Acuvue OASYS with Transitions Lens Nasıl Kullanılır?

Lens Fiyatları

Lensler, görme kusurlarının yol açtığı etkilerin ortadan kaldırılması ve daha iyi görüş sağlanması amacı ile kullanılan protezlerdir. Kullanımlarının kolay oluşu ve görünüm açısından kötü olmayışı nedeni ile lensler son dönemlerde sıklıkla tercih edilen protezler arasındadır. Lenslerden maksimum verim alabilmek açısından doğru lens seçimi yapmak hayati bir öneme sahiptir. Bu konuda en çok tavsiye edilen lenslerden biri de Acuvue OASYS with Transitions lenslerdir. Çok sayıda avantajı bulunan Acuvue OASYS with Transitions Lens nasıl kullanılır konusunda bir göz doktorundan bilgi almak, yapılacak hataların önüne geçilmesi açısından önemlidir.

 

Acuvue Oasys With Transitions
Acuvue Oasys With Transitions

 

Acuvue OASYS with Transitions Lens Özellikleri

Lens modelleri arasında ayrıcalıklı bir yere sahip olan Acuvue OASYS with Transitions lensler, pek çok ilke imza atmıştır. Ortama göre ışık ayarlaması yapan ve bu sayede de ışığın gözde oluşturabileceği rahatsızlıkların önüne geçen bu lens, aynı zamanda zararlı UV ışınlarını süzerek gözün zarar görmesini de engellemektedir. Ayrıca netlik açısından üstün bir kaliteye sahip olan Acuvue OASYS with Transitions lensler sayesinde hastalar her mesafede daha net görüntü elde edebilmektedir. Acuvue OASYS with Transitions Lens nasıl kullanılır diye merak eden kişiler, bu lensi deneyerek kendileri karar vermelidir. Ancak bu deneme işlemi doktor gözetiminde olmalıdır.

 

Lensler Ne Zaman Çıkarılmalı?

Lens kullanımı konusunda bireyler kendi başlarına karar vermemelidir. Öncelikle bir göz doktoruna muayene olunmalı ve daha sonra da doktorun tavsiyesi ile uygun türde bir lens tercih edilmelidir. Göz lensi kullanan kişiler, belirli konularda dikkatli olmalıdır. Gözünde lens olan bir kişi musluk suyu, deniz suyu ya da havuz suyu gibi sularla temas etmemelidir. Bu geri dönüşü mümkün olmayan sorunlara davetiye çıkarabilir. Bu yüzden de banyo yaparken ya da yüzerken lensler mutlaka çıkarılmalıdır. Ayrıca uyumadan önce de lensleri çıkarmak faydalıdır. Her ne kadar uyumak için de uygun olan lensler olsa da, çıkarmak daha faydalı bir durumdur. Son olarak da makyaj silinmeden önce gözlerden lens çıkarılmalıdır. Lens varken makyaj temizliği yapmak, enfeksiyona davetiye çıkarabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha hızlı alışveriş için mobil uygulamamızı kullanabilirsiniz.
UYGULAMAYI  AÇ
X

Lütfen bekleyin…