Biofinity Multifocal Lens Nasıl Kullanılır?

Lens Fiyatları

Görme kusurları kişilerde bazen doğuştan ve bazen de sonradan ortaya çıkabilen durumlardır. Görme bozukluklarının giderilmesi için kullanılan başlıca iki yöntem vardır. Bunlardan en çok bilineni gözlüktür. Ancak son dönemlerde lensler, gözlüklerin yerini almaya başlamıştır. Lens konusunda oldukça fazla seçenek vardır. Bu seçeneklerden biri de Biofinity Multifocal lenslerdir. Bu lensi kullanmak isteyen kişilerin en çok merak ettikleri şey Biofinity Multifocal Lens nasıl kullanılır sorusudur. Biofinity Multifocal lenslerin kullanımı oldukça kolaydır. Ancak kullanmadan önce mutlaka doktor tavsiyesi almak gereklidir.

 

Biofinity Multifocal Lens
Biofinity Multifocal Lens

 

Biofinity Multifocal Lens Özellikleri

Aylık lens çeşitleri arasında yer alan Biofinity Multifocal lensler, özelikle 40 yaş sonrası hem uzak hem yakın görme bozukluklarının çözümü için ideal olup, 1 kutuda 6 adet olacak şekilde satılmaktadır. Özeliikle hem uzak hem yakın gözlüğü ayrı ayrı kullanmak yerine bu lens ile uzak yakın birarada her mesafede net bir görüş sağlamaktadır. Yumuşak ve saydam nitelikte olan bu lensler, 1 ay boyunca maksimum performans ile kullanılabilir. Yüzde 48 su oranına sahip olan Biofinity Multifocal lensler, göz kuruluğu ya da kaşıntı gibi durumların önüne geçmektedir. Ayrıca bu lensler sayesinde daha net bir görüntü elde etmek de olanaklıdır. Tüm mesafelerde daha net görüş sağlayan Biofinity Multifocal lensler Biofinity Multifocal lens nasıl kullanılır sorusuna yanıt arayan kişiler açısından oldukça kalitelidir. Nefes alan yapıya sahip olan bu lens sayesinde gözün havasız kalması engellenir ve böylece gözde enfeksiyon gibi istenmeyen durumların yaşanmasına engel olur.

 

Lens Kullanımında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Lens kullanımı, doğrudan göz sağlığını ilgilendiren bir durumdur. Bu yüzden de bu konuda bilinçsiz davranışlardan ya da bireysel kararlardan uzak durulması gereklidir. Lens kullanmak isteyen kişiler öncelikle bir göz hekimine muayene olmalı ve çıkan sonuca göre lens tavsiyesi almalıdır. Gözlük numaraları ile lens numaraları genellikle birbirinden farklıdır. Bu yüzden de gözlük numarası ile aynı derecede lens alınmamalıdır. Biofinity Multifocal lens nasıl kullanılır diyen ve bu lensi kullanan kişiler lenslerini deniz suyu ve musluk suyu ile temas ettirmekten kaçınmalıdır. Lenslerin özellikle musluk suyu ile temas etmeleri, körlüğe kadar varabilecek sorunların ortaya çıkmasına neden olabilir. Bu yüzden de banyo yapılırken ya da denize girilirken lensler mutlaka çıkarılmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha hızlı alışveriş için mobil uygulamamızı kullanabilirsiniz.
UYGULAMAYI  AÇ
X

Lütfen bekleyin…