Katarakt Nedir?

LensOptikal astigmatlı lensler, Lens Satın Al, En iyi lens markası, kontakt lens nedir, alcon lens, zeiss lens, aylık lens, en iyi lens markaları

Katarakt Nedir?

Sizlere bu yazımızda katarak nedir? Katarakt tedavisi ve katarakt ameliyatı sonrası multifocal lens kullanımı hakkına bilgiler sunacağız. Gözün en ön kısmında tıpkı arabanın ön camı gibi saydam bir kornea tabakası vardır. Bunun hemen arkasında gözün iris denilen renkli kısım vardır. Gözbebeği denilen bu kısım hareketlidir, karanlıkta büyür ve ışıkta küçülür. Gözbebeğin hemen arkasında saydam numaralı mercek yer alır. Bu saydam mercek her organ gibi gelişmekte büyümekte yaşlanmaktadır. Mercek yaşlandığında puslanma, şişme, boşluklar oluşturma gibi durumlardan dolayı fonksiyonu ve işlevini yitirir. Bu durumda görme keskinliğinde azalma, uzağı net görememe, yakını net görememe, çift görme, kontrast farkı, sık sık gözlük değiştirme,  puslu görme şikayetlere katarak adı verilmektedir.

Katarakt Nedenleri Nelerdir?

En büyük sebebi başta yaşlılık olan katarakt aynı zamanda yaralanmalar metabolik hastalıklar, göz hastalıkları, uzun süre kortizon kullanımı, genetik faktörler ve güneşin çok olduğu yerlerde görülmektedir.

Katarakt Ameliyatı Hangi Durumlarda Yapılabilir?

Katarakt rahatsızlığı ortaya çıkmışsa ne yazık ki durdurmanın bir çaresi yoktur. Zamanla ilerleyecek olan kataraktın ağırlaşması genellikle yavaştır.  Genetik yani doğumda başlayan kataraktlarda ve katarakta bağlı göz tansiyonu rahatsızlık vakalarında ya da göz içinin kataraktan dolayı iltihap olan durumlarda hemen ameliyat yapılması şarttır. Bunun dışındaki diğer durumlarda ameliyatın zamanlaması tamamen hastanın istek ve ihtiyacına göre ayarlanacaktır. Bu durum tamamen kişinin yaşam standartlarına bağlıdır. Örneğin gece de tır kullanmak zorunda olan bir tır şoförünün hem kendi hayatını hem de başkalarının hayatını riske atmaması adına kamaşma şikayetiyle birlikte yaşa bakılmaksızın ameliyat olabilir.

Yaşlılarda Durum

Yine aynı rahatsızlığı yaşayan genellikle evde vakit geçiren yaşı ilerlemiş kişilerde daha ileri aşamalara gelene kadar katarakt ameliyatın geciktirilmesinde bir sorun yoktur.

Katarakt Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Son yıllarda ülkemizde yaygın olarak yapılan katarakt ameliyatı nasıl yapılır sorusunun cevabını burada! Günümüzde uygulanan katarakt ameliyatı damla ile uyuşturularak, herkesçe lazer olarak bilinen fakat aslında ses dalgaları ile çalışan fako tekniği ile yapılır. İşlem sırasında ağrı, sızı duyulmaz. Kan akmadan, dikiş atılmadan yaklaşık 10 ila 20 dakika arasında sürer. Katarakt ameliyatı sırasında bozulmuş olan saydam göz merceğinin kılıfı yerinde bırakılmaktadır. Bu esnada içerisinde yer alan çekirdek temizlenir ve zarar verilmemiş mercek kılıfının içerisine şeffaf bir yapay göz içi lensi takılmaktadır.  Ömür boyu gözde kalacak olan merceği tekrardan çıkarma ya da değiştirme fırsatınız yoktur.

Ameliyat Sonrası Multifocal Lens

Genelde sorunsuz ve başarılı geçen ameliyat sonrasında multifokal lens kullanılabilir. Piyasada bu konuda patentli ve güvenilir multifokal lens ürünlerini online olarak satışa sunan lensoptikal.com’dan hemen şimdi inceleyebilirsiniz.

Konforlu Kullanım

Geniş ürün yelpazesinde 1 Day Acuvue Moist Multifokal ürününe https://lensoptikal.com/urun/1-day-acuvue-moist-multifokal/ adresinden kolayca ulaşabilirsiniz. 1 aylık lens uzak yakın mesafe görme bozuklukları yanikatarakt ameliyatı sonrasında gözlük takmak yerine konforlu bir şekilde kullanmanız için tasarlanmıştır. Yine katarakt ameliyatı sonrası sıklıklatercih edilen multificol lensler arasında PureVision 2 hd multifocal yer alır. Oldukça keskin ve canlı görüş sunan lens ayrıca 2 kutu alımında 60 ml solüsyon hediyesiyle size gönderiliyor. Ürünü güvenilir olarak https://www.lensoptikal.com/purevision-2-hd-multifocal adresinden hemen şimdi satın alabilirsiniz.

Hem Uzak Hem Yakın Probleminiz Varsa

Hem uzak hem de yakın probleminiz için cerrahi işlem sonrasında tamamen düzelme sağlanamayabilir. Bu gibi durumlarda tekrar ameliyat olmak risklidir ve genelde gözlük takmanız önerilir. Gözlük takmak yerine kullanımı hem hijyen hem de kolay olan Biotrue One Day Multifocal lenslere https://lensoptikal.com/urun/biotrue-one-day-multifocal/ üzerinden bir tıkla ulaşabilirsiniz.

En iyi multifocal lens

En iyi multifocal lens kategorisinde Air Optix Multifocal yer alır. Ürün merkez ve kenar tasarımlarının özenli olmasından dolayı gözler ile anında uyum sağlar. Sorunsuz bir satın almak işlemi için https://lensoptikal.com/urun/air-optix-multifocal/   linki üzerine tıklayabilirsiniz. https://lensoptikal.com/urun/dailies-aqua-comfort-plus-multifokal/ adresinde yüksek performans sağlayacak özenle üretilen Dailies Aqua Comfort Plus Multifokal lensleri göreceksiniz. Kullanıcıları tarafından önerilen uzak yakın lensler gözünüzde yokmuşçasına bir performans sunar.

Biofinity Multifocal kullananlar

Biofinity Multifocal kullananlar daha canlı ve net bir görüş kazandığını dile getirmektedir. Ürüne https://lensoptikal.com/urun/biofinity-multifocal/ üzerinden ulaşan kullanıcılar hijyenik olan aylık lens ürününü en çokta gözü kurutmadığı için tercih ederler. Aylık lens ürünleri tercihinizde katarakt ameliyatı sonrasında güvenilir bir lens arıyorsanız https://lensoptikal.com/urun/clariti-1-day-multifocal/ adresine bakabilirsiniz. Clariti 1 Day Multifocal kampanyalı fiyatıyla ve muhteşem görüş özelliğiyle piyasanın en güveniliri https://lensoptikal.com/ da!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha hızlı alışveriş için mobil uygulamamızı kullanabilirsiniz.
UYGULAMAYI  AÇ
X

Lütfen bekleyin…