Kontakt Lens Muayenesi

Lens Fiyatları

Kontakt Lens Muayenesi

Göz kusurlarının giderilmesinde ya da kozmetik amaçlı tercih edilen kontakt lensleri kullanmak için muhakkak göz muayenesi gereklidir. Çünkü kontakt lens kullanımı göz sağlığınızın ve görüş kalitesinin korunmasında oldukça önemli ürünlerdir. Göz numarasına göre tercih edilmeyen kontakt lensler, gözlerinizin ilerlemesine neden olurken aynı zamanda kullanıcıya net görüş ve konforlu kullanım sunmamaktadır. Bu da kullanıcıların kontakt lenslere bakış açısını doğrudan etkilemektedir.

Göz derecesi doğru ve göz uygunluğuna göre tercih edilen lensler konforlu ve rahat kullanım sunarken ve net görüşlerin de anahtarı olmayı başarmıştır. Kontakt lens muayeneleri de diğer göz muayeneleri gibi yapılmaktadır. Doktorunuzun muayene sırasında göz sağlığınıza ve görüş kalitesini ölçerken göz derecelerinizin sizin tarafınızdan bilinmesini sağlamaktadır. Kontakt lens muayenesini düzenli yaptırmak siz kullanıcıların lensleri konforlu kullanmanızın yardımcısı olur. Çevresel faktörler, DNA faktörü göz sağlığının belirlenmesinde önemli etkenlerdir.

Kontakt Lens Muayenesi Neden Gereklidir?

Doğuştan ya da sonradan kazanılan miyop, hipermetropi, astigmatizm gibi göz kusurlarının giderilmesinde eskiden gözlük tercih edilirken teknolojinin ilerlemesi ile kontakt lens kullanımı artmakta ve siz kullanıcılara doğal göz konforu sunan mercekler tercih dilmektedir. Bunun için yaptıracağınız kontakt lens muayenesi ile merceklerin göze uygunluğu ve kontakt lens kullanımı da anlatılarak kullanıcının bilgilendirilmesi sağlanmaktadır. Göz muayenesi ile lens muayenesi birbirine karıştırılmamalıdır. Muayene sırasında muhakkak doktora lens kullanımı söylenmelidir. Kontakt lens muayenesi sırasında şunlar yapılmaktadır.

  • Göz tansiyonu için göz basıncı ya da hava üfleme testinin yapılması
  • Kontakt lenslerin gözlerinizle olan uyumunu kontrol etmek için açma kapama hareketlerinin yapılması
  • Kırılma hatasının ve derecesinin belirlenmesini sağlamak adına yapılan testler
  • Gözlerinizin arkasının daha iyi görebilmek adına göz bebeğinizin genişletmesini sağlamak
  • Biyomikroskop muayeneleri ile gözlerinizin üzerindeki yapıları büyüterek sağlıklı olup olmadığının kontrol edilmesi

Yukarıdaki işlemler kullanıcıların kontakt lensleri rahatlıkla tercih edebilmesi ve konforlu kullanım sağlayabilmesi için göz doktorları tarafından yapılan muayenelerdir. Kontakt lens muayeneleri ile gözünüzün derece ve uygunluğu tespit edilmektedir. Sağ ve sol göz dereceleri birbirinden bağımsız olabilmektedir. Kontakt lens alırken de doğru derece de merceklere sahip olmak önemlidir.

Lensoptikal online sitesi aracılığıyla piyasanın en çok tercih edilen lens markalarını en uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz. Tek yapmanız gereken göz derecesine uygun lensleri ve istediğiniz markanın ürününe bir tıkla sipariş vermektedir.

Kontakt Lens Tercihi

Kontakt lensler üretilirken kullanıcıların ihtiyaçlarına göre üretilmektedir. Numaralı ya da numarasız lensler konforlu görüşler yakalayabilirsiniz. Yine göz rengini değiştirmek isteyenler için renkli numaralı ya da renkli numarasız kontakt lensler mevcuttur. Kontakt lensler ürünün özelliğine göre günlük, iki haftalık ya da aylık lensler üretilmektedir. Size en uygun kontakt lensi tercih edebilmek adına kontakt lens muayenesini yaptırmak kullanıcının rahat kullanmasını ve net görüşlere sahip olması adına önemlidir.

Kontakt lens muayenesi yaptırmadan lens kullanmak göz derecelerinizin ilerlemesine neden olurken aynı zamanda gözlerde istenmeyen kaşınmalara, kızarıklıklara ya da alerjilere de neden olabilir.

Astigmatlı gözler için üretilen lensler gözlük kullanımının önüne geçerken kullanıcıya net ve canlı görüşler sunmaktadır. Astigmatlı gözler için üretilen lenslere https://lensoptikal.com/urun-kategori/astigmatli-lensler/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Göz rengini değiştirmek isteyenler için üretilen renkli lensler numaralı ya da numarasız olarak üretilmektedir. Renkli lenslerde ihtiyacınıza göre https://lensoptikal.com/urun-kategori/renkli-lensler/ adresinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Uzak ve yakını görememe göz kusurlarının giderilmesinde tercih edilen multifocal lensler kullanıcıya üst düzeyde konfor sağlamaktadır. Piyasanın en iyi markalarını ürettikleri multifocal lenslere https://lensoptikal.com/urun-kategori/multifocal-lensler/ adresinden en uygun fiyatlara sahip olabilirsiniz.

Tüm Kontakt Lens Ürünler : https://lensoptikal.com/

Twitter.com/lensoptikal Tıklayarak Twitter hesabımızdan bizi takip ederek sürekli yenilenen güncel yeni kontakt lens teknolojisi ve yeni ürün bilgilerini öğrenebilirsiniz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha hızlı alışveriş için mobil uygulamamızı kullanabilirsiniz.
UYGULAMAYI  AÇ
X