Kontakt Lens Kullanımında Yapılması Gerekenler

LensOptikal astigmatlı lensler, Lens Satın Al, En iyi lens markası, kontakt lens nedir, alcon lens, zeiss lens, aylık lens, en iyi lens markaları

Kontakt Lens Kullanımında Yapılması Gerekenler

Kontakt lens, göz bozukluklarında miyoplarda göz camının çok fazla kalınlaşmasından dolayı tercih edilir. Ayrıca arzu edilen göz rengine sahip olunmasını sağlar. Bu lensi kullanırken dikkat edilmesi gereken birtakım hususlar vardır. Kontakt lens kullanımı doktor kontrolünde olması gerekmektedir.

Lens İle Denize Girilebilir Mi?

Yüzmek, birçok insan tarafından vazgeçilmez bir aktivitedir. Eğer bu lenslerden kullanılıyorsa, lensler ile deniz veya havuza girilmemesi gerekir. Girildiği takdirde göz enfeksiyon kapabilir, kızarabilir ve hasar görebilir. Eğer su içerisindeyken görmede zorluk yaşanıyorsa bunun için özel tasarlanmış gözlük camları tercih edilebilir.

Lensler İle Uyunur Mu?

Uyku, insanla için önemlidir. Gece geç saate kadar çalışma veya eğlence sonucunda yorgun bir haldeyken lensi çıkarmak zor olabilir, üşengeçlik yaşanabilir. Fakat lens ile uyumak birçok uzmanın üzerinde durduğu konudur. Uyumadan önce lensler çıkarılmalıdır. Geceleri kullanılabilen lensler piyasaya çıksa da zararları göz önünde bulundurulmalıdır.

Lens Kullanırken Yapılması Gereken Diğer Faktörler Nelerdir?

Duş alırken lensler çıkarılmalıdır. Musluk suyunun kontakt lens ile teması göz sağlığı açısından olumsuz faktörler doğurmaktadır. Lensi göze takmadan ve çıkarmadan önce eller temiz olmalıdır. Islak elle lense temas edilmemesi gerekir, sabunlu ve yağlı eller ile lense dokunulmamalıdır. Aksi takdirde göz enfeksiyon kapabilir. Aynı şekilde takılmalı aynı şekilde çıkarılmalıdır.

Firmamızdan ve Uzman Ekibimizden Her Zaman Destek Alabilirsiniz

Lens Ürünleri %100 orjinal ürünler olmakla birlikte distribütör firmaların garantisi altındadır.

Bir çok çeşit içeren web sayfası içerisinde lens fiyatları hakkında bilgi edinebilirsiniz. Lensoptikal.com web sitesi üzerinde kullanıcılar tarafından en çok tercih edilen ürünler acuvue oasys ve air optix aqua olarak açıklanmıştır.

Lens optikal web sitesi üzerinden kredi kartı ile alışveriş imkanıda sunulmaktadır. Ayrıca bonus karta vade farkı olmadan 2 taksit imkanıda sunmaktadır.

www.lensoptikal.com sitesini ziyaret ederek çoklu alımlarda ekstra hediyeler sunulduğunu göreceksiniz. Bu sebeple lens ürünlerini ve kampanyalarını incelemenizi tavsiye ediyoruz.

Daha hızlı alışveriş için mobil uygulamamızı kullanabilirsiniz.
UYGULAMAYI  AÇ
X