Toric (Astigmatism) Lensler

LensOptikal astigmatlı lensler, Lens Satın Al, En iyi lens markası, kontakt lens nedir, alcon lens, zeiss lens, aylık lens, en iyi lens markaları

Toric (Astigmatism) Lensler

Bu Lensler, adından da anlayabileceğiniz üzere, Astigmat teşhisi konulmuş olan kişiler için özel olarak üretilen ürünlerdir. Özel olarak tasarlanmış bir tür kontakt lens olan Torik lens, sizin için hayatı kolaylaştıracak bir seçim olabilir. Konuya yabancı olanların aklında ise pek çok soru işaretinin canlanacağını tahmin ediyoruz. Sizi bekletmeden hemen bu soru işaretlerine cevap verelim. Torik kontakt lensin en önemli farklılığı şeklinde ortaya çıkıyor. Standart lenslerde küresel bir yüzey karşımıza çıkıyor. Torik (Astigmatism) kontakt lensler ise dikey ve yatay olarak farklı kırılma noktaları oluşturur. Bu sayede odaklanma gücünü artırır ve lensin ışığı kırma gücü de artar.

Toric Lens Seçimi ve Fiyatları

Günümüzde göz hastalıkları değerlendirildiğinde, en sık karşılaştıklarımızdan birinin Astigmat olduğunu görüyoruz. Bu durumda ise lens kullanımı da gözden kaçmayacak bir oranda artış gösteriyor. Özellikle de Toric lens kullanımı hayatı kolaylaştırması ve daha verimli sonuçlar sunması sebebi ile oldukça yaygın. Buna bağlı olarak da Torik lens çeşitleri ortaya çıkmış durumda. Bunları kısaca günlük torik lensler, kullan – at torik lensler ve renkli torik lensler olarak sıralayabiliriz. Tüm bunlar hem ihtiyaçlara göre tercih edilebilir, hem de zevke göre renkli olanlar tercih edilebilir.

Fiyatlandırma

Merak edilenlerden biri olan fiyat konusuna da açıklık getirelim. Bu lens fiyatları çeşitli etkenlere bağlı olarak farklılık gösterir. Tabi bunun başında çeşitlilik geliyor. Torik lenslerin fiyatları çeşidine göre değişecektir. Bununla birlikte marka da önemli bir unsur olarak karşımıza çıkıyor. Bu sebeple net bir fiyattan söz edemiyoruz. İstediğiniz kontakt lens türüne ve markasına karar verdiğinizde net bir fiyat bilgisine ulaşabilirsiniz. Son olarak ise Astigmatism lens arayanlar için en iyi markalar hangileri bir bakalım. Toric lens denildiğinde ilk akla gelenler şüphesiz ki Acuvue Oasys For Astigmatism1 Day Acuvue Moist for AstigmatismPurevision 2 hd for Astigmatism ve Biofinity XR Toric oluyor. Ancak bununla birlikte Biofinity ToricDailies Aqua Comfort Plus Toric ve Air Optix for Astigmatism de çokça tercih edilen alternatiflerdir. Ultra for AstigmatismSofLens for Astigmatism (soflens toric)BİOTRUE One Day for Astigmatism ve Clariti 1 day Toric ise yine torik lens kullananların göz ardı etmemesi gereken birer seçenek olacaktır. Her birini inceleyip, siz de seçiminizi yapabilirsiniz.