Renkli Lens Kullanımı 

Renkli lens kullanımı doktorlar tarafından önerilmeli. Doktorlar tarafından belli bir ölçü de olan lensler kullanılmalı. Bu ölçüler kişiden kişiye değişkenlik gösterebiliyor. Renkli ve kontakt olan lenslerde belli bir göz ölçüsü olmadığı kesin olarak biliniyor. Herkesin göz ölçüleri farklı olduğu için standart göz ölçülerinde olan lensler kullanılmamalı bu lensler gözlere zarar verir.

Lenslere yalnızca bir kişi tarafından kullanılmalıdır. Kimse kimsenin lensini kesinlikle kullanmamalıdır. Bu şekilde gözde ciddi anlamda problemler meydana gelir. Tak çıkar ve tekrar tekrar kullanılan lenslerin temizliği iyi bir şekilde yapılmalıdır. Lens kullanmaya yeni başlayan kişiler doktorların önerilerine uymalıdır. Doktorlar lenslerin ne sıklıkla temizlenmesi gerektiğini ve ne sıklıkla kullanması gerektiğini sizlere bildiriyor. 

En İyi Renkli Lens Nasıl Seçilir? 

Renkli lens kullanımısanılanın aksine özen gösterilmesi gereken bir durumdur. Renkli lensler sağlıktan ziyade daha çok kozmetik amaçlı olarak kullanılan bir üründür. Bunun yanı sıra miyop ve hipermetrop tedavisinde de kullanılabilen bir yöntemdir. Kendinize uygun olan lens renklerini seçerken doğru bir şekilde tedavi olabilirisiniz. Renkli lensler göz renklerini ciddi anlamda değiştirebiliyor. Bunun yanı sıra teknolojinin gelişmesi ile birlikte göz renklerinizin birebir aynısı gibi doğal ve gerçekçi bir göz rengini seçerek göz tedavisini sağlayabilirsiniz. Uzman doktorlar, lenslerin günlük, aylık ve yıllık olarak kullanımlarının mümkün olduğunu söylüyor ve bu kullanım sürelerine de dikkat edilmesi gerektiği hakkında kişileri uyarıyor. 

bella glow renkli lens
bella elite renkli lens

Renkli Lenslerin Kullanımları 

Renkli lens kullanımıgençler arasında son yıllarda popüler hale geldi. Neredeyse her gençte mutlaka birkaç tane renkli lensler bulunuyor. Renkli lensler renk olarak farklılık gösteriyor olsa da lenslerin işlevi genel olarak büyük oranda benzerlik gösteriyor. Tedavinin yanı sıra yalnızca kozmetik amaçlı olarak piyasa da lensler kullanmakta mevcut. İster tedavi etmek amacı ile isterseniz de kozmetik amaçlı olsun, lens kullanmadan önce mutlaka doktorunuzdan onay alın. Göz son derece hassas olan bir organdır.

Gereken özen gösterilmezse gözler mikrop kapar ve görmede bozukluk meydana gelir. Lens kullanımı herkes için doğru ve uygun olan bir yöntem olmayabilir. Gözün genetik yapısı, biyolojik yapısı gereği farklı tedaviler göz için gerekebilir. Farklı renklerde göz lensleri almak istiyorsanız lensoptikal.com sitesini tercih edebilirsiniz. Göz rengi büyük ölçüde fark yaratan bir unsurdur. Sizleri estetik açıdan daha fazla ön plana çıkarabilir. Renkli gözlü olan insanlar her ortamda hemen fark edilebiliyor. Bu sebepten ötürü en fazla tercih edilen mavi ve yeşil renkteki lenslerdir. 

Renkli Lens Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Renkki lens kullanımıoldukça kolay olan bir kullanımdır. Yalnızca yapmanız gereken şeh uzman bir göz doktorundan göz ölçülerinizi almasını istemek. Renkli olan lensler hareli ve haresiz olmak üzere iki farklı şekilde satılabiliyor. Hareli olan lensler de siyah bir çerçeve bulunurken, göz rengi biraz daha fazla koyu görünür. Haresiz olan lenste ise herhangi bir şekilde çerçeve bulunmaz.

Göz içinde olan lens daha fazla belirgin durur. Sadece göz renginizi değiştirmek istiyorsanız dahi, doktor tarafından belirtilmiş olan lensler kullanılmalıdır. Renkli lens kullanımında ilk önce doktor tarafından göz ölçülerine uygun olan lensler tercih edilmeli. Göz doktorunuza renkli lens seçmek istediğinizi söyleyebilirsiniz. Doktorunuz da bunu göz önüne alarak size en uygun olan ölçülerini alır ve lens önerisinde bulunur. 

bella diamond renkli lens

Renkli Lens Kullanmak İsteyen Kişiler 

Renkli lens kullanımıgenellikle göz renginin daha belirgin olması için tercih edilen bir üründür. Renkli lensin orta kısmında yani merkezinde yer alan şeffaf kısım pupilla boşluğu olarak nitelendirilir. Pupilla boşluğu ne kadar büyük ise, kişinin kendi göz renginin görüşmesine neden olur. bu boşluk düşük olduğu zamanlarda göz rengi tam olarak belli olmaz. Renkli lens seçimlerinde ton ve renk tercihleri kişiye göre farklılıklar gösterebiliyor. Günümüz de oldukça fazla renkli lens seçeneği olduğu için renk seçmek oldukça zor bir hal alıyor. 

Lensin Kişi İle Uyumu

Renkli lens kullanımıkişinin kendi tercihine bağlıdır. Lens seçimi konusuna dikkat etmeniz gerekiyor. Lens seçimi yaparken sizin ile uyumlu olan bir lens seçmeniz genellikle öneriliyor. Kişi kendi göz renginden çok çok uzak bir renk tercih ederse bu durum lensin doğal bir görünüm vermesine engel olur. Renkli lenslerin renginin yanı sıra büyük ve belirgin bir göz yapısına sahip olmak isteyen bireyler hareli özelliğe sahip olan renkli göz lenslerini tercih etmeliler. Hareli ve haresiz olan lensler bulunuyor. Sizlerde istediğiniz lensleri lensoptikal.com sitesinden güvenilir bur şekilde alabilirsiniz.