Numaralı Lens Nasıl Alınır?

Lens Fiyatları

Numaralı Lens Nasıl Alınır?

Miyop, hipermetropi ya da astigmat benzeri göz hastalıklarının giderilmesinde gözlük, lens ya da ameliyat gereklidir. Ancak gözlük kullanmak dış görünüşünüzde değişikliğe neden olurken ameliyat ise birçok riskler olduğu için tercih edilen bir yöntem olmamaktadır. Ancak bunların içinde doğal görünüşe zarar vermemesi, ekonomik olması sebebiyle numaralı lens tercih edilmektedir. Numaralı lensler aylık, günlük ya da iki haftalık olanları olduğu gibi göz rengi değişikliğine de gidebilirsiniz.

Numaralı lens nasıl alınır sorusuna cevap olarak en önemli nokta göz doktoruna lens muayenesidir. Çünkü numaralı lensler alabilmek adına Bc ve Dia değerlerinin bilinmesi gereklidir. Bu da ancak doktor muayenesi sonucu ortaya çıkmaktadır. Göz muayenesi sırasında doktorunuza kontakt lens kullanacağınızı muhakkak söylemesi ve lens reçetesini yazması gerekir. Çünkü gözlük derecesi değerleri ile lens derecesi değerleri birbirinden farklıdır. Yine gözlük reçetesi ile numaralı lens alınamamaktadır. Numaralı lens alabilmek için lens reçetesi gereklidir.

Numaralı Lens Özellikleri Ve Yapısı

Numaralı lens ile yakın, uzak ya da aynı anda hem uzak hem yakın göz kusurunun giderilmesi sağlanır. Bu numaralı lensler kişinin net, canlı ve konforlu görüşü sağlaması, hayatını kolaylaştırması ve çevresine doğal gözlerle bakmasını sağlayan materyaller olarak karşımıza çıkar. Burada en önemli nokta göz derecesinin bilinerek kontakt lensin alınmasıdır. Numaralı kontakt lensler renkli ya da renksiz olarak üretilmektedir. En son teknolojik ekipmanlarla üretilen mercekler yüksek derecede oksijen geçirgenliği ve materyalin yapısını ağırlıkla su oluşturması sebebiyle lens kullanım sırasında sürekli nemli kalmasını sağlayarak kullanıcıya en üst düzeyde konforlu bir yaşam sunmaktadır.

Sağlıklı gözlere kavuşmak için tercih edilen kontakt lensler doktor muayenesi sonrası lens reçetesi ile alınması önemlidir. Çünkü göz numarasını bilmeden lens almak göz derecelerinin ilerlemesine neden olurken etkili ve canlı görüşten uzak bir performans sunmasına neden olur. Göz derecesi ile uyumsuz numaralı lens kullanmak gözlerde alerjiye, yanmaya, kızarıklığa ya da bir takım enfeksiyonların oluşmasına neden olur.  Gözle uyum sağlamayan numaralı lens göze batmasına ve siz kullanıcıların rahatsız olmasına neden olur. Bu yüzden numaralı lens alabilmek için göz muayenesi yaptırmalı ve muayene sırasında kontakt lens kullanılacağı göz doktoruna söylenmelidir. Ayrıca ilk defa numaralı lens kullanacak kişi sizin gözünüze uyumlu kontakt lensin doktor gözetiminde uygulamalı olarak takılması ve belli bir süre doktor tarafından gözetilmesi oldukça önemlidir. Numaralı lenslerin temel amacı çevrenize doğal gözlerle bakmanızı sağlamak, etrafınızdaki yakın ve uzak nesneleri net ve canlı görülmesini sağlamaktır.

Numaralı Lens Çeşitleri

Göz muayenesi sonrası doktor tarafından verilen lens reçetesi ile göz derecesine uygun numaralı kontakt lenslerinizi alabilirsiniz. Bc ve Dia değerlerinin olduğu numaraya göre Lensoptikal online alışveriş sitesi ile en uygun fiyata ister günlük ister iki haftalık isterseniz de aylık kategorisindeki numaralı lenslere sahip olabilirsiniz. Piyasanın en iyi lens markalarının ürünlerine ekonomik olarak temin edebilirsiniz.

Göz rengini değiştirmek ve göz kusurlarının giderilmesini sağlamak adına üretilen Air Optix Colors Numaralı lens silikon hidrojel yapısı ve 12 farklı renk seçeneği ile üretilmiş lenslerdir. 3’ü bir arada renk teknoloji ile üretilen lensler yüksek oksijen geçirgenliği ile rahat kullanım sağlamaktadır.

Moistrue Seal teknolojisi ile üretilen ve astigmat göz kusurunun giderilmesinde etkili olan Ultra For Astigmatism lensler Bausch+Lomb firması tarafından üretilmiştir lenslerdir. Saydam yapısı ve aylık lens kategorisinde olan mercekler lens reçetesi ile alınabilin merçeklerdir.

PureVision 2 Multifocal lensler uzak ve yakını aynı anda görememe sorununu kaldıran lenslerdir. Gözlük kullanımının önüne geçen ve uzak yakın nesneleri net, canlı görmenizi sağlayan materyallerdir. Bu lensleri kullanabilmek için doktor muayenesi sonrası verilen lens reçetesi ile almanız önemlidir.

Tüm Kontakt Lens Ürünler : https://lensoptikal.com/

Twitter.com/lensoptikal Tıklayarak Twitter hesabımızdan bizi takip ederek sürekli yenilenen güncel yeni kontakt lens teknolojisi ve yeni ürün bilgilerini öğrenebilirsiniz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha hızlı alışveriş için mobil uygulamamızı kullanabilirsiniz.
UYGULAMAYI  AÇ
X