Renkli Lens 

LensOptikal Lens Fiyatları, en iyi lens markaları

Renkli lens kullanımı günümüzde hem görüş niteliğini artırmak adına hem de güzel bakmak adına çok kullanılır. Göz sağlığı ve göz estetiği düşünerek üretilen lensler hemen hemen tüm firmalar tarafından tasarlanmıştır. Göz renginin değişimini ve görüşünü iki kat daha güçlü yapmak için renkli lensler veya şeffaf lensler kullanılabilir. Renkli lensler  hem estetik hem de görme adına problemleri çözebilecek türde üretilmektedirler. Günlük ve aylık kullanımlara özel olarak üretilen renkli lensler istenilen renklerde ve çeşitler de bulunmaktadır. Göz rengine en iyi uyan rengi tercih etmek daha iyi bir  görünüm sağlayacaktır. Kozmetik amaçlı kullanılan lensler hidrojel silikon teknolojisi kullanarak üretiliyor.  Cesur göz renkleri, abartılı renkli renkler veya göz rengine yakın tonlarda olan lensler bulunur. En fazla kullanılan renkler arasında yeşil, mavi ve bal rengi lensler gelir. Alternatif olarak gri tonları ve kahverengi tonları da  oldukça çok kullanılıyor.

Renkli Lens
Renkli Lens

 

Renkli Lens Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir? 

Gözlük kullanmaktansa numaralı renkli lensler veya normal şeffaf lensler kullanma olayı artık çok yaygınlaştı. Görme sorunlarına karşı da etkili olan lensler hayat kalitesini artırır ayrıca görünüşe de istedik katar. Orijinal ve doğal ürünleri tercih ederek göz sağlığını korumak mümkündür. Yeni nesil renkli lensler kullanmak yüksek verimlilik de görme olanağı sağlar. Gözle iyice uyumlu olduğundan fark edilmeden gözün ortaya çıkmasını sağlar. Lens alırken göze en uygun aralıkta lenslerin tercih edilmesi gerekir. Çünkü doğal bir görünüm elde etmek için kendi göz renginin renkli lensin altından görünmemesi gerekir.

 

Lens Modelleri  

Numaralı veya numarasız olmak üzere birçok lens modeli bulunmaktadır. Dışarıdan çok fark edilmeyen gözle muhteşem uyum sağlayan, fark edilmeyen ince katmanlı lensler yüksek verimlilikte görüş kapasitesi, berrak ve etkili bir görme becerisine kavuşulmayı sağlar. Hayat kalitesini de artırır. Gözlük kullanımı zorunlu olduğu durumlarda gözlük kullanımından dolayı olumsuz etkilenen hayat kalitesini de yükseltmektedir. Numaralı ve renkli lensler çok çarpıcı renklerde kullanılabileceği gibi sade ve istenilen tonlarda lenslere de ulaşmak mümkündür. Makyaj ve kıyafetlerin tamamlayıcısı olarak lensler, kadınlar tarafından çokça tercih edilir. Lens alırken göz sağlığı için  ürünün kalitesine önem verilmelidir. Lenslere uygun solüsyonların da kullanımı kolay ve kaliteli olanları tercih edilmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha hızlı alışveriş için mobil uygulamamızı kullanabilirsiniz.
UYGULAMAYI  AÇ
X