Lens Solüsyonu Nasıl Kullanılır?

Lens Solüsyonu Nasıl Kullanılır

Lens Solüsyonu Nasıl Kullanılır?

Lens kullanmayı düşünen herkes lens solüsyonu nasıl kullanılır diye merak etmektedir. Aslında telaşlanacağınız hiç bir şey yok. Lens solüsyonunu nasıl kullanmanız gerektiğini doktorunuz ve optikçiniz  size detaylı olarak mutlaka anlatacaktır.

Bu yazımızda da sizler için lens solüsyonu nasıl kullanılır sorusunu detaylı bir şekilde anlatacağız. Lens solüsyonu kullanımı aslında tahmin edilenden çok daha kolaydır. Lens solüsyonu kullanırken en çok dikkat etmeniz gereken konu el temizliğidir. Lense el sürmeden önce mutlaka ellerinizi yıkamalısınız. Ellerinizi yıkarken nemlendirici içermeyen, elde kalıntı ve tortu bırakmayan sabun tercih etmelisiniz. Aynı şekilde ellerinizi kurulamak için kullandığınız malzemede tek kullanımlık ürün olmalıdır. Lensinizi temizlenmesi için ovalamak gerekmez. Ama yine de içiniz rahat etmiyor ise avuç içinize lensinizi koyup bol şekilde lens suyu dökerek hafif ovalama işlemi yapabilirsiniz. Temizlenen lensinizi gönül rahatlığıyla gözünüze yerleştirebilirsiniz. Eğer gözünüzde batma ve yanma hissediyorsanız solüsyon markanızı değiştirmeniz gerekebilir. Bu tür durumlarda doktorunuzla iletişime geçmenizi öneririz en doğru bilgiyi yine onlardan alabilirsiniz.

Lens takmadan önce yapılan temizleme işlemi lens çıkarılırken de yapılmalıdır. Çıkardığınız lensinizi solüsyonlu lens kutunuza yerleştirmelisiniz. Dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta da lens kutunuzdaki solüsyonun mutlaka her gün değiştirilmesidir. Lens kutusundaki solüsyon mutlaka boşaltılması asla üzerine ekleme yaparak devam edilmemelidir. Solüsyonu boşaltmadan üzerine ekleme yapmanız mikrop ve kalıntıların kutuda birikmesine lensinizi tam temizlenmemesine neden olur.

Tüm Kontakt Lens Ürünler : https://lensoptikal.com/

Twitter.com/lensoptikal Tıklayarak Twitter hesabımızdan bizi takip ederek sürekli yenilenen güncel yeni kontakt lens teknolojisi ve yeni ürün bilgilerini öğrenebilirsiniz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha hızlı alışveriş için mobil uygulamamızı kullanabilirsiniz.
UYGULAMAYI  AÇ
X

Lütfen bekleyin…