli olması ve göze hava geçirmesi, kuruluk yapmaması da önemlidir. Air Optix Multifocal Lens nasıl kullanılır ve özellikleri konusunda da doktordan bilgi almak mümkündür.

Lens Nasıl Takılır ve Çıkarılır

Lensler takılırken ve çıkarılırken mutlaka ellerin temiz olması gereklidir. Bu yüzden de her takmadan önce ve çıkarmadan önce eller mutlaka temiz bir şekilde yıkanmalıdır. Air Optix Multifocal Lens nasıl kullanılır ve özellikleri konusunda dikkat edilmesi gereken hususlardan biri de lenslerin nasıl takılacağıdır. İlk olarak lensin sağ elin işaret parmağına alınması ve burada sabitlenmesi gereklidir. Sonrasında ise sol elin orta parmağı ile göz kapağı yukarı doğru kaldırılarak göz açılmalıdır. Daha sonra lens hafifçe retinanın ön kısmına doğru yerleştirilmelidir. Tam yerine denk gelmediği durumlarda el ile küçük düzeltmeler yapılmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir