Kontakt Lens Nedir?

LensOptikal astigmatlı lensler, Lens Satın Al, En iyi lens markası, kontakt lens nedir, alcon lens, zeiss lens, aylık lens, en iyi lens markaları

Kontakt Lens Nedir?

Kontakt lens nedir ne değildir merak edenler için biraz detaya inelim istedik. Evet, göz hastalıkları olanlar için, daha doğrusu görme bozuklukları olanlar için lens hayatı kolaylaştıran bir teknolojidir. Bununla birlikte, pratik kullanımı ve kişinin gözlüğün yarattığı sıkıntılar ile uğraşmak zorunda kalmaması oldukça önemli avantajlardır. Ancak kontakt lens nedir sorusunun cevabı bu kadar basit değil aslında. Lens, gözün kırma kusurlarını düzelten ve gözlüğe iyi bir alternatif olarak üretilmiş olan bir alternatiftir. Kısaca korneanın ön yüzeyine yerleştirilen bir tür mercek olduğunu ve bir çeşit protez olarak değerlendirildiğini söyleyebiliriz. Özellikle miyop olanlar için gözlük camının oldukça kalınlaşması sonucu, gözlük kullanımı can sıkıcı bir hal alabilir. Ancak kontakt lens kullanımı çok daha kolay, çok daha konforlu bir seçenek olacaktır. Bu sebeple de kontakt lens kullananlar, memnuniyetlerini dile getiriyorlar.

Kontakt Lens Seçimi

Kontakt lens seçimi ise bu süreçteki önemli bir karar. Kontakt lens seçiminde gözünüzün ihtiyaçlarını doğru değerlendirmeniz gerekiyor. Bu sebeple de doktorunuzun önerdiği lensi ve uygun özelliklerde olanları kullanmalısınız. Kontakt lens fiyatları ise oldukça değişkendir. Birbirinden farklı fiyatlar, birbirinden farklı markalar ve alternatifler söz konusudur. Dolayısıyla kontakt lens kullanmak isteyenler için çokça seçenek var. Doktorunuzun yönlendirmesi ile siz de kendinize uygun bir lens ile hayatınızı kolaylaştırmaya başlayabilirsiniz. Gelelim kontakt lensler söz konusu olduğunda ilk akla gelen markalara… Bausch+LombJohnson&Johnson ve Cooper Vision bu noktada öncelikle bahsedilmesi gereken markalardır. Bunun yanı sıra Alcon ile Wöhlk Zeiss unutulmamalı. Kontakt lens kullananların seçimi de genellikle bu markalardan yana olmaktadır.

Önerilen Diğer Ürünler

Diğer taraftan lens kullananlar için ön plana çıkan belli ürünleri de belirtebiliriz. Opti Free Pure Moistlenslerin temizliği ve en iyi şekilde saklanması için tercih edilebilecek başarılı bir çözeltiyken, Contact Day 30 gibi seçenekler de günlük kullanıma uygun birer lens alternatifidir. Markalara göre listelenen ürünleri inceleyebilir ya da doğrudan ihtiyaçlarınıza yönelik bir arama ile hızlıca sonuca ulaşabilirsiniz. Lens denilince akla gelen en kaliteli ürünleri burada kolayca bulabileceksiniz. Hadi hemen incelemeye başlayın!

Daha hızlı alışveriş için mobil uygulamamızı kullanabilirsiniz.
UYGULAMAYI  AÇ
X