Neden Acuvue Oasys Lens Kullanmalıyız?

LensOptikal Lens Fiyatları, en iyi lens markaları

Yoğun çalışma temposu içinde bulunanlar ve uzun süre bilgisayar karşısında çalışanlar Acuvue Oasys lens ile en kısa zamanda tanışmak zorundadır. Bu lensler temel eğri değeri açısından özel bir yapıya sahiptir.  Göz hekimlerinin özellikle son yıllarda çok fazla reçete ettikleri Acuvue Oasys lensler hastalar tarafından da çok olumlu geri dönüşler sağlamaktadır.

Lensin Sağladığı Rahatlık

Lenslerin ıslatıcı özellikleri sayesinde Acuvue Oasys lens gözde kaldığı süre içinde gözü nemli tutar.  Lens’e bağlı göz kuruluğu bu lens ile tamamen ortadan kalkar.  Bütün gün gözde durduğu halde gözde hiçbir kayıp yaşanmaz.  Acuvue Oasys lensin özelliği kendiliğinden ıslanabilir olmasıdır.  Bu özelliği hidrojel materyal sağlamaktadır.  Bu da göze ekstra bir konfor sağlar.  Yeni nesil teknoloji ile üretilen lenslerdir.  Diğer lenslere göre göz kapağında sürtünme sayısı minimum seviyededir.  dolayısıyla bu da kontakt lense bağlı oluşabilecek herhangi bir komplikasyon olasılığını tamamen ortadan kaldırır. Bu lens kapalı mekânlarda ışığı en net biçimde ayarlama ve filtreleme özelliği vardır. Güneşin yaydığı zararlı UV ışınlarını % 99 hatta %100’e varan bir koruma ile engelliler.  Bunun yanı sıra parlak ışıkların gözde yarattığı rahatsızlığı azaltır.  Parlak ışık etkisini ise 5 saniye gibi bir sürede normal görüntüye dönüştürür. Dolayısıyla gözleri kısma ve kırpıştırma zorunda kalınmaz.  Bu konuda bu lens hastalara olağanüstü bir konfor sağlar.

Lens Özellikleri

Acuvue Oasys lensler 1. Sınıf materyallerle üretilmiş güneşin zararlı ultraviyole ışınlarını ve UVB ışınlarını %100 oranında fitre etme özelliğine sahiptir. Gerek uzağı göremeyen hastalarda gerekse yakını göremeyen hipermetrop hastalarında olumlu anlamda gelişmeler gözlenir.  Görme kusurlarını mümkün olduğu kadar geriletir.  Aynı zamanda UV ışınlarını korneadan göze asla bu ulaştırmaz. Gözlerdeki yorgunluk hissi ile tamamen ortadan kalkar. Bu konuda son derece başarılı lens markasıdır. Ayrıca bulunulan ortamın kuru olmasından etkilenmez. Gözü sürekli nemli tutma özelliği göze canlılık verir.  Özellikle uzun süre bilgisayar başında bulunan kişilerin en fazla yakındığı rahatsızlıktan biri olan göz kuruluğu ve kuru havada asla gözlerdeki nem azalmaz.  Dolayısıyla Acuvue Oasys marka bu lens aynı zamanda koruma özelliği bulunan lenslerdir.  Oksijen geçişini sağladığı gibi hem yumuşak hem de elastikiyet özelliğine sahiptir.

Yorumlar